کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای اطلاع از آخرین اخبار نظام وظیفه، معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

چه طور امریه وزارت نیرو بگیرم؟

امریه وزارت نیرو چیست؟

امریه وزارت نیرو یکی از بهترین راه هایی می باشد که جوانان دوران خدمت سربازی خود را در پادگان های نظامی سپری نکنند. امروزه بیشتر کسانی که به سن مشمولیت می رسند به دنبال راهی می گردند تا بتوانند از امریه خدمت سربازی استفاده کنند. برای گرفتن امریه سربازی باید افراد از تمام شرایط و مدارک اطلاعاتی داشته باشند. ما قصد داریم با دادن اطلاعات به افراد مشمول به آنها کمک کنیم تا دوره خدمت سربازی خود را به صورت امریه با لذت سپری کنند. افرادی که امریه می گیرند با گذراندن دوره خدمت خود در ارگان ها و حرفه ای که علاقه دارند برای وارد شدن به بازار کار آمادگی لازم را کسب می کنند.

امریه وزارت نیرو چیست؟

قابل ذکر است که امریه شامل حال همه نمی شود. افرادی که شرایط و مدارک مورد نیاز جهت گرفتن امریه سربازی را دارند می توانند از امریه استفاده کنند. کسانی که در حال تحصیل می باشند قبل از اینکه دوره تحصیل خود را به اتمام برسانند می توانند برای گرفتن امریه اقدام کنند. بر همین مبنا در اینجا بصورت مختصر در رابطه با گرفتن امریه در وزارت نیرو برای مشمولان توضیحاتی را ارائه می کنیم. افرادی که قصد دارند برای امریه گرفتن اقدام کنند باید دقت کنند دیر اقدام نکنند. کسی که وارد غیبت شده است نمی توانند از این فرصت استفاده کند. مشمولان می توانند جهت دریافت اطلاعات درباره گرفتن امریه ازمشاوره نظام وظیفه کمک بگیرد.


بیشتر بخوانید: چه طور امریه وزارت بهداشت بگیرم؟


شرایط امریه وزارت نیرو چگونه است؟

شرایط امریه وزارت نیرو با توجه به سازمان مربوطه متفاوت می باشد. هر یک از سازمان ها و ارگان ها که برای جوانان امریه سربازی می دهند شرایط خاص خود را دارند. یکی از شرایط امریه وزارت نیرو مدرک تحصیلی می باشد. افرادی که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی، ارشد و دکترا هستند قادر به گرفتن امریه سربازی می باشند. افرادی که برای امریه سربازی اقدام می کنند این مطلب را در نظر داشته باشند که رشته تحصیلی آنها با درخواست حرفه ای که از طرف وزارت نیرو است مطابقت داشته باشد. افرادی که مرحله اول را برای گرفتن امریه سربازی طی کرده اند نباید مراحل دیگر را به تعویق بیاندازند که این کار باعث می شود، آنها وارد دوره غیبت شوند و دیگر نتوانند در دریافت امریه موفق شوند.

شرایط امریه وزارت نیرو عبارت اند از:

 • فرد مشمول وارد دوره غیبت نشده باشد
 • فرد مشمول در رشته های مورد نیاز تحصیل کرده باشد
 • معدل فرد مشمول از حداقل معدلی که گذاشته اند بیشتر باشد
 • فرد مشمول حداقل یکی از شرایط امریه سربازی را دارا باشد

با توجه به شرایط گفته شده معدل در مقاطع تحصیلی متفاوت است. یعنی برای هر کدام از مقطع تحصیلی معدل خاصی را در نظر گرفته اند. همه ی ارگان های کشور امریه صادر نمی کنند. وزارت نیرو یکی از مهمترین ارگان ها و کمک کننده به مردم می باشد. از این جهت که سربازان را به مناطق دور افتاده می فرستد. این عملکرد برای سربازان مفید است زیرا که باعث می شود با منطقه ای از کشور آشنا شوند. در این راستا جوانان کشور به مردم محروم و مستضعف که از خیلی امکانات محروم هستند کمک کنند.

شرایط امریه وزارت نیرو چگونه است؟


بیشتر بخوانید: چه طور امریه نیروی انتظامی کشور بگیرم؟


مدارک امریه وزارت نیرو چیست؟

مدارک امریه وزارت نیرو برای تمام افراد یکسان بوده وفرد مشمول قبل از اعزام به خدمت باید این مدارک را آماده کرده باشد. جوانانی که می خواهند امریه دریافت کنند، می توانند این مدارک را چند ماه قبل از تاریخ اعزام خود به سازمان های مربوطه تحویل دهند و منتظر جواب باشند.

مدارک امریه وزارت نیرو را برای مشمولان نام می بریم:

 • فتو و اصل کارت ملی
 • فتو واصل مدرک تحصیلی به همراه معدل
 • فتو از برگه اعزام
 • رو نوشت از آدرس خانه و شماره تلفن منزل
 • فتو از تمام صفحات شناسنامه به همراه اصل آن
 • دو قطعه عکس
 • فتو از تمام صفحات شناسنامه افرادی که تحت تکلف ایشان می باشد

پسران جوانی که به سن مشمولیت رسیده اند و تحصیل خود را به اتمام رسانده اند با در دست داشتن این مدارک می توانند برای دریافت امریه خدمت سربازی اقدامات لازم را انجام دهند. خانواده های جانبازان و همچنین خانواده های ایثارگران در اولویت قرار دارند.


بیشتر بخوانید: چه طور امریه نیروی های مسلح بگیرم؟


مصاحبه امریه سربازی وزارت نیرو چگونه است؟

مصاحبه امریه سربازی وزارت نیرو آخرین مرحله دریافت امریه می باشد. افرادی که به این مرحله می رسند؛ می توانند با استفاده از جزوه و کتاب های مربوطه معلومات خود را افزایش دهند تا این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارند. مطالعه در این راستا باعث می شود که افراد استرس کمتری داشته باشند. فردی که با مطالعه ، خونسردی کامل و روحیه قوی وارد این مرحله شود در مصاحبه موفق می شوند. در همه سازمان ها، سوالات مصاحبه امریه سربازی وزارت نیرو یکی می باشد. داوطلبان امریه با توجه به مصاحبه امتیاز کسب می کنند. مصاحبه علیرغم اینکه آسان به نظر می رسد خیلی مهم می باشد.

سالانه تعداد زیادی از داوطلبان با توجه به اینکه امتحان کتبی را با موفقیت گذرانده اند اما در مصاحبه بخاطر دادن پاسخ های اشتباه متاسفانه امتیازی کسب نکرده اند. در مصاحبه رفتار، گفتار و پاسخ عزیزان مورد ارزیابی قرار می گیرد. افرادی که اطلاعات کافی در رابطه با مصاحبه ندارند متاسفانه فرصت را از دست می دهند. پس بهتر است که داوطلبان در تمام مراحل با آگاهی بیشتر جلو بروند. کسانی که فرصت دریافت امریه سربازی را از دست می دهند باید تقریبا ۲ سال از زندگی خود را در پادگان های نظامی انجام وظیفه کنند. افرادی که تمام مراحل را با موفقیت می گذرانند دوره خدمت سربازی خود را با توجه به شغل مورد علاقه خود به خوبی سپری می کنند.


بیشتر بخوانید: چه طور امریه وزارت دفاع بگیرم؟


مهلت ثبت نام امریه سربازی وزارت نیرو چگونه میباشد؟

مهلت ثبت نام امریه سربازی وزارت نیرو هرساله تغییراتی دارد که در سایت امریه تاریخ شروع و پایان ثبت نام را به اطلاع همه عزیزان می رسانند. وزارت نیرو تعداد محدودی را برای امریه سربازی ثبت نام می کنند. این تعداد هرساله با توجه به نیاز وزارت نیرو متغیر است.

جوانانی که سال آخر تحصیل را می گذرانند باید به دنبال اطلاعات گرفتن امریه باشند تا فرصت ثبت نام را از دست ندهند. مهلت ثبت نام امریه سربازی وزارت نیرو حدود ۱ ماه می باشد، که افراد داوطلب باید سریعا برای ثبت نام اقدام کنند.

مهلت ثبت نام امریه سربازی وزارت نیرو چگونه میباشد؟


بیشتر بخوانید: چه طور امریه جهاد کشاورزی بگیرم؟


حقوق امریه سربازی در وزارت نیرو چگونه است؟

حقوق امریه سربازی در وزارت نیرو بر اساس قوانینی می باشد که هرساله از طرف معاونت پشتیبانی و مجلس صادر می شود. این ابلاغیه به سربازان اطلاع رسانی می شود. ارگان های مربوطه نمی توانند به سربازان امریه درحال خدمت عیدی و همچنین پاداش بدهند. این کار در تمام ارگان های امریه پذیر ممنوع می باشد.

افرادی که دوره خدمت خود را در ارگان ها بصورت امریه می گذرانند باید بدانند که حقوق امریه سربازی در وزارت نیرو برابر با سربازان معمولی می باشد. شاید افرادی که امریه گرفته اند کمی بیشتر از سربازان معمولی که در پادگان های نظامی انجام وظیفه می کنند حقوق بگیرند. حقوق تمام سربازان به حساب آنها واریز می شود. مشمولان این حساب را هنگامی که دفترچه خدمت خود را پست می کنند برای واریز شدن حقوق خود، در بانک انجام می کنند.

سوالات متداول

آیا افرادی که معدل پایین دارند برای امریه پذیرفته می شوند یا نه؟

خیر، افرادی که می خواهند برای دریافت امریه اقدام کنند باید معدل آنها طبق قوانین با معدلی که تعیین شده است برابر و یا بیشتر باشد. هر مقطع تحصیلی معدل مربوط به خود را دارد.

آیا حقوق امریه گرفتگان با حقوق سربازان معمولی یکسان می باشد؟

اگر چه این افراد در پادگان نظامی دوره خدمت سربازی خود را نمی گذرانند و در ارگان هایی که امریه می پذیرند این دوره را سپری می کنند. حقوقی برابر با حقوق سربازان معمولی دریافت می کنند.

آیا همه داوطلبان امریه سربازی در مصاحبه موفق می شوند؟

خیر، همه افراد در مصاحبه امتیاز کامل را نمی گیرند. خیلی از افراد داوطلب با اینکه در آزمون کتبی موفق می شوند اما متاسفانه در مصاحبه پاسخ سوال ها را اشتباه می دهند و این امر باعث می شود که فرصت را از دست بدهند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره نظام وظیفه تلفنی و آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :   Energy News

 

برای مشاوره در زمینه چه طور امریه وزارت نیرو بگیرم؟

از مشاورین مشاوره نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای مشاوره تلفنی با شماره زیر تماس بگیرید

از سراسر ایران با تلفن ثابت 9099072068