کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای اطلاع از آخرین اخبار نظام وظیفه، معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

مشاوره کسری خدمت سربازی

مشاوره کسری خدمت

مشاوره کسری خدمت یکی از راه های کسب اطلاعات برای مشمولان خدمت سربازی میباشد که ازاین طریق میتوانند اطلاعات مفیدی در این مورد کسب کنند . علاوه بر کسری خدمت ، مشمولان بسیاری به دنبال معافیت خدمت سربازی میباشند . اخذ معافیت نیز به طرق و شکل های مختلفی امکان پذیر است . که برای اطلاع از قوانین مربوط به دریافت معافیت سربازی و انواع آنها ساده ترین راه بهره گیری از مشاوره معافیت نظام وظیفه میباشد . دریافت مشاوره برای کسری خدمت نیز ، زیر مجموعه ای از انواع مشاوره های نظام وظیفه میباشد . اگر بخواهیم برخی از مباحث مربوط به این نوع مشاوره  و همچنین مزیت های مربوط به مشاوره کسری خدمت را  برشمریم ، باید به موارد زیر اشاره کنیم .


بیشتر بخوانید: شرایط اقساطی خرید خدمت سربازی چگونه است؟


مشاوره کسری خدمت

مشاوره کسری خدمت  شرایط دریافت کسری را برای مشمولی که قصد رفتن به خدمت سربازی دارد ، توضیح میدهد که شامل این موارد است : کسری خدمت بسیج – مناطق محروم – متاهل و دارای فرزند – ایثارگران – جانبازان وشهدا . مشاوره کسری همچنین درباره قانون جدید کسری خدمت سربازی اطلاعاتی دراختیارمشمول قرارمیدهد . به طور مثال اگرپدرشما ۸ سال درجبهه به عنوان ایثارگرحضورداشته کارت ایثارگری اومیتواند گواهی جهت کسری خدمت شما به حساب بیاید . مشاوره کسری خدمت این نکته را هم تاکید میکند که فرد مشمول نباید داری غیبت باشد درغیراینصورت کسری برای فرد مشمول در نظر گرفته نمیشود . این نوع مشاوره همچنین اطلاعاتی ازمزایای عضوشدن درپایگاه های بسیج را در اختیار مشمولان قرار میدهد که بر اساس آن به ازای هریکسال فعالیت ۴۵ روزکسری تعلق میگیرد .


بیشتر بخوانید:   مدارک مورد نیاز خرید خدمت سربازی در یک نگاه


مشاوره کسری خدمت ایثارگری

مشاوره کسری  خدمت ایثارگری برای مشمولانی که میخواهند از کسری خدمت ایثارگری استفاده کنند ، بسیار مفید میباشد . و نکات بسیار کاربردی را ارائه میکند . یک نکته مهمی که وجود دارد این است که فرد مشمول نباید دارای غیبت اولیه سربازی باشد . حتی اگر این غیبت توسط رهبرهم بخشیده شود امکان بهرمندی ازکسری خدمت ایثارگری وجود ندارد . همچنین  مشاوره کسری خدمت ایثارگری این نکته را هم بیان میکند که برای استفاده ازاین کسری خدمت شرایط سنی ملاک نیست و تمام مشمولان میتوانند از آن بهره مند شوند . مشاوره کسری خدمت ایثارگری همچنین درمورد شرایط استفاده از این نوع کسری برای  آن دسته از سربازانی که در حین خدمت اقدام به فرار میکنند توضیح میدهد . که بر اساس آن به شرطی که غیبت اولیه نداشته باشند وبعد از مشخص شدن جرم آنها توسط دادگاه قضایی ونظامی باگذراندن حکم خود میتوانند برای دریافت این نوع  اقدام کنند .

این موضوع که افرادی که از امریه دانشگاه های دولتی باشند ، نمیتوانند از کسری خدمت بهره مند شوند نیز از موارد مطرح شده در مشاوره کسری خدمت ایثارگری میباشد . علاوه بر این موارد ، استفاده کردن از مشاوره خدمت سربازی میتواند ، راه ها و قوانین مختلف را برای مشمولان روشن کند . به همین دلیل به شما توصیه میکنیم چنانچه متقاضی استفاده کردن از کسری خدمت ایثارگری هستید ، قبل از هر چیز از راهنمایی مشاوران بهره ببرید  . زیرا اگر با آگاهی در این مسیر گام بردارید ، اخذ کسری خدمت نیز راحت تر خواهد بود .

مشاوره کسری خدمت ایثارگری


بیشتر بخوانید: توجیه غیبت خدمت سربازی چگونه ممکن است؟


مشاوره کسری خدمت بسیج

مشاوره کسری خدمت بسیج برای کسانی که میخواهند ازاین کسری خدمت استفاده کنند یکی ازراههایی است که میتوانند از آن طریق دوران خدمت سربازی خود را کاهش دهند . یکی از ساده ترین روش ها برای کم کردن مدت سربازی ، استفاده ازکسری خدمت بسیج میباشد . همچنین مشاوره کسری خدمت بسیج این موضوع را بیان میکند که کسری بسیج به چه کسانی تعلق میگیرد . در این مورد باید گفت که کسری خدمت بسیج به آن دسته ازافرادی تعلق میگیرد که حضوری فعال درپایگاهای بسیج داشته اند و حالا که میخواهند به خدمت سربازی بروند میتوانند از این دوره برای کسب کسری خدمت استفاده کنند . با بهره گرفتن از مشاوره کسری خدمت بسیج میتوان اطلاعاتی درباره مدت زمان فعالیت در پایگاه های بسیج و ارتباط آن با مدت کسری خدمت به دست آورد .

به این ترتیب که به ازای هرچند سال فعالیتی که دارند طبق قانونی که برای آن تعیین شده است فرد مشمول میتواند فقط ۱۸۰ روز از خدمت دوران سربازی خود را کم کند . همچنین برای استفاده از این کسری خدمت فرد مشمول ابتدا باید دوره آموزشی را گذرانده سپس بعد ازاینکه به یگان خدمتی معرفی شد با گذشتن ۶ ماه ازطول خدمت با احتساب دوره آموزشی میتواند برای کسری بسیج اقدام نماید . علاوه براین موارد ذکر شده ، اطلاعا ت و قوانین بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارد که با استفاده از مشاوره کسری خدمت میتوان به راحتی از آن ها اطلاع یافت .


بیشتر بخوانید: واریکوسل و خدمت سربازی


مشاوره کسری خدمت سربازی

مشاوره کسری خدمت سربازی اطلاعاتی درباره انواع کسری خدمت دراختیارمشمولان نظام وظیفه قرارمیدهند که هرکدام شرایط و قوانین خاص خود را دارند که با هم فرق دارند .  پس باید ابتدا بفهمیم چند نوع کسری خدمت وجود دارد و  فرد مشمول میتواند از کدام یک از این کسری خدمت ها استفاده کند . که ازاین طریق میتوانیم اطلاعات لازم درمورد کسری خدمت بدست آوریم واز دوران خدمت خود در یگان خدمتی مربوطه کم نماییم . مشاوره کسری خدمت سربازی همچنین راههایی برای کم کردن طول دوران خدمت سربازی به مشمولان ارائه میدهد به عنوان نمونه اگردرمناطق عملیاتی ویا مرزی ویا بدآب وهوا خدمت کند میتواند کسری خدمت را شامل شود . همچنین درباره مشمولانی که متاهل هستن ودارای فرزند میباشند میتوانند برای کسری خدمت اقدام کنند که یکی ازاین مزایا نزدیک بودن محل زندگی به محل خدمت میباشد ودرصورت داشتن هرفرزند ۹۰ روز از مدت خدمت سربازی او کم خواهد شد .


بیشتر بخوانید: سن مشمولیت خدمت سربازی چه زمانی است؟


مزایای مشاوره کسری خدمت سربازی

مزایای مشاوره کسری خدمت سربازی

مزایای مشاوره کسری خدمت سربازی یکی از مواردی است که بر هیچکس پوشیده نیست . تا به اینجای این متن به کارایی های بسیاری از مشاوره اشاره کرده ایم . میدانیم که کسب کسری خدمت برای هر یک از مشمولان خدمت سربازی امری مهم میباشد . و چندین راه مختلف برای بهره مند شدن  از کسری خدمت وجود دارد . بدیهی است که فردی که تا کنون اطلاعات دقیقی درباره ی سازمان نظام وظیفه ی عمومی و قوانین مربوط به آن نداشته ، ممکن است نتواند برای مراحل مختلف دریافت کسری خدمت نیز به درستی اقدام کند . به همین دلیل استفاده از مشاوره کسری خدمت بسیار کارآمد میباشد . افرادی که میخواهند درباره ی انواع کسری خدمت سربازی اطلاعات کسب کنند میتوانند با کمک مشاوره به هدف خود دست یابند . مثلا افرادی که میخواهند از کسری خدمت ایثارگری استفاده کنند ، براحتی میتوانند از قوانین مربوطه آگاهی یابند .

از دیگر مزایای مشاوره کسری خدمت سربازی اطلاع یافتن از شرایط کسری خدمت مشمولان متاهل است . بر اساس این مورد افراد متاهلی که به خدمت سربازی میروند به ازای هر فرزند میتوانند سه ماه کسری خدمت دریافت کنند . نکته ی مهم در این مورد این است که تنها به دلیل متاهل بودن نمیتوان از این نوع کسری خدمت استفاده کرد . کسب اطلاعات دربازه ی کسری بسیجیان و سایر موارد کسری خدمت نیز از مزیت های مربوط به مشاوره کسری سربازی است .

سوالات متداول

شرایط دریافت کسری خدمت سربازی چگونه است ؟

برای دریافت کسری خدمت راه های‌مختلفی وجود دارد . که فرد مشمول بر اساس نوع کسری باید اقدام به دریافت کسری کند . از مهم ترین شرایط مربوط به دریافت کسری نداشتن غیبت سربازی از زمان مشمولیت میباشد .

قانون جدید کسری خدمت سربازی چیست ؟

براساس این قانون فرد نباید دارای غیبت باشد چون که مشمولان غایب درصورت داشتن حتی یک روز غیبت نمیتوانند از قانون کسری خدمت برای کم کردن دوره سربازی خود استفاده کنند .

مزایای کسری خدمت بسیج چیست ؟

یکی از بهترین راهها برای تسهیل کردن مدت خدمت سربازی که به افراد مختلف گفته میشود مراجع کردن به پایگاههای بسیج میباشد و اکنون که به سن قانونی برای خدمت رسیده است به واسطه بسیج میتوانند کسری خدمت بگیرند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره نظام وظیفه تلفنی و آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :چگونه کسری خدمت سربازی بگیریم؟

 

برای مشاوره در زمینه مشاوره کسری خدمت سربازی

از مشاورین مشاوره نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- 2 نظر:

  1. سلام خسته نباشید میگم برادر من الان مرخصیه مشکوک به کروناس و بستریه تو بیمارستان مرخصیش چند روز دیگه تموم میشه چیکار باید بکنیم غیبت و اضاف نخوره

    1. سلام
      در چنین شرایطی شما میتوانید با ارائه ی مدارک پزشکی که از مراکز درمانی و دانشگاهی معتبر دریافت کرده اید، غیبت از سربازی را توجیه کنید و در واقع باید پرونده و مدارک پزشکی را به یگان خدمتی تحویل دهید، در صورت تایید مدارک و مستندات ارائه شده، اضافه خدمت، غیبت و… در نظر گرفته نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.