کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای اطلاع از آخرین اخبار نظام وظیفه، معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

چه طور امریه سپاه بگیرم؟

امریه سپاه

امریه سپاه از جمله تسهیلات سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا است که از طریق آن درصد بسیاری از مشمولان می توانند دوره ی خدمت سربازی خود را به آسان ترین شکل بگذرانند. اما این سوال برای بسیاری از خوانندگان پیش می آید که آیا همه ی افراد می توانند از امریه خدمت سربازی بهره مند شوند؟ آیا اینکه امریه سپاه از میان مشمولین متقاضی امریه خدمت نیرو جذب خواهد کرد؟ این سوالات کاملا به جا و مهم تلقی می کند. زیرا امریه سپاه در کشور ما و انجام خدمت سربازی در این ارگان ها برای جوانان بسیار مهم است. به همین منظور جوانان مشمول زیادی در نظر دارند که از شرایط گرفتن امریه سپاه مطلع شده و اطلاعات لازم درباره مراحل اقدام آن را بدست آورند.

امریه سپاه

اما حال شاید از خود بپرسید که انجام امریه سربازی چه مزایایی می تواند برای جوانان داشته باشد؟ که بسیاری از آن ها اینچنین پیگیر برای دریافت امریه خدمت سربازی می باشند؟ در پاسخ این سوالات باید  بگوییم که جوانان کشور ما پس از وارد شدن به سن مشمولیت باید برای مدت ۲ سال به خدمت سربازی بروند.

به همین منظور مشکلات زیادی برای آن ها پیش خواهد آمد. زیرا این ۲ سال باید به دور از خانواده سر کرده و در پادگان های نظامی مشغول انجام خدمت دوره ی ضرورت باشند. اما امروزه راه های زیادی  وجود دارند که به مشمولان این فرصت را خواهد داد تا رفتن به خدمت سربازی برایشان آسان تر از هر چیز جلوه کند. بله درست است. امریه سربازی وظیفه این شرایط مهم و عالی را برای متقاضیان خدمت وظیفه ایجاد کرده است.


بیشتر بخوانید: مراحل دریافت امریه سربازی چیست


مزایای امریه سپاه

امریه سربازی، انجام همان خدمت دوره ی ضرورت می باشد. اما با این تفاوت که مشمولان در امریه سربازی به جای رفتن به خدمت سربازی و انجام دوره ی ضرورت در پادگان های مختلف می توانند برای سازمان های دولتی و ارگان های مهم کار کرده و این دوران را به راحتی هر چه تمام تر بگذرانند.

امریه های سربازی مزایای زیادی دارند که ما در این مقاله به آن ها به طور کامل خواهیم پرداخت. زیرا داوطلبان زیادی خواهان دریافت گرفتن امریه خدمت سربازی می باشند. از طرفی نیز شرایط برای دریافت انواع معافیت نظام وظیفه سخت شده و سازمان نظام وظیفه عمومی نیز قوانین سخت گیرانه ای را ارائه داده تا مشمولان نتوانند از پس این شرایط بر بیایند. پس گرفتن امریه خدمت ضرورت راهی خوب برای راحت گذراندن دوره ی خدمت سربازی برای متقاضیان می باشد.

با ما همراه باشید در ادامه ی مقاله درباره شرایط و ضوابط دریافت امریه های سربازی در سازمان های مختلف به ویژه سپاه اطلاعات جامعی را در اختیارتان گذاشته تا سریع تر برای دریافت امریه سربازی اقدامات لازم را انجام دهید.

مزایای امریه سپاه


بیشتر بخوانید: شرایط اخذ امریه سربازی چیست


شرایط امریه سپاه

شرایط امریه سپاه نیز مانند سایر ارگان ها شروط خاصی است. زیرا می دانید که سپاه پاسداران یکی از نهادهای مهم و تاثیر گذار در کشور ما می باشد. به همین منظور شرایط امریه سپاه و گرفتن امریه در این سازمان بسیار حساس تر و خاص تر نسبت به سایر ارگان ها خواهد بود. که مشمولین متقاضی امریه سپاه قبل از اقدام باید از این شرایط اطلاع پیدا کرده و با آگاهی از این شرایط و داشتن آن ها برای این سازمان مهم اقدامات لازم را انجام دهند. اما سوال اینجاست که این شرایط چیست؟ هر سازمان شرایط عمومی و اختصاص دارند که برخی از این شرایط برای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی به شرح زیر می باشد.

شرایط دریافت امریه سربازی در سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران

 • نداشتن غیبت: که یکی از مهم ترین شروط دریافت امریه به حساب می آید. این شرط برای دریافت همه ی امریه های سربازی در سازمان های مختلف یکسان می باشد.
 • داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با نیاز سپاه پاسداران: نوع مدرک تحصیلی و رشته ی مشمول یکی از شرایط مهم تلقی می شود. زیرا در اطلاعیه سازمان ها برای جذب سرباز امریه، رشته های مورد نیاز نیز اعلام می شود تا مشمولین از آن ها مطلع شوند.
 • داشتن سابقه فعالیت در بسیج: سابقه بسیج می تواند به مشمولین این فرصت را بدهد تا برای دریافت امریه در سپاه اقدام کنند. زیرا بسیجی بودن برای این سازمان یک اولویت مهم به حساب می آید.
 • عضو بودن در سازمان بهزیستی و کمیته امداد: اعضای این سازمان های حمایتی می توانند برای دریافت امریه در سپاه اقدام کنند.
 • فرزندان جانبازان، شهدا و ایثارگران: این افراد در اولویت دریافت امریه خدمت سربازی خواهند بود. به ویژه سپاه پاسداران نیز این افراد در اولویت لیست خود قرار داده است.
 • مشمولین ازدواج کرده و دارای فرزند: متقاضیان همسردار و دارای فرزند در اولویت دریافت امریه در سازمان های مختلف به ویژه سپاه نیز می باشند.
 • و سایر شرایطی که شما می توانید برای اطلاع پیدا کردن از آن ها بامرکز مشاوره نظام وظیفه در ارتباط بوده تا اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار بدهند.

  بیشتر بخوانید: اخذ امریه سربازی چگونه است


مدارک امریه سپاه

مدارک امریه سپاه باید به تایید این مرکز رسیده تا مشمول بتواند مراحل بعدی گرفتن امریه سپاه را پشت سر بگذارد. به همین منظور اطلاع پیدا کردن از لیست مدارک امریه سپاه مسئله ی مهمی است که باید با دقت آن ها را مطالعه کرده و برای جمع آوری آن ها سریعا اقدام کنید. اما در نظر داشته باشید که مدارک کافی دلیل محکمی برای دریافت امریه نخواهد بود. شما عزیزان متقاضی باید قبل از آماده سازی مدارک مورد نیاز، شرایط لازم برای دریافت امریه هر سازمان را به طور ویژه مطالعه کرده و از الزامات و قوانین آن ها مطلع شوید. سپس برای آماده سازی مدارک اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت امریه سربازی سپاه

 1. شناسنامه ی مشمول به همراه کپی از تمام صفحات آن
 2. کارت ملی مشمولان با کپی از پشت و روی کارت ملی
 3. کپی شناسنامه همسر و فرزندان. (در صورتی که مشمول دارای همسر و فرزند باشد)
 4. کپی کارت ملی همسر و فرزند
 5. کپی برگه ی اعزام به خدمت سربازی وظیفه
 6. برگه مشخصات مشمول
 7. فرم معرفی نامه از طرف سازمانی که مشمول عضو آن می باشد. (ممکن است فرد تحت پوشش سازمان بهزیستی یا کمیته امداد بوده یا اینکه این معرفی نامه باید از بنیاد شهید و امور ایثارگران در اختیار سپاه قرار بگیرد)
 8. کارت بسیج عادی یا بسیجی فعال مشمول برای گرفتن امریه سپاه پاسداران الزامی است.
 9. مدارک دانشگاهی مشمول که شامل گواهی پایان تحصیلات فرد می باشد.
 10. برگه تسویه حساب مشمول با دانشگاه نیز از الزامات مدارک متقاضیان برای دریافت امریه سپاه می باشد.

مدارک امریه سپاه


بیشتر بخوانید: امریه ارگان های دولتی چگونه ممکن است


مدت زمان امریه سپاه

مدت زمان امریه سپاه مانند سازمان های دیگر به مدت ۲ سال می باشد. با این تفاوت که مشمول امریه سربازی مانند سایر کارمندان در سازمان دولتی یا وزارت خانه ها در ساعات اداری به خدمت گرفته شده و پس از آن می توانند به منزل بروند. این مزایای مهم بسیاری از مشمولین را ترغیب کرده تا به جای خدمت سربازی برای دریافت امریه خدمت اقدام کنند.

حقوق امریه سپاه

حقوق امریه سپاه برای مشمولین آن قدرها هم که فکر می کنید زیاد نیست. برخی بر این باورند که پس از گرفتن امریه سپاه در سازمان های دولتی می توانند مانند سایر کارمندان از حقوق کافی برخوردار شوند. اما این باور کامل غلط و اشتباه بوده و باید بسیار واقع بین بود. اگرچه ممکن است در برخی سازمان ها میزان حقوق مشمولان کمی بیشتر از سربازان مشغول در پادگان ها باشد. اما این تفاوت بسیار زیاد نخواهد بود. البته این نکته را در نظر داشته باشید که افزایش حقوق به عوامل زیادی نیز وابسته است. از جمله این عوامل مدرک تحصیلی مشمول، وضعیت تاهل آن ها و درجه ی نظامی که به آن ها داده می شود می باشد.


بیشتر بخوانید: امریه شرکت های دانش بنیان


لیست امریه سپاه

لیست امریه سپاه و رشته های مورد نیاز این سازمان لیست بسیار گسترده ای است که مشمولان می توانند برای هر یک از این سازمان ها اقدام کنند. علاوه بر سپاه، سازمان های دیگر مهمی نیز هستند که هر ساله اطلاعیه جذب سربازان وظیفه را می دهند. البته این درخواست با هماهنگی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا صورت خواهد گرفت.

به طور مثال قرارگاه سازندگي خاتم الانبياء(ص) سپاه یکی از مهم ترین سازمان های امریه بگیر است که در رشته های زیر پذیرش سرباز خدمت وظیفه را انجام می دهد.

 1. مهندسی مکانیک
 2. مهندسی کشتی سازی
 3. مهندسی معدن
 4. مدیریت نیروی انسانی
 5. حسابداری
 6. حقوق
 7. مهندسی عمران
 8. مدیریت دولتی
 9. مهندسی برق

سوالات متداول

۱) آیا برای دریافت امریه سربازی معدل تاثیرگذار است؟

بله. بعضی سازمان ها در اطلاعیه خود برای معدل حداقل و حداکثر مشخص می کنند.

۲) آیا بسیجیان فعال برای دریافت امریه در سپاه اولویت خواهند داشت؟

بله یکی از شرایط دریافت امریه سربازی در سپاه داشتن سابقه بسیج می باشد.

۳) آیا افرادی که از کسری خدمت استفاده می کنند می توانند امریه سربازی بگیرند؟

بله در برخی شرایط این کار برای بعضی از سربازان امکان پذیر می باشد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره نظام وظیفه تلفنی و آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :  How can I get 

 

برای مشاوره در زمینه چه طور امریه سپاه بگیرم؟

از مشاورین مشاوره نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای مشاوره تلفنی با شماره زیر تماس بگیرید

از سراسر ایران با تلفن ثابت 9099072068