کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای اطلاع از آخرین اخبار نظام وظیفه، معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

چه طور امریه نیروی انتظامی کشور بگیرم؟

امریه نیروی انتظامی

امریه نیروی انتظامی یکی از انواع امریه خدمت سربازی است که فرد میتواند متناسب با رشته تحصیلی خود از آن استفاده کند و خدمت سربازی را به بهترین وجه ممکن بگذراند بدون اینکه به لباس رزمی و پوتین نیاز داشته باشد . مشمول از وقتی که ۱۸ سالش کامل شده دغدغه سربازی فکر او را آزار میدهد به همین سبب ستاد کل نیروهای مسلح چاره ای برای جوانان اندیشیده و آن هم استفاده از امریه هاست . که فرد برای استفاده از امریه ها باید مدرک تحصیلی داشته و دفترچه خدمتش بدون مهر غیبت باشد تنها در این صورت است که میتواند امریه بگیرد به شرطی که تمام شرایط امریه را نیز دارا باشد .

امریه نیروی انتظامی

این امریه هم دارای شرایط، مدارک، مراحل و ضوابطی است که در طی این مقاله برای شما میاوریم تا اطلاعات شما برای گرفتن این امریه کامل شود؛ چرا که بیشتر شما ممکن است اطلاع چندانی از آن نداشته باشید، همچنین میتوانید برای کسب اطلاعات و راهنمایی های بیشتر از مشاوره نظام وظیفه کمک دریافت کنید، تا راه گرفتن امریه برای شما هموار و آسان شود .


بیشتر بخوانید: چه طور امریه وزارت بهداشت بگیرم؟


شرایط امریه نیروی انتظامی چیست ؟

شرایط امریه نیروی انتظامی به دو بخش شرایط اختصاصی و عمومی تقسیم میشود .  همانطور که هر یک از ارگان های امریه دهنده دارای شرایط و ضوابطی است که فرد تنها با داشتن این شرایط میتواند امریه بگیرد، این ارگان هم شرایط خاص خود را داراست که در ذیل به آنها اشاره میکنیم :

شرایط اختصاصی

 1. فرد باید متاهل باشد .
 2. معاف از رزم را دارا باشد .
 3. عضو خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران باشد .
 4. تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی باشد .
 5. عضو بسیج فعال باشد .

شرایط عممومی

 1. تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 2. نداشتن سوء سابقه کیفری
 3. عدم وابستگی به انواع مواد مخدر
 4. اعتقاد کامل به دین اسلام
 5. داشتن شرایط تحصیلی و تخصصی برای خدمت
 6. و نکته مهم در اینجا این است که فرد مشمول باید ایرانی الاصل باشد یعنی دارای شناسنامه ایرانی و پدر و مادر ایرانی الاصل باشد .

این بود شرایط امریه نیروهای انتظامی که ما به طور مختصر و خلاصه برای شما مشمول عزیز ذکر کردیم تا ذره ای با این امریه آشنا شوید امید واریم که اطلاعات کافی را در اختیار شما در این بخش قرار داده باشیم با ما همراه باشید تا در بخش بعدی با مدارک این امریه آشنا شوید .

شرایط امریه نیروی انتظامی چیست ؟


بیشتر بخوانید: توجیه غیبت خدمت سربازی چگونه ممکن است؟


مدارک امریه نیروی انتظامی چه چیزهایی میباشد ؟

مدارک امریه نیروی انتظامی از مواردی است که مشمولان میتوانند با جمع آوری آنها برای گرفتن امریه اقدام کنند. این مدارک برای همه یکسان است که در این قسمت به شرح این مدارک پرداخته ایم .

مدارک لازم برای گرفتن امریه

 • کپی از صفحات اول و دوم شناسنامه
 • کپی از آخرین مدرک تحصلی
 • ۴ قطعه عکس تمام رخ ۳ * ۴
 • و غیره

شما مشولان با جمع آوری مدارک امریه نیروی انتظامی میتوانید دیگر مراحل جذب امریه را پشت سر بگذارید . این را هم بگوییم که مدت خدمت امریه نیروهای انتظامی مانند دیگر امریه ها ۲۴ ماهه است یعنی ۳ ماه بیشتر از خدمت سربازان معمولی می باشد. این مورد از جمله معایب امریه هاست البته مزایایی هم دارد که در بخش های بعدی این مقاله برای شما ذکر میکنیم . حالا تصمیم با خود شماست که فعالیت های سخت دوران خدمت در پادگان را بپذیرید یا اینکه ۳ ماه خدمت بیشتر را انتخاب کنید و سربازی آسان را طی کنید .


بیشتر بخوانید: آموزشی سربازان امریه چه تفاوتی دارد؟


مراحل پذیرش امریه سربازی در نیروی انتظامی به چه صورت است ؟

مراحل پذیرش امریه سربازی در نیروی انتظامی از دیگر موارد دریافت امریه است که با طی کردن این مراحل به گرفتن امریه نیروی انتظامی نزدیک میشوید . برای طی کردن مراحل پذیرش امریه سربازی در نیروی انتظامی باید حداقل ۲ الی ۳ ماه قبل از اعزام به خدمت اقدام کنید . در صورتی که برای امریه اقدام کرده اید حق هیچ گونه انصرافی را نخواهید داشت . پس از اینکه در یکی از ارگان ها امریه شدید ارگان مورد نظر هیچ تعهدی برای استخدام شما در آینده را ندارد ولی این میتواند برای شما جزو سوابق محسوب شود. برخی از ارگان ها هم استخدام شما را پس از پایان خدمت سربازی تعهد میکنند .

امریه فرصتی است که بتوانید از تحصیلات خود استفاده مفید کرده و بدانید که برای جامعه کاری میکنید و مانند دیگر کارمندان دولتی سر ساعت محل خدمت حاضر شوید و سر ساعت خارج شوید آن هم با لباس شخصی که اینها از مزایای خدمت در صورت امریه است . راجع به حقوق امریه ها سوالاتی وجود دارد باید بدانید که حقوق امریه ها همانند دیگر سربازان است، ولی به عنوان مثال حقوق امریه وزارت بهداشت کمی متفاوت است و مشمولی که در ساعات غیر اداری مشغول کار و فعالیت است به او اضافه حقوق تعلق میگیرد .

مراحل پذیرش امریه سربازی در نیروی انتظامی به چه صورت است ؟


بیشتر بخوانید: با شرایط امریه ارتش بیشتر آشنا شوید


جذب سرباز امریه در نیروی انتظامی چگونه است ؟

جذب سرباز امریه در نیروی انتظامی برای مشمولان حائز اهمیت است . علاوه بر اینکه دو سال خدمت سربازی را طی میکنید باعث میشود کاری هم متناسب با رشته تحصیلی خود انجام دهید که مفید باشد . فرد مشمول با خدمت خود از امنیت کشورش دفاع میکند . پس شما سربازان با جذب سرباز امریه در نیروی انتظامی محافظ جان و مال مردم کشورتان هستید و اینکه دیگر ترسی برای خدمت سربازی به خود راه ندهید و در صورت وجود شرایط و تحصیلات مناسب اقدام به گرفتن امریه کنید . میتوانید برای مشاوره در این زمینه از مشاورین مرکز مشاوره آویژه که به صورت تلفنی و آنلاین پاسخگوی شماست این مسئله را در میان بگذارید .


بیشتر بخوانید: با شرایط امریه وزارت کار بیشتر آشنا شویم


سهمیه امریه سربازی نیروی انتظامی به چه میزان است ؟

سهمیه امریه سربازی نیروی انتظامی توسط ستاد کل نیروهای مسلح مشخص می شود . به همین منظور این نهاد سعی دارد تا برخی از امریه ها را کاهش دهد که این موضوع بی ربط به سهمیه امریه سربازی نیروی انتظامی نیست چونکه اکثر مشمولان سعی دارند با گرفتن مدرک تحصیلی بالا از سهمیه امریه های مختلف استفاده کنند .

ارگان های گوناگونی وجود دارد که به مشمولان امریه میدهند و ما در این قسمت به لیستی بلند از این ارگان ها میپردازیم :

 1. سازمان بازرسی کل کشور
 2. سازمان حفاظت از محیط زیست
 3. وزارت نیرو
 4. وزارت نفت
 5. وزارت
 6. مسکن و شهرسازی
 7. سازمان تبلیغات
 8. سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور
 9. شهرک های صنعتی استان
 10. بنیاد شهید انقلاب اسلامی
 11. شهرداری
 12. استانداری
 13. فرمانداری
 14. دادگستری
 15. اداره استاندارد
 16. اداره صنایع
 17. اداره بازرگانی
 18. اداره تعاون
 19. اداره اوقاف
 20. گمرک ها
 21. کمیته امداد
 22. و بسیاری دیگر از سازمانها و ارگانها که مشولان میتوانند در صورت داشتن شرایط و ضوابط آنها ها، هر یک از امریه ها را دریافت کنند .

سوالات متداول

از مزایای امریه نیروهای انتظامی به چه مواردی میتوان اشاره کرد ؟

. مشمول میتواند به جای رفتن به پادگان و انجام فعالیت هایی سخت، خدمت آسانی را بگذراند . همچنین به جای پوشیدن لباس نظامی و پوتین از لباس شخصی استفاده کند . او میتواند حقوقی بیشتر از یک سرباز معمولی دریافت کند و هم اینکه پس از پایان خدمت سربازی این امکان وجود دارد که در این اداره استخدام شود و امریه خدمت سربازی برایش از سوابق به حساب بیاید .

آیا امریه نیروهای انتظامی هم دوره آموزشی را دارد ؟

بله؛ این امریه هم مانند دیگر امریه هاست، فرد مشمول ناچار است ۲ ماه دوره آموزشی را بگذراند و پس از آن به ارگان نیروی انتظامی مراجعه کرده و باقی خدمت را در آنجا سپری میکند .

آیا امریه نیروهای انتظامی برای فرد جزو سوابق محسوب میشود ؟

بله؛ همه ارگان ها مدت خدمت سربازی را جزو سوابق محسوب می کنند البته برخی هم تعهد میدهند که پس از پایان دوره امریه سربازان امریه را استخدام کنند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره نظام وظیفه تلفنی و آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :   POLICE OFFICER CAREERS BASICS

 

برای مشاوره در زمینه چه طور امریه نیروی انتظامی کشور بگیرم؟

از مشاورین مشاوره نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.