کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای اطلاع از آخرین اخبار نظام وظیفه، معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

کسری خدمت ایثارگران شامل چه کسانی میشود ؟

کسری خدمت ایثارگران ژاندارمری

کسری خدمت ایثارگران یکی از انواع مختلف کسری ها میباشد که تا کنون مشمولان بسیاری از آن برای کم کردن دوره خدمت سربازی خود استفاده کرده اند . و مشمولان بسیار دیگری نیز به دنبال اخذ آن میباشند . بسیاری از مشمولان خدمت وظیفه با رسیدن به سن مشمولیت به دنبال راه هایی برای دریافت کسری خدمت سربازی و یا حتی معافیت سربازی میباشند . در این بین افرادی که پدرشان در زمان جنگ خدمت کرده است ، میتوانند از کسری خدمت ایثارگران استفاده کنند . که البته دریافت این نوع کسری تنها به دلیل ایثارگری پدر امکان پذیر نیست بلکه شرایط و ضوابط بسیاری دارد . که افراد واجد تمام این شرایط میتوانند برای اخذ این نوع کسری و حتی معافیت ایثارگران اقدام کنند . از مهم ترین نکات درباره ی کسری خدمت ایثارگران نداشتن غیبت میباشد . لذا افراد غایب نمیتوانند از این نوع کسری بهره مند شوند .

کسری خدمت ایثارگران ژاندارمری

کسری خدمت ایثارگران ژاندارمری یکی از زیر مجموعه های کسری خدمت مربوط به ایثارگران میباشد . در این مورد افراد مشمولی که فرزند ایثارگر و رزمنده ژاندارمری باشند ، میتوانند از تسهیلات کسری خدمت بهره مند شوند . برای اخذ این نوع کسری خدمت ، افراد باید قبل از اعزام به خدمت سربازی مدارک مورد نیاز را ، تهیه کنند و به مراجع مربوطه ارائه دهند . البته ممکن است برخی افرادی که متقاضی اخذ کسری خدمت ایثارگران ژاندارمری هستند ، مدرک معتبر در دست نداشته باشند و یا مدارک مربوطه به آن از بین رفته باشد . در این مورد نیز سازمان وظیفه عمومی با تحقیقات و بررسی های مختلف تصمیم نهایی را اتخاذ میکند . درواقع میزان و مدت کسری خدمت ایثارگران ژاندارمری بر اساس طول دوره ی خدمت پدر میباشد . که جلسات و شوراهای نظام وظیفه بر اساس آن مدت کسری خدمت را نیز مشخص میکنند .


بیشتر بخوانید:  مشاوره کسری خدمت سربازی


کسری خدمت ایثارگران ارتش

کسری خدمت ایثارگران ارتش یکی دیگر از انواع کسری های خدمت مربوط به ایثارگران میباشد . که مشمولانی که فرزند ایثارگران باشند ، میتوانند برای دریافت آن اقدام کنند . نکته ی مهم درباره ی دریافت این نوع کسری خدمت این است که ، زمان اقدام برای دریافت ان ، در حین انجام خدمت میباشد . به عبارتی امکان ارائه ی درخواست کسری خدمت قبل از اعزام وجود ندارد . درباره ی کسری خدمت ایثارگران ارتش باید به این نکته نیز اشاره کنیم که مشمولان غایب ، حتی درصورت بخشیده شدن غیبت ، نمیتوانند برای اخذ این نوع کسری اقدام کنند . البته چنانچه مشمولان بتوانند غیبت خود را توجیه کنند و دلایل ان ها مورد تایید سازمان وظیفه قرار گیرد ، میتوانند برای دریافت کسری خدمت ایثارگران ارتش اقدام کنند . اینکه میزان کسری خدمت برای این افراد چه مدت است نیز به مدت خدمت پدر بستگی دارد .

کسری خدمت ایثارگران ارتش


بیشتر بخوانید: قوانین معافیت سربازی چیست


شرایط کسری خدمت ایثارگران

شرایط کسری خدمت ایثارگران برای آن دسته از مشمولانی که میخواهند برای دریافت این نوع کسری اقدام کنند ، بسیار مهم است . به همین دلیل به بررسی مهم ترین شرایط مربوط به کسری ایثارگری میپردازیم . اولین موضوعی که مطرح است مربوط به غیبت مشمولان میباشد . در این مورد غایب بودن مشمولان ، مانع دریافت کسری خدمت میباشد . مگر اینکه با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ غیبت خود را توجیه کنند و توجیه آن ها مورد تایید سازمان وظیفه قرار گیرد . میزان خدمت ایثارگر و یا درصد جانبازی از دیگر شرایط تعیین کننده برای اخذ این نوع کسری میباشد . که بر اساس آن به ازای هر ماه رزمندگی و یا اسارت و یا هر درصد جانبازی ، ۱۲ روز کسری در نظر گرفته شده است . لذا افرادی که واجد تمام این شرایط کسری خدمت ایثارگران باشند ، میتوانند با ارائه ی برای دریافت کسری اقدام کنند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی نظام وظیفه


موارد کسری خدمت ایثارگران

موارد کسری خدمت ایثارگران موضوعی است که سوالات و ابهامات زیادی را در پی دارد . از جمله این سوالات میتوان به مواردی همچون ؛ زمان اقدام برای اخذ کسری ایثارگران ، مدت زمان کسر خدمت برای فرزندان ایثارگران ، شرایط لازم برای دریافت این نوع کسری خدمت و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد . که سعی میکنیم به ترتیب به پاسخ مناسبی برای این سوالات اشاره کنیم . در ابتدا به این نکته اشاره میکینیم که کسری ایثارگران برای فرزندان جانبازان ، رزمندگان ، آزادگان و … در نظر گرفته شده است که بر حسب مدت خدمت یا اسارت و یا درصد جانبازی میتواند متفاوت باشد . و مشمولان میتوانند به ازای هر ماه اسارت و یا رزمندگی یا هر درصد جانبازی پدر ، دوازده روز کسری دریافت کنند . البته این مورد برای ایثارگران با سابقه ۲۸ یا ۲۹ ماه ایثارگری میباشد .

نکته ی دیگر مربوط به موارد کسری خدمت ایثارگران درباره ی سربازان امریه میباشد . که بر اساس قوانین نظام وظیفه ، سربازانی که امریه دریافت کرده باشند ؛ نمیتوانند از کسری خدمت مربوط به ایثارگران استفاده کنند . و باید تمام مدت خدمت وظیفه را در ادارات و سازمان ها بگذرانند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


قانون کسری خدمت ایثارگران

قانون کسری خدمت ایثارگران شامل بندها و تبصره های بسیاری میباشد . که اطلاع از آن ها برای مشمولانی که میخواهند برای دریافت کسری ایثارگری اقدام کنند ، ضروری میباشد . زیرا با اطلاع از این موارد میتوانند راحت تر کسری خود را دریافت کنند . یکی از موارد مهمی که در قانون کسری خدمت ایثارگران بسیار مهم و قابل توجه است ، شرایط مربوط به سربازان غایب میباشد . طبق این مورد افراد دارای غیبت نمیتوانند برای این نوع کسری تقاضا دهند . به همین دلیل اقدام به موقع برای اعزام به خدمت باید در نظر گرفته شود . از دیگر مباحث مهم قانون کسری ایثارگری میتوان به مدت خدمت و ایثارگری پدر اشاره کرد . که بر اساس آن به ازای هر ماه ایثارگری ۱۲ روز کسری در نظر گفته شده است . که البته این برای افرادی است که ۲۸ یا ۲۹ ماه خدمت کرده اند .

قانون کسری خدمت ایثارگران


بیشتر بخوانید: مشاوره خدمت سربازی


جدیدترین اخبار کسری خدمت ایثارگران

جدیدترین اخبار کسری خدمت ایثارگران مربوط به اعمال دوره ی ایثارگری برای مشمولان سال جاری میباشد . که بر طبق آن مشمولانی که پدرشان دارای ۳۰ ماه خدمت و ایثارگری باشند ، میتوانند از خدمت سربازی معاف شوند . اما زمانی کسری ایثارگری مطرح میشود که مدت خدمت پدر کمتر از ۳۰ ماه باشد . در این مواقع فرزندان افرادی که دارای ۲۸ یا ۲۹ ماه خدمت باشند میتوانند کسری خدمت دریافت کنند . که با ازای هر ماه ایثارگری ، دوازده روز کسری در نظر گرفته شده است . یکی دیگر از جدیدترین اخبار کسری خدمت ایثارگران مربوط به موضوع امریه سربازی میباشد . که افرادی که امریه دریافت میکنند ، موظف اند تمام دوره ی سربازی را در اداره ی مربوطه خدمت کنند . و درواقع کسری خدمت مربوط به ایثارگران به این افراد تعلق نمیگیرد .

سوالات متداول

کسری خدمت ایثارگری به چه کسانی تعلق میگیرد ؟

سازمان وظیفه برای فرزندان جانبازان ، ایثارگران ، رزمندگان ، آزادگان و … تسهیلاتی در نظر گرفته است که بر اساس آن از مدت خدمت سربازی مشمولان کاسته میشود .

شرایط لازم برای اخذ کسری خدمت مربوط ایثارگران چیست ؟

عدم غیبت فرد مشمول مهم ترین شرط برای دریافت این نوع معافیت است . علاوه بر این طول دوره ی خدمت رزمندگان و یا درصد جانبازی ، از شرایط تعیین کننده ی مدت کسری خدمت مشمولان میباشد .

چند نوع کسری خدمت سربازی وجود دارد ؟

سازمان وظیفه بر اساس نیاز و شرایط خاص کسری هایی را درنظر گرفته است . که کسری خدمت ایثارگری ، کسری خدمت بسیجیان فعال ، کسری خدمت پروژه ، کسری خدمت مناطق محروم و … از آن جمله اند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره نظام وظیفه تلفنی و آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :  جزئیات معافیت ایثارگری خدمت سربازی 

 

برای مشاوره در زمینه کسری خدمت ایثارگران شامل چه کسانی میشود ؟

از مشاورین مشاوره نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.