کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای اطلاع از آخرین اخبار نظام وظیفه، معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

امریه سازمان ملی استاندارد چه مزایایی دارد؟

امریه سازمان ملی استاندارد

امریه سازمان ملی استاندارد چند سالی است که تعداد زیادی از سربازان نظام وظیفه را به خدمت گرفته و از دانش آن ها بهره میگیرد. شاید بسیاری از شما در مورد سازمان ملی استاندارد چیزهایی شنیده باشید. این سازمان استاندارد در ایران به سازمانی گفته میشود که تدوین قوانین مربوط به استاندارهای ملی را بر عهده داشته و اجرا کننده و نظارت کننده بر  این قوانین میباشد. این سازمان بسیار گسترده بوده و دارای زیر مجموعه های بسیاری در کشور میباشد. ساختار دولتی این سازمان زیر نظر نهاد ریاست جمهوری است. امریه سازمان ملی استاندارد یکی از مهم ترین سازمان هایی است که به همکاری سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا مشمولین زیادی را به عنوان سرباز امریه جذب خواهد کرد.

امریه سازمان ملی استاندارد

سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا خدمت سربازی را برای تمام جوانان در سن ۱۸ سالگی ضروری دانسته و از جوانان ذکور میخواهد که در این سن برای اعزام به خدمت سریعا اقدام کنند. از آن جایی که دوره ی خدمت سربازی شرایط سختی را برای جوانان فراهم میکند. جوانان از رفتن به دوره ی خدمت ضرورت امتناع کرده و تمایل دارند از تسهیلات نظام وظیفه استفاده کنند. این تسهیلات شامل انواع معافیت های سربازی، امریه خدمت سربازی و کسری های خدمت میباشد. اگرچه معافیت های سربازی برای جوانان این موقعیت را فراهم میکند تا بدون رفتن به خدمت سربازی، کارت معافیت خود را دریافت کنند. اما شرایط و قوانین معافیت ها بسیار سختگیرانه است.

اما امریه سربازی شرایطی است که مشمولین میتوانند دوره ی خدمت ضرورت خود را در ادارات دولتی بگذرانند. این بدان معناست که مشمولین میتوانند دوره ی خدمت خود را مانند کارمندان به سرکار رفته و دانش خود را ارتقا دهند.


بیشتر بخوانید: آیا امریه دانشگاه ها وجود دارد؟


شرایط امریه سازمان ملی استاندارد

شرایط امریه سازمان ملی استاندارد با توجه به قوانین این سازمان بررسی شده و به مشمولین در اطلاعیه ای عمومی اعلام میگردد. هر سازمان دارای شرایط خاص خود میباشد. که مشمولین واجد شرایط میتوانند برای دریافت امریه این سازمان اقدام کنند.سازمان ملی استاندارد به عنوان یک سازمان مهم تحت نظارت نهاد ریاست جمهوری از مشمولین تحصیلکرده سرباز امریه جذب خواهد کرد.در واقع تحصیلات دانشگاهی یکی از شوط اصلی دریافت امریه در سازمان های بزرگ و وزارتخانه های مختلف است. پس کسانی که از معافیت تحصیلی بهره مند میشوند، میتوانند از امریه های سربازی نیز استفاده کنند.

البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که تنها معافیت های تحصیلی است که مشمولین پس از اتمام آن و در سنوات مجاز میتوانند برای ثبت نام امریه اقدام کنند. وگرنه افرادی که قصد استفاده از انواع معافیت های خدمت سربازی دیگر را داشته باشند از شرایط امریه سازمان ملی استاندارد برخوردار نخواهند بود. پس آن دسته از متقاضیان امریه که قصد دارند پس از پایان تحصیل برای گرفتن امریه سربازی اقدام کنند میتوانند اول شرایط سازمان های مختلف را بررسی کرده و سپس مراحل اقدام را پشت سر بگذارند.

شرایط امریه سربازی سازمان ملی استاندارد

 1. دارای حداقل مدرک کارشناسی یا لیسانس از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم
 2. داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با رشته شغلی مورد نیاز سازمان
 3. نداشتن غیبت غیر موجه برای مشمولان
 4. اقدام برای دریافت امریه تقریبا ۲ یا ۳ ماه قبل از اعزام به خدمت سربازی
 5. داشتن همسر برای مشمولین
 6. داشتن فرزند یا فرزندان
 7. سرپرست خانواده بودن
 8. نخبگان مورد تایید سازمان ملی نخبگان کشور
 9. اعضای استعداد درخشان دانشگاه ها
 10. قاریان مطرح قرآن کریم
 11. اولویت دریافت امریه برای اعضای ایتام
 12. اعضای تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور
 13. حافظان مطرح قرآن مجید
 14. اعضای کمیته امداد امام خمینی
 15. فرزندان آزادگان، اسرا، جانبازان

شرایط امریه سازمان ملی استاندارد


بیشتر بخوانید: امریه ارگان های دولتی چگونه ممکن است؟


مدارک امریه سازمان ملی استاندارد

مدارک امریه سازمان ملی استاندارد برای جذب امریه شامل موارد و نکات مهمی است. زیرا همانطور که میدانید کامل بودن مدارک یکی از شروطی است که داوطلبان میتوانند از آن استفاده کرده و ثبت نام امریه سربازی خود را سریعا انجام دهند. مدارک مورد نیاز اعلام شده برای هر سازمان ممکن است با هم متفاوت باشد. بنابراین مشمولین متقاضی باید اطلاعات درباره ی مدارک امریه سازمان ملی استاندارد را مطالعه کرده و سوالات خود در این زمینه را با مرکز مشاوره نظام وظیفه مطرح نمایند. امید است که با خواندن این مقاله تمام سوالات مشمولان در زمینه امریه سازمان ملی استاندارد پاسخ داده شود. پس مدارک لازم برای دریافت و ثبت نام این امریه را با هم خواهیم دید.

مدارک لازم جهت دریافت امریه خدمت سربازی وظیفه

 1. برگه ی اطلاعیه جذب سرباز امریه سازمان ملی استاندارد
 2. فرم مشخصات فردی مشمول
 3. فرم برگه سبز اعزام به خدمت سربازی مشمول
 4. شناسنامه مشمول به همراه کپی
 5. کارت ملی مشمول با کپی آن
 6. کپی صفحه دوم شناسنامه و وضعیت تاهل مشمول
 7. کپی شناسنامه همسر مشمول در صورت تاهل
 8. کپی شناسنامه فرزند یا فرزندان مشمول در صورت فرزند داشتن
 9. مدرک تحصیلی دانشگاهی مشمول با کپی
 10. معرفی از سازمان های بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی، بنیاد شهید، بنیاد نخبگان و غیره

پس از تهیه این مدارک میتوانید برای دادن درخواست به سازمان مربوطه مراجعه کرده و برای تشکیل پرونده مراحل مورد نیاز را طی کنید. به خاطر داشته باشید که اقدام به موقع برای دریافت امریه شما را در لیست اولویت قرار داده و شانس شما برای دریافت امریه خدمت سربازی را افزایش خواهد داد. پس اقدام یه موقع را هرگز فراموش نکنید. البته علاوه بر سازمان  ملی استاندارد، نهادهای دولتی دیگر نیز در مبحث امریه سربازی با سازمان نظام وظیفه همکاری میکنند.


بیشتر بخوانید: شرایط اخذ امریه سربازی چیست؟


مراحل پذیرش امریه سازمان ملی استاندارد

مراحل پذیرش امریه سازمان ملی استاندارد طبق روال سال های گذشته با اعلام از طریق اطلاعیه های عمومی آغاز میشود. مشمولینی که واجد شرایط دریافت امریه خدمت سربازی میباشند باید مراحل پذیرش امریه سازمان ملی استاندارد را مطالعه کرده و بر اساس آن اقدامات خود را شروع کنند. پس تحقیق در زمینه شرایط و مراحل پذیرش امریه بسیار ضروری و مهم است. که شما میتوانید پس از اطلاع از این مراحل و شرایط ، برای دریافت امریه سریعا اقدام کنید. مراحل اولیه به صورت زیر بوده که آن ها را مطالعه کرده و برای راهنمایی های لازم با شماره های داده شده در تماس باشید.

مرحله اول: خواندن اطلاعیه اولیه در مورد جذب نیروی سرباز امریه سازمان ملی استاندارد

مرحله دوم: مراجعه به صورت حضوری برای اطلاع دقیق از تاریخ اقدام برای ثبت درخواست

مرحله سوم: تهیه مدارک و مستندات مورد نیاز برای درخواست امریه

مرحله سوم: ارائه ی مدارک مورد نیاز به سازمان ملی استاندارد استان محل زندگی مشمول

مرحله چهارم: تشکبل پرونده در سازمان ملی استاندارد

مرحله پنجم: بررسی مدارک توسط سازمان مربوطه و ارسال آن به سازمان اصلی برای بررسی

مرحله ششم: بررسی مدارک توسط گزینش سازمان ملی استاندارد

مرحله هفتم: تایید درخواست امریه سربازی مشمول و اعلام آن

مرحله هشتم: دریافت کارت سبز و گذراندن دوره آموزشی

مرحله نهم: شروع دوره ی امریه خدمت سربازی در سازمان ملی استاندارد

در آخرین مرحله مشمول برای انجام امریه سربازی به سازمان مربوطه مراجعه میکند. که شروع کار مشمول مانند سایر کارمندان سازمان بوده و در ساعات اداری مشمول موظف است که در سازمان ملی استاندارد حضور داشته باشد. یکی دیگر از مزایای دریافت امریه این است که مشمولین مانند سایر کارمندان لباس پوشیده و نیاز به پوشش نظامی نخواهند داشت.


بیشتر بخوانید: آموزشی سربازان امریه چه تفاوتی دارد؟


ثبت نام امریه سازمان ملی استاندارد

ثبت نام امریه سازمان ملی استاندارد قبل از شروع کار مشمولین صورت میگیرد. پس از آن مشمولین خواهند توانست از فرصت استفاده کرده و از دانش و علم خود بهره بگیرند. در واقع ثبت نام امریه سازمان ملی استاندارد یا سازمان های دیگر این فرصت را به متقاضیان میدهند تا افراد تجربه ی کاری بدست آورند. هم چنین امریه سربازی میتواند رزومه ی کاری خوب برای داوطلبان امریه خدمت سربازی به حساب بیاید.

ثبت نام امریه سازمان ملی استاندارد


بیشتر بخوانید: با شرایط امریه ارتش بیشتر آشنا شوید


سهمیه امریه سازمان ملی استاندارد

سهمیه امریه سازمان ملی استاندارد برای آن دسته از افرادی است که از شرایط امریه بهره مند بوده و دارای مدارک دانشگاهی معتبر میباشند. هر ساله این سهمیه امریه سازمان ملی استاندارد به فارغ التحصیلان رشته های خاصی تعلق میگیرد. که شما میتوانید پس از اعلام جذب نیرو از سوی این سازمان به سایت مراجعه کرده و از رشته های مورد نیاز آن مطلع شوید.


بیشتر بخوانید: اخذ امریه سربازی چگونه است ؟


سوالات متداول

دریافت امریه سازمان ملی استاندارد شامل چند مرحله میباشد؟

برای دریافت امریه این سازمان مشمولین باید نه مرحله را طی کنند. البته این نکته را نیز دقت کنید که مراحل دریافت امریه باید ۳ ماه قبل از اعزام انجام شود. در غیر اینصورت از دریافت امریه سربازی جا خواهید ماند.

یکی از مهم ترین و اصلی ترین شروط دریافت امریه سربازی چیست؟

مشمولین برای دریافت امریه به هیچ عنوان نباید وارد غیبت سربازی بشوند. سربازان غایب نمیتوانند از امریه های سازمان های مختلف بهره مند شوند.

مدارک لازم برای دریافت امریه های سازمان ملی استاندارد چیست؟

کپی شناسنامه مشمول، کپی کارت ملی، عکس پرسنلی ۳*۴، مدرک تحصیلی دانشگاهی و بسیاری مدارک دیگر.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره نظام وظیفه تلفنی و آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :  Benefits of standards

 

برای مشاوره در زمینه امریه سازمان ملی استاندارد چه مزایایی دارد؟

از مشاورین مشاوره نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.