کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای اطلاع از آخرین اخبار نظام وظیفه، معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

معافیت سربازی ۳ برادری وجود دارد ؟

معافیت سربازی 3 برادری

معافیت سربازی ۳ برادری یکی از مواردی که است که توجه بسیاری از مشمولان را به خود جلب نموده است . و سوالات بسیاری در این مورد وجود دارد . از جمله سوالاتی درباره ی شرایط مربوط به معافیت سربازی ۳ برادری ؟ یا اینکه در حال حاضر این قانون اجرا میشود یا خیر ؟ میدانیم که همواره افراد مذکری که به سن مشمولیت میرسند در تلاشند که از مدت زمان دوره ی سربازی خود کم کنند . و یا در صدد یافتن راه های مختلف برای معافیت سربازی میباشند . سازمان نظام وظیفه نیز راه ها و مسیر های مختلفی را پیش روی این افراد قرار داده است . تا بتوانند مدت کمتری را در خدمت سربازی باشند و به عبارتی کسری خدمت دریافت کنند . همچنین این سازمان برای افرادی که شرایط خاصی داشته باشند از قبیل ؛ بیماری ، تحصیل و … زمینه معافیت نظام وظیفه  را فراهم آورده است .

معافیت سربازی ۳ برادری نیز یکی از این راه هایی است که سازمان وظیفه ی عمومی در اختیار مشمولان قرار داده است . بر اساس این قانون افرادی که سه یا چهار برادرشان خدمت سربازی را به انجام رسانده باشند ، میتوانند برای دریافت معافیت اقدام کنند . اما ابهامات بزرگی در این مورد وجود دارد . درواقع این قانون با توجه به افزایش نیاز های سازمان وظیفه ی عمومی به نیرو ی انسانی در حال حاضر لغو شده است . اما امکان تمدید این قانون در زمان هایی که نیاز سازمان وظیفه به سرباز کم تر باشد وجود دارد . درواقع سازمان نظام وظیفه با اجرایی کردن این قانون سعی در تنظیم جمعیت سربازان دارد .  حال در ادامه ی متن سعی میکنیم درباره ی شرایط و ضوابط مربوط به معافیت سربازی ۳ برادری اطلاعات کاملی را ارائه دهیم . لذا شما را به مطالعه ی کامل این مقاله دعوت میکنیم .


بیشتر بخوانید: ساده ترین معافیت سربازی


شرایط معافیت سربازی ۳ برادری

شرایط معافیت سربازی ۳ برادری برای افرادی که تمایل دارند از این نوع معافیت استفاده کنند ، موضوعی بسیار مهم میباشد . همانند سایر انواع معافیت ها ، لازمه ی دریافت این نوع از معافیت نیز داشتن شرایط و مدارک مورد تایید سازمان نظام وظیفه میباشد . بدیهی است که لازمه ی اخذ معافیت سربازی ۳ برادری این است که مشمول باید سه برادر داشته باشد که همگی دوره ی خدمت سربازی را گذرانده باشند  و از هیچ نوع معافیت خدمت سربازی استفاده نکرده باشند . یکی دیگر از مهم ترین شرایط معافیت سربازی ۳ برادری عدم غیبت فرد مشمول میباشد . البته در صورتی که فرد مشمول بتواند غیبت خود را موجه نماید همچنان میتواند برای اخذ این نوع معافیت درخواست دهد . در صورتی که فرد مشمول تمام این شرایط معافیت سربازی ۳ برادری را داشته باشد ، میتواند درخواست خود برای اخذ معافیت را به سازمان وظیفه اعلام نماید .

چگونگی معافیت سربازی 3 برادری


بیشتر بخوانید: شرایط معافیت سربازی چگونه است ؟


چگونگی معافیت سربازی ۳ برادری

چگونگی معافیت سربازی ۳ برادری برای بسیاری از مشمولان خدمت سربازی مسئله ای مهم میباشد . چرا که بر اساس این قانون بسیاری از مشمولان موفق به اخذ معافیت از سربازی شده اند . به همین دلیل برخی افراد مشمول خدمت وظیفه ی عمومی ، امیدوارند با آگاهی از چگونگی معافیت سربازی ۳ برادری بتوانند برای دریافت این نوع معافیت اقدام کنند . درواقع مشمولان برای دریافت این نوع معافیت باید دارای سه برادر باشند . که هر سه نفر دوره ی سربازی را پشت سر گذاشته باشند . بنابراین ارائه ی کارت پایان خدمت برادران ، امری بسیار ضروری میباشد . علاوه بر این یکی دیگر از نکات مربوط به چگونگی معافیت سربازی ۳ برادری عدم غیبت فرد مشمول میباشد . البته افراد مشمول میتوانند برای موجه کردن غیبت خود اقدام کنند . و درنهایت با تایید آن میتوانند برای دریافت معافیت سربازی ۳ برادری اقدام کنند .


بیشتر بخوانید: قوانین معافیت سربازی چیست ؟


قانون معافیت سربازی ۳ برادری

قانون معافیت سربازی ۳ برادری یکی از قوانینی بود که بسیاری از مشمولان خوش شانس با استفاده از آن توانستند به راحتی ، از خدمت سربازی معاف شوند . درواقع این قانون زمانی به تصویب رسید که تعداد سربازان بیش از نیاز کشور بود . به همین دلیل سازمان نظام وظیفه برای تنظیم جمعیت سربازان اقدام به اعمال قانون معافیت سربازی ۳ برادری نمود . بر اساس ان قانون آن دسته از مشمولانی که سه برادر داشته باشند ، و هر سه برادر خدمت سربازی را به انجام رسانده باشند . میتوانند برای اخذ کارت معافیت سربازی اقدام کنند . البته یکی از شرایط معافیت سربازی ۳ برادری این است که ؛ هیچ یک از برادران نباید از خدمت سربازی معاف شده باشند . و ارائه ی کارت پایان خدمت برادران الزامی است .

همانطور که گفته شد این قانون در حال حاضر اجرا نمیشود . اما چنانچه شرایطی مشابه سال های گذشته پیش آید ، ینی تعداد سربازان افزایش یابد سازمان وظیفه ی عمومی برای تنظیم جمعیت سربازان و برقراری نظم  این قانون را دوباره اعمال میکند . به همین دلیل بسیاری از افراد منتظر اجرایی شدن دوباره ی قانون سه برادری هستند . البته در حال حاضر اخبار موثقی مبنی بر آغاز مجدد این طرح در دسترس نمیباشد . ولی پیش بینی میشود که در سال های آینده این قانون دوباره به مرحله ی اجرا در آید .


بیشتر بخوانید: معافیت طلاب از سربازی چه شرایطی دارد؟


اخبار معافیت سربازی ۳ برادری

اخبار معافیت سربازی ۳ برادری از مباحثی بود که در سال های گذشته مخاطبان بسیاری داشت . همانطور که گفته شد در سال هایی که قانون معافیت سه برادری اجرا میشد ، تعداد بسیاری از مشمولان خدمت سربازی با استفاده از این طرح توانستند از خدمت سربازی معاف شوند . به همین دلیل مشمولان زیادی تا به امروز پیگیر اخبار معافیت سربازی ۳ برادری بوده اند تا شاید راهی برای معافیت و نرفتن به خدمت سربازی بیابند . از ان جایی که اطلاع درستی از آغاز دوباره این طرح در دست نیست لذا کسب اطلاعات و اخبار جدید در این باره برای واجدین شرایط اهمیت پیدا میکند . تا درصورت اجرایی شدن دوباره ی این قانون برای دریافت معافیت اقدام نمایند . سازمان نظام وظیفه نیز تمام اطلاع رسانی های لازم را به طور مرتب انجام میدهد . لذا نگرانی از بابت اطلاع یافتن از اخبار مربوط به معافیت وجود ندارد .

اخبار معافیت سربازی 3 برادری


بیشتر بخوانید: معافیت تک فرزندی در سربازی وجود دارد ؟


راه های دیگر اخذ معافیت سربازی

علاوه بر معافیت سه برادری راه های بسیار دیگری نیز برای اخذ معافیت وجود دارد که یکی از راه هایی که افراد میتوانند برای معافیت اقدام کنند ، کفالت والدین و یا یکی از اعضای خانواده میباشد . معافیت کفالت انواع مختلفی دارد ، معافیت کفالت پدر ، معافیت کفالت مادر ، معافیت کفالت خواهر و معافیت کفالت مادر بزرگ . که هر کدام از این موارد نیازمند ارائه ی مدارک و داشتن شرایط مشخصی میباشد . علاوه بر این برخی افراد به سبب بیماری میتوانند از خدمت سربازی معاف شوند . چرا که خدمت سربازی با فعالیت ها ی سخت بدنی همراه است که به این منظور افراد باید از سلامت کامل برخوردار باشند . همچنین افرادی که مشغول به تحصیل هستند میتوانند به طور موقت از انجام خدمت سربازی معاف شوند .

سوالات متداول

آیا معافیت ۳ برادری وجود دارد ؟

قانونی مبنی بر معافیت سه برادری وجود دارد اما در حال حاضر اجرایی نمیشود . اما در سال های گذشته مشمولان بسیاری از طریق این قانون معاف شده اند .

قانون معافیت فرزند چهارم چگونه است  ؟

بر اساس این قانون چنانچه فرد مشمولی سه برادر داشته باشد و هر سه نفر به خدمت سربازی رفته باشند و دارای کارت پایان خدمت باشند ، فرزند چهارم میتواند از خدمت سربازی معاف شود .

شرایط برخورداری از قانون معافیت فرزند چهارم چیست ؟

افرادی که میخواهند بر طبق قانون سه برادری معاف شوند ، نباید غیبت داشته باشند . علاوه بر این فرد مشمول باید دارای سه برادر باشد که دوران خدمت سربازی را به پایان رسانده باشند و از هیچ نوع  معافیت استفاده نکرده باشند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره نظام وظیفه تلفنی و آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :  مشاوره آنلاین و تلفنی نظام وظیفه

 

برای مشاوره در زمینه معافیت سربازی ۳ برادری وجود دارد ؟

از مشاورین مشاوره نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.