کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای اطلاع از آخرین اخبار نظام وظیفه، معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

شرایط تعجیل خدمت سربازی چگونه است ؟

شرایط تعجیل خدمت سربازی

تعجیل خدمت سربازی یکی از مواردی است که شرایط و ضوابط خاصی دارد . پیش از اینکه به قوانین و مقررات مربوط به آن بپردازیم ، سعی میکنیم تعریفی درباره آن ارائه دهیم وبه این سوال که تعجیل در سربازی به چه معناست پاسخ دهیم . در اکثر مواقع مشمولان خدمت سربازی ، به دنبال راه هایی برای به تاخیر انداختن خدمت سربازی، و یا حتی معافیت سربازی هستند . اما تعجیل خدمت سربازی کاملا برعکس این موارد است ، و افراد با ثبت درخواست تعجیل ، سعی دارند زودتر ای زمان مقرر به خدمت سربازی اعزام شوند . مشمولان بعد از اینکه دفترچه ی اعزام به خدمت خود را تکمیل و ارسال کردند ، برگه سبز را که زمان اعزام را مشخص میکند دریافت میکنند . چنانچه مشمول تمایل داشته باشد زودتر از آن موعد به خدمت بروند باید درخواست تعجیل خدمت سربازی خود را به ثبت برسانند .

تعجیل خدمت سربازی

اما برای بهره مندی این قانون ، شرایطی وجود دارد . که تنها افراد دارای آن شرایط میتوانند برای تعجیل خدمت سربازی اقدام کنند . یکی از این شرایط مهم ، نداشتن غیبت از زمان رسیدن به سن مشمولیت میباشد . لذا افرادی که غیبت داشته باشند ، نمیتوانند از این قانون برای اعزام زودتر به خدمت سربازی استفاده کنند . علاوه براین برای تعجیل درخدمت چندین شرط دیگر نیز وجود دارد .  اگر شما عزیزان نیز ، میخواهید برا تعجیل در خدمت اقدام کنید اما از مقررات مربوط به آن اطلاع ندارید ، به شما توصیه میکنیم این متن را به دقت مطالعه نمایید . زیرا در ادامه اطلاعات کاملی از شرایط و روش و همچنین چگونگی ثبت درخواست برای تعجیل سربازی مطرح میگردد . که پاسخگوی بسیاری از سوالات شما میباشد .


بیشتر بخوانید: نحوه دریافت کد سخا چگونه است ؟


شرایط تعجیل خدمت سربازی

شرایط تعجیل خدمت سربازی از مهم ترین اطلاعاتی است که افراد مشمول باید از آن آگاهی داشته باشند . گاهی افرادی علاقه مند هستند که زودتر از موعد مقرر شده در برگه سبز خود به خدمت سربازی بروند . برای این منظور باید واجد یک سری شرایط باشند . همانطور که در پاراگراف قبل گفته شد ؛ از جمله ی مهم ترین شرایط تعجیل خدمت سربازی نداشتن غیبت از خدمت سربازی میباشد . بر اساس این مورد افراد دارای غیبت ، نمیتوانند از این قانون بهره مند شوند و به درخواست آن ها رسیدگی نخواهد شد . یکی دیگر از شرایط تعجیل خدمت سربازی که مشمولان باید در نظر بگیرند این است که درخواست آن ها تنها یک بار بررسی میشود . همچنین نکته ی مهم این است که ارائه و ثبت درخواست به معنای تایید درخواست نمیباشد . لذا مشمولان برای نتیجه درخواست خود باید به مراکز پلیس +۱۰ مراجعه کنند .

زمان اقدام برای ارائه ی درخواست تعجیل نیز یکی از شرایط تعجیل خدمت سربازی میباشد . که طبق قانون افراد باید چهل روز قبل از زمان اعزام خود برای این کار اقدام کنند . که لازمه ی اقدام برای دریافت تعجیل در سربازی ، مراجعه به مراکز خدمات الکترونیک انتظامی یا همان دفاتر پلیس +۱۰ میباشد . البته برای تعجیل خدمت سربازی به موارد بسیاری بستگی دارد . از جمله ی این موارد میتوان به ظرفیت ها و تعداد سربازان مورد نیاز سازمان نظام وظیفه اشاره کرد . که در صورت عدم نیاز به سرباز در آن تاریخ با درخواست تعجیل سربازی موافقت به عمل نخواهد آمد .

چگونگی تعجیل سربازی


بیشتر بخوانید: مشاوره خدمت سربازی


روش تعجیل خدمت سربازی

روش تعجیل خدمت سربازی از جمله مواردی است که برای بسیاری مشمولان سوال برانگیز است . سازمان نظام وظیفه برای این موضوع نیز قوانین و مقرراتی را تنظیم کرده است . که در اختیار علاقه مندان قرار داده است . به دلیل اهمیت این موضوع ما نیز به پاسخ این سوال میپردازیم که ؛ زمانی که فردی تصمیم میگیرد که زودتر از زمان تعیین شده به خدمت وظیفه ی سربازی برود باید چگونه عمل کند ؟ همانطور که میدانید اولین اقدام برای رفتن به خدمت سربازی پر کردن دفترچه خدمت سربازی و ثبت اطلاعات در سازمان نظام وظیفه میباشد .س از این مراحل زمان اعزام به خدمت مشمول از طریق برگ سبز در اختیارش قرار میگیرد . حال فردی که میخواهد زود تر از تاریخ مندرج در برگ سبز به سربازی برود باید ، به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کند .

این است که مشمولان با در دست داشتن کارت ملی و همچنین برگه ی اعزام به خدمت برای تکمیل فرم تعجیل به این مراکز مراجعه کنند . همانطور که قبلا گفته شد ، ثبت این درخواست به معنای تایید درخواست تعجیل مشمولان نمیباشد . بلکه مشمولان برای اطلاع یافتن از نتیجه ی در خواست خود باید یک هفته صبر کنند . نکته ی دیگر درباره ی روش تعجیل خدمت سربازی این است که ؛ در صورت پذیرش درخواست تعجیل مشمولان ، اعزام آن ها باید در سال اعزام قرار گیرد . با توجه به موارد گفته شده ، افرادی که تمام شرایط لازم را داشته باشند ، میتوانند از قانون مربوط به تعجیل خدمت سربازی استفاده کنند .


بیشتر بخوانید: مشاوره کسری خدمت سربازی


چگونگی تعجیل سربازی

چگونگی تعجیل سربازی از مواردی است که برخی مشمولان علاقه مند به کسب اطلاعات درباره آن میباشند . چنانچه فرد مشمولی بخواهد زمان رفتن به خدمت سربازی خود را جلو بیاندازد . میتواند از قوانین مربوط به تعجیل سربازی استفاده کند . در این مورد افراد باید درخواست خود را در سایت سازمان وظیفه ی کشور به ثبت برسانند . به منظور این کار مدارک مختلفی مورد نیاز است . از جمله این مدارک میتوان به کارت ملی ، شناسنامه ، برگه اعزام به خدمت و … اشاره کرد . مشمولان باید این مدارک را به دفاتر پلیس +۱۰ ارائه دهند . تا درخواستشان برای جلو افتادن زمان اعزام به خدمت سربازی پیگیری شود . نکته ی دیگر درباره چگونگی تعجیل سربازی ، زمان اعلام نتیجه ی آن میباشد . که متقاضی میتواند یک هفته بعد از ثبت درخواست برای دریافت نتیجه ی آن اقدام کند .

لازم به ذکر است که تنها افرادی میتوانند برای تعجیل و جلو افتادن خدمت سربازی درخواست دهند که ؛ از سربازی غیبت نکرده باشند .

چگونگی تعجیل سربازی


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی نظام وظیفه


مهلت زمان تعجیل خدمت سربازی

مهلت زمان تعجیل خدمت سربازی نیز یکی دیگر از موضوعات بحث برانگیز جلو انداختن تاریخ خدمت سربازی میباشد . اینکه افراد تا چه زمانی میتوانند درخواست خود را برای تعجیل در سربازی اعلام کنند و همچنین زمان لازم برای دریافت نتیجه از موضوعات مهم این حوزه میباشد . بر اساس شرایط اعلام شده از سوی سازمان نظام وظیفه کشور مشمولانی که تمایل دارند ، زمان اعزام به خدمت خود را جلو تر بیندازند ، میبایست چهل روز قبل از تاریخ اعزام خود درخواستشان را ثبت نمایند . نکته ی مهم درباره ی مهلت زمان تعجیل خدمت سربازی این است که ؛ پس از ثبت درخواست توسط مشمول ، یک هفته طول میکشد که این درخواست بررسی شود و نتیجه ی نهایی اعلام گردد . به همین دلیل مشمولان از یک هفته بعد از ارائه ی درخواست میتوانند نتیجه را دریافت کنند . و در صورت موافقت خود را برای اعزام آماده کنند .


بیشتر بخوانید: قوانین سربازی در ایران چگونه است


سوالات متداول

آیا امکان جلو انداختن خدمت هست ؟

بله ، در صورتی که افراد مشمول مایل باشند زودتر از موعد مقرر و تعیین شده در برگه اعزام ، به خدمت سربازی بروند ، میتوانند از قانون تعجیل سربازی استفاده کنند . و درخواست خود را ارئه دهند .

شرایط و ضوابط مربوط به جلو انداختن خدمت چیست ؟

از مهم ترین شرایطی که افراد برای جلو انداختن خدمت باید داشته باشند این است که فرد نباید غیبت کرده باشد . همچنین درخواست خود را در سازمان نظام وظیفه ثبت کرده باشد .

روش جلو انداختن خدمت سربازی چگونه است ؟

مشمولانی که تمایل دارند زود تر از تاریخ اعزامشان به خدمت سربازی اعزام شوند ، با در دست داشتن مدارک لازم و مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ میتوانند درخواست خود را ثبت کنند و بعد از یک هفته نتیجه را دریافت کنند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره نظام وظیفه تلفنی و آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : مشاوره خدمت سربازی

 

برای مشاوره در زمینه شرایط تعجیل خدمت سربازی چگونه است ؟

از مشاورین مشاوره نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای مشاوره تلفنی با شماره زیر تماس بگیرید

از سراسر ایران با تلفن ثابت 9099072068