کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای اطلاع از آخرین اخبار نظام وظیفه، معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

امریه نهاد ریاست جمهوری چگونه ممکن است؟

شرایط امریه نهاد ریاست جمهوری

امریه نهاد ریاست جمهوری جهت پذیرش نیروی ارگان خود مراحل خاصی دارد؛ داوطلبان باید برای جذب در این ارگان ها تمامی شرایط و مدارک لازم را داشته باشند. در اینجا میخواهیم مراحل پذیرش را به ترتیب توضیح دهیم، مرحله اول: متقاضی باید به دفتر نهاد ریاست جمهوری مراجعه کند و درخواست کتبی خود را به مسئول مربوطه تحویل دهد. اگر درخواست شخص رد شود در همین مرحله کار پذیرش پایان مییابد، در صورت تایید، ادامه روند پذیرش یعنی مرحله دوم: فردی که در اولین مرحله تایید شده است؛ اکنون باید جهت گزینش اولیه به دفتر نهاد و نزد مسئول مربوطه مراجعه کند، اگر تایید نشود پایان پذیرش و در صورت تایید، مرحله سوم: در این مرحله متقاضی برای گرفتن گواهی سوء پیشینه به دادگستری معرفی میگردد، در صورت نداشتن هیچ گونه سابقه ای میتواند ادامه مراحل پذیرش امریه خدمت سربازی که در ادامه ذکر خواهیم کرد را انجام دهد.

اگر به فعالیت در امریه نهاد ریاست جمهوری برای دوران خدمت سربازی علاقه مند هستید میتوانید از طریق تماس با مرکز مشاوره نظام وظیفه به اطلاعات لازم خود برسید.


بیشتر بخوانید: اخذ امریه سربازی چگونه است ؟


شرایط امریه نهاد ریاست جمهوری

شرایط امریه نهاد ریاست جمهوری قطعا خاص تر و سخت تر از پذیرش در سایر ارگان ها میباشد. نهاد مقام معظم‌ رهبری برای تکمیل نیروی ارگان های خود در ۱۲ رشته مورد نیاز خود سرباز جذب میکند. که این نیروها مستلزم داشتن شرایط خاصی میباشند. همانطور که ذکر کردیم متقاضی باید در مرحله چهار: جهت ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و مدارک لازم به دفتر نهاد مراجعه کند. تنها افرادی به این مرحله میرسند که شرایط لازمه را داشته باشند.

در اینجا برخی از شرایط امریه نهاد ریاست جمهوری را ذکر خواهیم کرد. الف: داشتن حداقل مدرک یعنی مقطع لیسانس، ب: حداقل معدل ۱۶ مقطع لیسانس و معدل ۱۵ برای مقطع فوق لیسانس، در گروه فنی و حرفه ای معدل ۱۵ برای لیسانس و ۱۴ برای فوق لیسانس الزامی است. ج: داوطلبان باید مصاحبه علمی، عمومی و نیز گزینش مربوطه را با موفقیت پشت سر بگذارند. د: پذیرش افراد بر اساس شرایطی مانند تاهل، خانواده های ایثارگر، تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی انجام میشود، مدارک نیز باید سه ماه قبل از اعزام تحویل داده شوند. تصویر آخرین مدرک تحصیلی و معدل، تصویر شناسنامه، تصویر سوابق تحصیلی و.. نمونه هایی از شرایط پذیرش نهاد ریاست جمهوری میباشند. داشتن شرایط متقاضی را برای ادامه مرحله پنج: یعنی بررسی مدارک و شرایط متقاضی توسط دفتر نهاد و معرفی به گزینش نهاد کمک میکند.

مدارک امریه نهاد ریاست جمهوری


بیشتر بخوانید: سرباز معلم چه شرایطی دارد؟


مدارک امریه نهاد ریاست جمهوری

مدارک امریه نهاد ریاست جمهوری چه مواردی میباشند؟ شاید این سوال بسیاری از مشمولین خدمت سربازی باشد. داشتن حداقل مدرک لیسانس از اولین مدارک و شرایط میباشد. کپی از تمامی صفحات شناسنامه، کپی کارت ملی، عکس سه در چهار، ارائه مدرک دانشگاهی و یا گواهی پایان مهلت معافیت تحصیلی به ارگان نظام وظیفه، برخی از مدارکی هستند که جهت امریه نهاد ریاست جمهوری الزامی است.

مشمولین خدمت امریه میتوانند با ارائه این مدارک در مرحله ششم: پس از دریافت پیامک مرتبط با ثبت نام به سایت هسته گزینش مراجعه کنند. از مدارک امریه نهاد ریاست جمهوری برای برخی از رشته ها فوق لیسانس است. رشته های مورد نیاز نهاد که نام خواهیم برد حداقل مدرک فوق لیسانس میخواهند. تمام گرایش های مدیریت، حسابداری، اقتصاد، صنایع، عمران، نقشه برداری، کتابداری، برق و الکترونیک، کشاورزی، علوم اجتماعی، فناوری اطلاعات، جغرافیا و برخی رشته های دیگر مستلزم مدرک کارشناسی ارشد هستند. اگر قصد خدمت سربازی امریه را دارید حتما باید تمامی مدارک مورد نیاز را داشته باشید.


بیشتر بخوانید: امریه ارگان های دولتی چگونه ممکن است؟


مراحل امریه نهاد ریاست جمهوری

مراحل امریه نهاد ریاست جمهوری سلسله مراتب خاصی دارد. همانطور که در مراحل قبل ذکر کردیم داوطلب بعد از دریافت پیامک در مرحله هفتم: بعد از تایین زمان مراجعه حضوری توسط سایت باید برای گزینش حضوری به تهران مراجعه کند.

در تهران کادر اجرایی مربوطه نهاد گزینش خاص خود را انجام میدهند، از این به بعد متقاضی باید تا زمان مقرر صبر کند، در مرحله هشتم: پس از گذشت یک ماه نتایج نهایی گزینش توسط سایت اعلام میشود. از مهمترین مراحل‌ امریه نهاد ریاست جمهوری جواب نهایی این گزینش حضوری است. اگر جواب منفی باشد مراحل پذیرش سربازی به پایان میرسد، در صورت مثبت بودن متقاضی باید سایر مراحل پذیرش خود را انجام دهد. مرحله نه: در این مرحله مشمولین باید برگ اعزام خود را به ارگان مربوطه تحویل بدهند، سپس در مرحله دهم: برای گذراندن دوره دو ماهه آموزشی به مرکز شهدای وظیفه نزاجا مراجعه کنند. پس از اتمام دوره آموزشی و کسب مهارت های لازم، به دفتر نهاد معرفی شده و برای ادامه دوره خدمت سربازی آماده میشوند.


بیشتر بخوانید: آیا امریه دانشگاه ها وجود دارد؟


ثبت نام نهاد ریاست جمهوری

ثبت نام نهاد ریاست جمهوری قواعد و قوانین خاصی دارد. مشمولین باید جهت جذب در امریه سربازی سه ماه پیش از اعزام درخواست خود را پیگیری کنند. به طور کلی امریه یعنی برخی ادارات و ارگان ها نیروی مورد نیاز خود را در بین سربازان وظیفه تامین کنند. این درخواست را باید از ستاد کل داشته باشند. باید توجه داشته باشید که در امریه با سازمان اصلی هر ارگانی روبرو هستید، مثلا در امریه ثبت اسناد، طرف اداری شما ابتدا ثبت اسناد مرکزی کشور است. در موارد دیگر استان ها میباشند.

برای ثبت نام امریه ریاست جمهوری ابتدا باید در فراخوان شرکت کنید، سپس در پایین صفحه ثبت نام استان مورد نظر خود را انتخاب نمایید، بعد از ارسال فرم بهتر است جهت اطمینان از قسمت پیگیری وضعیت ثبت نام خود را چک کنید. پس از این با وارد کردن کد پیگیری میتوانید از وضعیت درخواست خود مطلع شوید. فرم ارسالی قابل ویرایش نیست، لذا در تکمیل آن دقت کنید. مدارک مورد نیاز را به صورت پی دی اف در زمان ثبت نام آپلود کنید، اولویت با فارغ التحصیلان رشته ها و دانشگاه های معتبر، فارغ التحصیلان با معدل خوب، نیروهای بومی و.. است، رشته تحصیلی باید هماهنگ با فعالیت سازمان مربوطه باشد و برخی از مراحل دیگر که باید انجام شوند.

ثبت نام نهاد ریاست جمهوری


بیشتر بخوانید: شرایط اخذ امریه سربازی چیست؟


سهمیه امریه نهاد ریاست جمهوری

سهمیه امریه نهاد ریاست جمهوری به چه مواردی تعلق میگیرد؟ درصد پذیرش برای کدام سهمیه ها بیشتر است؟ سهمیه به چه ارگان هایی مرتبط میشود؟ شاید اینها سوال بسیاری از مشمولان خدمت سربازی باشد.

در درجه اول به خانواده ایثارگران تعلق میگیرد. خانواده ایثارگران شامل: فرزندان شهدا، برادر شهید، فرزند و برادر جاوید الاثر، فرزند آزاده و رزمنده با حداقل شش ماه فعالیت در جبهه، این بخش اول از افرادی که دارای سهمیه برای خدمت امریه هستند. مورد دیگر از سهمیه امریه نهاد ریاست جمهوری شامل افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی است. افراد متاهل و معاف از رزم نیز در اولویت بعدی قرار دارند. مورد بعدی نخبگان و استعدادهای برتر، قاریان برتر و حافظان قران‌ میباشند. گروه بعدی سربازان مناطق محروم هستند. افرادی که در بسیج سابقه شش ماه و یا بیشتر دارند نیز دسته بعدی هستند. اینها مواردی از شرایطی هستند که در پذیرش افراد تاثیر خاصی دارند.

اما با توجه به اینکه اکثر سربازان نظام وظیفه میخواهند عضو امریه شوند و از طرفی نیاز به نیروی امریه در سازمان ها محدود است. لذا بنابر برخی تعملات مسئولان، احتمال کاهش سهمیه امریه خدمت سربازی وجود دارد.


بیشتر بخوانید: آموزشی سربازان امریه چه تفاوتی دارد؟


سوالات متداول

مدارک مورد نیاز امریه ریاست جمهوری چیست؟

داشتن حداقل مدرک لیسانس از اولین مدارک و شرایط میباشد. کپی از تمامی صفحات شناسنامه، کپی کارت ملی، عکس سه در چهار، تصویر صفحه مربوط به مشخصات همسر و برخی موارد دیگر نیاز است.

امریه نهاد ریاست جمهوری چه شرایطی دارد؟

تابعیت از دین اسلام و یا دین مورد تایید نظام جمهوری اسلامی، عدم اعتیاد به مواد مخدر، نداشتن عضویت در هیچ گروه مخالف با جمهوری اسلامی، داشتن سلامت اخلاقی و روانی مناسب از جمله شرایط پذیرش امریه میباشند.

اولویت پذیرش امریه خدمت سربازی چگونه است؟

اولویت با خانواده ایثارگران است. سپس با افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، افراد متاهل و معاف از رزم نیز در اولویت بعدی قرار دارند. مورد بعدی نخبگان و استعدادهای برتر، قاریان برتر و حافظان قران میباشند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره نظام وظیفه تلفنی و آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :   The Hardest Job in the World

 

برای مشاوره در زمینه امریه نهاد ریاست جمهوری چگونه ممکن است؟

از مشاورین مشاوره نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.