کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای اطلاع از آخرین اخبار نظام وظیفه، معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

نحوه خروج از کشور به منظور سفرهای علمی

خروج از کشور به منظور سفرهای علمی

خروج از کشور به منظور سفرهای علمی یکی از دلایلی است که جوانان زیادی به خاطر آن از معافیت های موقت استفاده میکنند. خدمت سربازی که مهم ترین وظیفه هر جوان ذکور ایرانی میباشد. در سن ۱۸ سالگی برای آنان اتفاق خواهد افتاد. در واقع جوانان پس از رسیدن به سن قانونی و اتمام تحصیل خود باید برای خدمت سربازی آماده شوند.

به دلیل واجب بودن مسئله ی سربازی نظام وظیفه، مشمولین بدون گذراندن این دوره ی مهم نخواهند توانست که از برخی از مزایا مانند دریافت گواهینامه، پاسپورت و غیره استفاده کنند. هم چنین جوانان بدون داشتن مجوز از سازمان نظام وظیفه قادر به ادامه تحصیل در دانشگاه ها نیز نخواهند بود. پس به نظر شما همه ی جوانان باید پس از سن مشمولیت به خدمت سربازی اعزام شوند؟ یا راه های دیگری نیز برایشان وجود دارد؟

خروج از کشور به منظور سفرهای علمی

سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا راه های زیادی را به جوانان معرفی کرده است تا از طریق آن بتوانند برای مدتی به طور موقت خدمت سربازی خود را لغو کرده یا به طور کلی از رفتن به خدمت سربازی معاف شوند. هم چنین راه های دیگری نیز وجود دارد که مدت خدمت سربازی نظام وظیفه برای جوانان کاهش یافته یا شرایط بهتری برای گذراندن دوره ی خدمت ضرورت بدست خواهند آورد. میدانید که خارج شدن از کشور نیز امروزه دغدغه ی بسیاری از جوانان است. به همین منظور ما در این مقاله سعی داریم راجع به دریافت پاسپورت و خروج از کشور به منظور سفرهای علمی صحبت کنیم.

همانطور که میدانید مسئله ی خروج از کشور یکی از مهم ترین مباحثی است که جوانان این روزها با آن درگیر هستند. به همین منظور دانستن اطلاعات در زمینه های مختلف سازمان نظام وظیفه میتواند راهی باشد تا جوانان به مقصود خود سریع تر برسند. برخی بر این باورند که دریافت پاسپورت بدون داشتن کارت پایان خدمت مقدور نخواهد بود. اما در شرایط خاص، مشمولان میتوانند بدون گذراندن خدمت سربازی، گذرنامه دریافت کنند.


بیشتر بخوانید: تردد مشمولین خدمت به خارج از کشور چگونه است؟


شرایط خروج از کشور به منظور سفرهای علمی چگونه است؟

شرایط خروج از کشور به منظور سفرهای علمی از طرف سازمان نظام وظیفه تعیین و از طریق خبرگزاری ها به مشمولان ابلاغ میشود. اگر بخواهیم تعریف دقیقی از این سفرهای علمی داشته باشیم. باید بگوییم این سفرها شامل مواردی است که جوانان برای شرکت در کارگاه های آموزشی باید آن را انجام دهند. هم چنین سفرهای علمی شامل همایش های بین المللی و کنفراس ها میباشد. که مشمولان برای ارائه ی مقالات خود باید در این سفرها شرکت داشته باشند.

سازمان نظام وظیفه برای جوانان تحصیل کرده این موقعیت را فراهم میکند تا بتوانند با معافیت های تحصیلی موقت در سفرهای علمی شرکت کرده و به پژوهش و تحقیق بپردازند. به همین منظور مشمولین باید برای استفاده از این فرصت ها شرایط و قوانین خروج از کشور را مطالعه کرده و بر اساس این قوانین و ضوابط برای دریافت گذرنامه خود اقدام کنند.

شرایط خروج از کشور به منظور سفرهای علمی

 • مشمولینی که قصد دریافت مجوز خروج از کشور را دارند نباید وارد غیبت سربازی بشوند.
 • مشمولین متقاضی دریافت گذرنامه باید دارای معافیت های تحصیلی در مقاطع مختلف باشند.
 • مشمولین برای خارج شدن از کشور باید حتما وثیقه ی نقدی با مبلغ مشخص شده یا ضمانت نامه های بانکی را به سازمان نظام وظیفه تحویل دهند.
 • مدت زمان برای خارج شدن از کشور برای کنفراس ها و ارائه ی مقالات برای مشمولین تمام مقاطع ۳۰ روز است.
 • میزان خارج شدن از کشور برای شرکت در دوره های مختلف آموزشی برای همه ی مشمولین ۴۵ روز میباشد.

جوانان با داشتن هریک از شرایط و ضوابط گفته شده در بالا میتوانند از معافیت موقت استفاده کرده و برای دریافت گذرنامه اقدام کنند. پس از بررسی شرایط آن ها سازمان نظام وظیفه مجوز برای این افراد صادر کرده و میتوانند پاسپورت خود را دریافت کنند.

شرایط خروج از کشور به منظور سفرهای علمی چگونه است؟


بیشتر بخوانید: وثیقه خروج از کشور


 مدارک خروج از کشور به منظور سفرهای علمی کدام است؟

مدارک خروج از کشور به منظور سفرهای علمی باید از طریق مشمولین به سازمان نظام وظیفه تحویل داده شود. به دلیل ضرورت و اهمیت شرایط و مدارک برای خروج از کشور، مشمولین باید با دقت مدارک خود را آماده کرده تا در هنگام اقدام برای دریافت مجوز خروج با مشکل مواجه نشوند. به دلیل وجود سفرهای گوناگون، مشمولین باید اطلاعات لازم درباره ی نوع سفر خود بدست آورده و بر اساس آن مدارک خود را تهیه کنند. این مدارک را در ادامه مطالعه کرده و متقاضیان عزیز میتوانند بر اساس آن این مدارک را تهیه و به سازمان مربوطه ارائه دهند.

مدارک خروج از کشور به منظور سفرهای علمی

 • مدارک شناسایی لازم مانند شناسنامه ی مشمول
 • کارت شناسایی ملی مشمولین
 • برگه ی معافیت تحصیلی
 • دریافت کد سخا
 • عکس پرسنلی برای دریافت پاسپورت
 • اطلاعات درباره ی کشور مقصد
 • مدارک و شواهد خروج از کشور برای سفر علمی
 • برگه ی دعوت برای شرکت در کنفرانس های علمی
 • برگه ی پذیرش و شرکت در دوره های آموزشی
 • فیش واریزی با مبلغ اعلام شده از سوی سازمان نظام وظیفه
 • فیش واریزی وثیقه ی مشخص شده برای انجام سفرهای علمی

برای اطلاع از سایر مدارک دریافت مجوز خروج از کشور و هم چنین کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوره نظام وظیفه مرکز مشاوره آویژه تماس گرفته و با مشاورین این مرکز در تماس باشید.


بیشتر بخوانید: فرآیند خروج از کشور دانشجویان چگونه است؟


مراحل خروج از کشور به منظور سفرهای علمی چگونه است؟

مراحل خروج از کشور به منظور سفرهای علمی ، از جمله اقداماتی است که خود مشمولین باید آن ها را طی کنند. به همین دلیل جوانان باید در نظر داشته باشیند که دیر اقدام کردن برای دریافت انواع مجوزهای خروج از کشور، ممکن است به ضرر شما تمام شود. زیرا برای انجام این مراحل زمان های مشخصی قرار داده شده است. همانطور که در بالا نیز گفته شد جوانان باید قبل از اتمام دوره ی سنوات مجاز خود برای خروج از کشور اقدام کنند. در غیر این صورت وارد غیبت شده و دیگر قادر نخواهند بود پاسپورت خود را دریافت کنند.

اقدام و مراحل خروج از کشور به منظور سفرهای علمی

 1. اولین مرحله مشمولین باید اطلاعات لازم درباره شرایط و ضوایط خروج از کشور را مطالعه کنند.
 2. سپس باید به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه کرده و از آن ها درخواست کنند تا بتوانند کد سخا دریافت کنند.
 3. در مرحله سوم مشمولین و دانشجویان باید به سایت خدمات الکترونیک پلیس + ۱۰ وارد شده تا بتوانند مراحل بعدی را پشت سر بگذارند.
 4. مرحله ی چهارم وارد کردن اطلاعات شخصی فرد میباشد که شامل نام و نام خانوادگی، آدرس منزل و رشته ی تحصیلی است.
 5. در این مرحله پس از اتمام مشخصات فردی مشمولان باید نوع سفر خود و دلیل خروج از کشور را مشخص کنند. هم چنین اطلاعات کشور مقصد نیز باید در این قسمت وارد شود.
 6. کسانی که قصد خروج از ککشور برای انواع سفرهای علمی را دارند. باید دقت داشته باشند که تاریخ دقیق ورود و خروج خود را به درستی وارد کنند. زیرا مدت این نوع سفرها ۳۰ روزه یا ۴۵ روزه میباشد.
 7. در مرحله ی آخر مشمول باید به صورت اینترنتی مبلغی را واریز کرده تا مدارک آن توسط سازمان نظام وظیفه مورد بررسی قرار گیرد.

مراحل خروج از کشور به منظور سفرهای علمی چگونه است؟


بیشتر بخوانید: نحوه خروج از کشور به منظور درمان


هزینه خروج از کشور به منظور سفرهای علمی چقدر است؟

هزینه خروج از کشور به منظور سفرهای علمی یا سفرهای دیگر به صورت متفاوتی اعلام میشود. زیرا خروج از کشور برای عناوین مختلف صورت خواهد گرفت. اما در مورد سفرهای علمی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا این مبلغ را ۸۰۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال اعلام کرده است. این مبلغ بر طبق آخرین مصوبات این سازمان بوده و ممکن است تغییراتی نیز در آن انجام گیرد. پس قبل از واریز هزینه خروج از کشور به منظور سفرهای علمی  در مورد مبلغ دقیق آن مطمئن شوید.


بیشتر بخوانید: نحوه خروج از کشور ورزشکاران


نحوه دریافت خروج از کشور به منظور سفرهای علمی چگونه است؟

نحوه دریافت خروج از کشور به منظور سفرهای علمی با توجه به مراحل بالا باید اقدام کرده تا مجوز خروج برای شما صادر گردد. در نظر داشته باشید که نحوه دریافت خروج از کشور به منظور سفرهای علمی با سایر سفرها متفاوت است. زیرا دلیل خروج یکی از مهم ترین مسائلی است که سازمان نظام وظیفه به آن دقت میکند.

سوالات متداول

میزان وثیقه ی مورد نیاز مشمولین برای گرفتن مجوز خروج از کشور برای سفرهای علمی چقدر است؟

پولی که متقاضیان برای دریافت مجوز سفرهای علمی باید بپردازند بر اساس آخرین قوانین ۸۰ میلیون ریال معادل ۸ میلیون تومان میباشد.

مشمولین برای دریافت گذرنامه برای خروج از کشور به منظور انجام سفرهای علمی باید از چه سازمانی اقدام کنند؟

مشمولین باید اول از همه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه کرده و پس از دریافت کد سخا سایر مراحل را پشت سر بگذارند.

مشمولین متقاضی دریافت مجوز برای خارج شدن از کشور برای سفرهای علمی باید چه شرایط را داشته باشند؟

این داوطلبان باید همگی از معافیت تحصیلی برخوردار بوده و نباید وارد غیبت غیر موجه شده باشند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره نظام وظیفه تلفنی و آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :   Ways To Actually Leave the Country

 

برای مشاوره در زمینه نحوه خروج از کشور به منظور سفرهای علمی

از مشاورین مشاوره نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.