کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای اطلاع از آخرین اخبار نظام وظیفه، معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

شرایط امریه آستان قدس چیست؟

شرایط امریه آستان قدس

امریه آستان قدس که جوانان بسیاری هر ساله برای دریافت آن اقدام میکنند از بزرگترین سازمان های امریه خدمت سربازی است. این سازمان که با اسم آستان قدس رضوی برای همه شناخته شده است در شهر مشهد فعالیت میکند. در واقع این سازمان از موقوفات حضرت علی بن موسی الرضا است و اداره ی آن به دست متولیان حرم و بارگاه این امام عزیز میباشد. آستان قدس رضوی مجموعه ای از نهادها و ادارات فرهنگی را شامل میشود که زیر نظر موقوفات تاریخی این امام هشتم است.

این سازمان گسترده یکی از بزرگترین نهادهای دولتی است که با سازمان نظام وظیفه نیز همکاری میکند. میدانید که دستور همکاری ادارات و نهادهای دولتی با سازمان نیروهای مسلح از طرف رهبر معظم انقلاب اسلامی صادر شده است. بنابراین در سال های گذشته این همکاری ها بین ادارات و سازمان نظام وظیفه ی عمومی ناجا بسیار تنگاتنگ بوده است. امریه آستان قدس نیز در سال های گذشته با این سازمان وارد همکاری شده و سربازان زیادی را برای امریه به خدمت گرفته است. این سازمان هنوز هم در بحث امریه با نیروهای مسلح همکاری میکند.

امریه سربازی یکی از مباحث مهم خدمت سربازی برای جوانان است. زیرا رفتن به خدمت یکی از معضلات جوانان امروزی است. امریه سربازی نیز یکی از راه هایی است که میتوان از طریق آن دوره ی خدمت سربازی را به راحتی گذراند. امریه آستان قدس برای مشمولین این امکان را فراهم کرده است که برای خدمت به کشور و به ویژه امام هشتم شیعیان، به جای رفتن به دوره ی خدمت ضرورت در این سازمان مشغول به کار شوند. این یک فرصت استثنایی برای متقاضیان امریه خدمت سربازی است. زیرا هم از رفتن به پادگان های نظامی رهایی میابند، هم چنین میتوانند در دوره ی خدمت سطح دانش و آگاهی خود را افزایش دهند و تجربه ی کاری کسب کنند.


بیشتر بخوانید: سرباز معلم چه شرایطی دارد؟


شرایط امریه آستان قدس

شرایط امریه آستان قدس رضوی هرساله به سازمان نظام وظیفه اعلام و به مشمولین متقاضی دریافت امریه ابلاغ میگردد. میدانید که شرایط در ارگان های دولتی سختی هایی به همراه دارد. اگرچه جوانان متقاضی دریافت امریه برای استخدام در این سازمان ها مشغول نمیشوند. اما ورود در این نهادهای دولتی نیازمند شرایط و ضوابطی است که باید به آن ها دقت بشود. زیرا مشمولین برای دوره ی خدمت ۲ ساله ی خود باید مانند سایر کارمندان به این سازمان رفت و آمد داشته تا دوره ی خدمت ضرورت خود را به پایان برسانند.

هر سازمان دارای قوانین خاص خود بوده و امریه آستان قدس نیز از این قانون مستثنی نخواهد بود. پس باید شرایط امریه آستان قدس رضوی را مطالعه کرده و اطلاعات کامل درباره قوانین و ضوابط این مرکز را بدست آورید. ما در این مقاله مهم ترین شرایط دریافت امریه در آستان قدس رضوی را مورد بررسی قرار داده و موارد آن را برای شما عزیزان در اینجا آورده ایم.

شرایط دریافت امریه آستان قدس رضوی


بیشتر بخوانید: آیا امریه دانشگاه ها وجود دارد؟


شرایط دریافت امریه آستان قدس رضوی

 1. نداشتن غیبت غیر موجه برای متقاضیان دریافت امریه
 2. استفاده نکردن از کسری های مختلف خدمت سربازی
 3. نداشتن هیچ گونه سابقه ی کیفری
 4. داشتن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی و کارشناسی ارشد
 5. داشتن تابعیت ایرانی
 6. تطابق رشته تحصیلی مشمول با رشته های مورد نیاز آستان قدس رضوی
 7. داشتن اعتقاد به دین اسلام
 8. داشتن معدل قابل قبول و تایید آن از سوی سازمان مربوطه
 9. مشمولین و دارندگان معافیت خدمات رزمی
 10. دارندگان عضویت بسیجی فعال
 11. حافظان قرآن
 12. قاریان قرآن کریم
 13. استعدادهای درخشان و نخبگان کشوری
 14. متاهلین و مشمولین دارای همسر و فرزند
 15. اعضای تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی کشور

بیشتر بخوانید: با شرایط امریه ارتش بیشتر آشنا شوید


مدارک امریه آستان قدس

مدارک امریه آستان قدس پس از پذیرش مشمول در گزینش این سازمان تحویل گرفته میشود. میدانید که برای ورود به این سازمان مشمولین باید مصاحبه ی عقیدتی و سیاسی انجام داده و سپس با تایید گزینش مدارک خود را به این سازمان تحویل دهند. پس تحویل مدارک امریه آستان قدس رضوی پس از انجام مصاحبه از مشمولین درخواست میشود. این مدارک مورد نیاز باید به بخش کارگزینی آستان قدس رضوی ارائه شده و برای تشکیل پرونده اقدامات لازم انجام شود. البته مراحل و فرآیند دریافت امریه از این سازمان و ثبت نام آن را در ادامه ی مقاله خواهیم خواند.

مدارک لازم برای امریه آستان قدس رضوی

 1. معرفی نامه از امور ایثارگران برای افرادی که پدرشان دارای سابقه جبهه میباشد.
 2. شناسنامه و کارت ملی همسر مشمول برای تایید متاهل بودن
 3. شناسنامه و کارت ملی خود مشمول به همراه کپی از تمام صفحات آن
 4. ارائه ی سند ازدواج برای افراد متاهل
 5. درخواست گذراندن دوره ی خدمت در مناطق محروم
 6. معرفی نامه از بهزیستی و کمیته امداد برای اعضای تحت حمایت این سازمان ها
 7. معرفی نامه از کمیسیون پزشکی برای دارندگان معافیت خدمات رزمی
 8. عکس پرسنلی رنگی با زمینه ی سفید
 9. گواهی آخرین مدرک تحصیلی لیسانس یا فوق لیسانس

این مدارک را باید برای ثبت نام و ثبت درخواست امریه سربازی به آستان قدس رضوی تحویل داده تا تشکیل پرونده انجام شود. شما عزیزان که داوطلب دریافت امریه سربازی هستید میتوانید هرچه سریع تر برای امریه های خدمت سربازی اقدام کنید. زیرا دیر اقدام کردن برای شما مشکل ساز خواهد شد. افرادی که سریع تر مراحل دریافت امریه را طی میکنند در اولویت خواهند بود. برای هر گونه سوال و راهنمایی در رابطه با این امریه های سزبازی نیز میتوانید از مشاوره تلفنی نظام وظیفه کمک بگیرید. این مرکز همه روزه پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود.


بیشتر بخوانید: امریه شرکت های دانش بنیان


مراحل پذیرش امریه آستان قدس

مراحل پذیرش امریه آستان قدس رضوی با سایر نهادهای دولتی با کمی تفاوت انجام میپذیرد. زیرا این سازمان شرایط اختصاصی ویژه ای را برای جذب نیروهای امریه ی خود در نظر میگیرد.. به همین منظور برای دریافت امریه و انجام به موقع مراحل پذیرش امریه آستان قدس رضوی اول از هر چیز شرایط عمومی و اختصاصی این سازمان را که در بالا آمده مطالعه کرده و سپس مراحل و اقدامات زیر را انجام دهید.

مراحل و اقدامات پذیرش امریه آستان قدس

 • در گام اول مشمول باید در سایت نظام وظیفه ثبت نام کرده تا شرایط آن مورد بررسی قرار بگیرد.
 • گام دوم انجام مصاحبه تخصصی با آستان قدس رضوی است که در این مصاحبه مشمول از شرایط کاری آن مطلع خواهد شد.
 • گام سوم همان مصاحبه های عقیدتی است که توسط هسته ی گزینش این مرکز انجام میگیرد.
 • گام چهارم آماده سازی مدارک توسط مشمول میباشد که باید آن را برای تشکیل پرونده و مراحل دیگر به این مرکز تحویل بدهد.
 • گام پنجم تحویل مدارک به بخش کارگزینی آستان قدس رضوی بوده و مشمول باید منتظر بماند تا برای شروع خدمت آماده شود.
 • پس از گذراندن این مراحل میتوانید در این مرکز کار خود را شروع کرده و دوره ی خدمت خود را سپری کنید. برای دریافت امریه در این سازمان باید منتظر اطلاعبه ابن مرکز بمانید.

بیشتر بخوانید: مراحل دریافت امریه سربازی چیست؟


ثبت نام امریه آستان قدس

ثبت نام امریه آستان قدس با شرط معدل امکان پذیر است. این مرکز شرط معدل مشمولین را در رشته ها و دانشگاه های مختلف از ۱۵ به بالا مشخص کرده است. البته مشمولینی که دارای سهمیه ی جانبازی و ایثارگری هستند این شرط معدل حذف شده و به صورت دیگری از سوی آستان قدس رضوی محاسبه میگردد.

برای انجام ثبت نام امریه آستان قدس مشمولین میتوانند از طریق سایت اقدام کرده و مراحل دیگر را پشت سر بگذارند. رشته های مورد نیاز این سازمان بسیار گسترده است. این رشته ها شامل فهرست زیر است که با هم خواهیم خواند.

فهرست رشته های مورد نیاز امریه آستان قدس رضوی

 1. مهندسی عمران
 2. حسابداری
 3. مدیریت مالی
 4. مهندسی برق
 5. مهندسی کامپیوتر
 6. الهیات و معارف اسلامی
 7. مهندسی صنایع
 8. مهندسی معماری
 9. مهندسی الکترونیک
 10. علوم اجتماعی
 11. مهندسی پزشکی
 12. روانشناسی
 13. مهندسی مکانیک

ثبت نام امریه آستان قدس


بیشتر بخوانید: چه طور امریه سپاه بگیرم؟


سهمیه امریه آستان قدس

سهمیه امریه آستان قدس توسط این سازمان با هماهنگی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا صورت گرفته است. این میزان سهمیه امریه آستان قدس هرساله قابل تغییر بوده است. به همین منظور رشته های مورد تقاضا برای این سازمان هر ساله در اطلاعیه های عمومی اعلام میشود. شما میتوانید از طریق مرکز مشاوره آویژه نیز از این رشته ها مطلع شوید.


بیشتر بخوانید: امریه ارگان های دولتی چگونه ممکن است؟


سوالات متداول

رشته های مورد نیاز برای دریافت امریه در آستان قدس رضوی چیست؟

این رشته ها شامل مهندسی معماری، مهندسی کامپیئتر، الهیات و معارف اسلامی، مهندسی پزشکی، مهندسی مکانیک ، روانشناسی و غیره میباشد.

برای ثبت نام در آستان قدس رضوی و دریافت امریه از این سازمان باید از چه طریقی اقدام کرد؟

ثبت نام برای دریافت امریه در این سازمان باید از طریق سایت این مرکز اقدام کرده و سپس برای مراجعه ی حضوری وانجام گزینش مراحل بعد را طی کنید.

یکی از مهم ترین شرایط دریافت امریه در آستان قدس رضوی چیست؟

یکی از اولین و مهم ترین شرایط امریه سربازی داشتن معدل بالای ۱۵ میباشد. این معدل برای انواع دانشگاه های سراسری و آزاد متغیر میباشد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره نظام وظیفه تلفنی و آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :  Quds Force

 

برای مشاوره در زمینه شرایط امریه آستان قدس چیست؟

از مشاورین مشاوره نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.