کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای اطلاع از آخرین اخبار نظام وظیفه، معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

اخذ امریه سربازی چگونه است ؟

شرایط اخذ امریه سربازی

اخذ امریه سربازی یکی از راه هایی میباشد که مشمولین خدمت سربازی میتوانند برای تخفیف در سربازی ، از آن استفاده کنند . اما در ابتدا لازم است به شرح امریه سربازی بپردازیم . مشمولان خدمت وظیفه عمومی به دنبال راه هایی برای معافیت سربازی و یا تخفیف در آن میباشند . اخذ امریه سربازی یکی از مواردی است که خدمت سربازی را برای مشمولان راحت تر میکند . درواقع افرادی که موفق به اخذ امریه سربازی میشوند ، میتوانند خدمت سربازی خود را در یکی از ارگان ها و سازمان هایی که به نیروی کارنیاز دارند ، بگذرانند . اگر شما نیز به دنبال اخذ امریه سربازی هستید میتوانید با استفاده از مشاوره نظام وظیفه از شرایط و قوانین مربوط به آن اطلاع کامل کسب نمایید . همکاران ما در مرکز مشاوره آویژه ، هر روز آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان ، در حوزه نظام وظیفه میباشند .


بیشتر بخوانید: مراحل دریافت امریه سربازی چیست؟


شرایط اخذ امریه سربازی

شرایط اخذ امریه سربازی از دیگر مواردی است که برای مشمولان خدمت وظیفه ی عمومی سوال برانگیز است . این شرایط و ضوابط توسط سازمان نظام وظیفه و سایر سازمان های زیربط اعلام میگردد . پنج شرط اصلی برای امریه خدمت سربازی اعلام شده است .  اگر بخواهیم به بررسی برخی از شرایط اخذ امریه سربازی بپردازیم باید به مواردی همچون ؛ متاهل بودن و همچنین سرپرست خانوار بودن مشمولان اشاره کرد . علاوه بر این خانواده درجه یک ایثارگران ، جانبازان و شهدا برای دریافت امریه در اولویت هستند . از دیگر شرایط اخذ امریه سربازی میتوان به معافیت از رزم اشاره کرد . برخی افراد که ‌توانایی جسمی شرکت در فعالیت های سخت سربازی را ندارند و به اصطلاح معاف از رزم باشند نیز جز موارد دریافت امریه سربازی به حساب میاید . افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد نیز میتوانند برای دریافت امریه اقدام کنند .

بر اساس مطالب گفته شده افرادی که واجد شرایط اخذ امریه سربازی هستند میتوانند برای دریافت امریه اقدام کنند . مشمولان عزیز باید به این نکته توجه کنند که برای دریافت امریه اقدام به موقع انجام دهند . و برگه ی امریه را باید تا پایان دوره ی آموزشی خدمت سربازی کسب نمایند تا سازمان نظام وظیفه شرایط را برای انجام امریه سربازی مشمولان فراهم کند . هر سازمان نیز ممکن است علاوه بر این شرایط گفته شده ، تعدادی شرایط و مقررات دیگر داشته باشد . که بر اساس آن ها اقدام به استخدام سربازان امریه میکند . بنابراین داشتن شرایط عمومی  و اختصاصی ارگان ها و موسسات از لزومات دریافت امریه سربازی برای مشمولان میباشد .

مراحل اخذ امریه سربازی


بیشتر بخوانید: شرایط امریه سربازی چیست؟


مراحل اخذ امریه سربازی

مراحل اخذ امریه سربازی و گذراندن تمام این مراحل نیز یکی دیگر از موارد مهم میباشد ، که مشمولان باید اطلاعات دقیق درباره آن داشته باشند . افرادی که دارای شرایط عمومی مربوط اخذ امریه سربازی باشند ، میتوانند برای دریافت آن به ادارت و سازمان ها مراجعه کنند . اولین مرحله از مراحل اخذ امریه سربازی اطلاع یافتن از لیست اداراتی است که اقدام به پذیرش امریه میکنند . از جمله این سازمان ها میتوان به اداره آموزش و پرورش ، سازمان میراث فرهنگی ، سازمان حفاظت محیط زیست ، سازمان هواپیمایی ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، وزارت نفت ، وزارت مسکن و شهر سازی ، مراکز بهزیستی کشور ،وزارت کار و امور اجتماعی ، سازمان بازرسی کشور و بسیاری ادارات و مرکز دیگر اشاره کرد . که هر یک از این سازمان ها بر اساس نیاز سالانه ی خود اطلاعیه جذب امریه سربازی  را منتشر میکنند .

در مرحله ی بعدی از مراحل اخذ امریه سربازی مشمولان باید به کارگزینی این سازمان ها مراجعه نمایند و تمایل خود را برای اخذ امریه اعلام نمایند . مشمولانی که مدارک خود را برای نظام وظیفه ارسال کرده اند ، یک ماه طول میکشد تا برگ سبز خود را دریافت کنند . این برگ سبز درواقع برگ تاریخ اعزام به خدمت سربازی میباشد . مشمولان باید این برگ سبز را به اداره مورد نظر خود تحویل دهند . باید توجه کنند که ارائه برگ سبز به سازمان باید حداقل سه ماه قبل از تاریخ اعزام صورت گیرد . تا در طول این سه ماه دیگر مراحل مربوط به دریافت امریه از سوی اداره مذکور طی شود . و برگه ی امریه را در روز پایان دوره آموزشی و زمان تقسیم نیرو در دست داشته باشند تا آن را به مراجع نظام وظیفه ارائه دهند و تقسیم آنها بر اساس آن صورت گیرد .


بیشتر بخوانید: امریه بنیاد مسکن چه مزایایی دارد؟


نحوه اخذ امریه سربازی

نحوه اخد امریه سربازی با توجه به آنچه تاکنون گفته شد کار چندان پیچیده و سختی نمیباشد . تمام مشمولانی که دارای شرایط پنجگانه شامل ؛ تاهل ، سرپرستی خانواده ، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد ، مشمولان معاف از رزم و خانواده های شهدا ، جانبازان و ایثارگران ، باشند ، میتوانند با اطلاع از نحوه اخذ امریه برای دریافت امریه اقدام کنند . علت تنظیم این شرایط این است که ، این افراد جز اقشار آسیب پذیر میباشند و یا به طور مثال مشمولان معاف از رزم نمیتوانند فعالیت های سخت بدنی خدمت سربازی را انجام دهند . به همین دلیل امریه بهترین گزینه برای این افراد میباشد . حال این مشمولان میتوانند بر اساس تخصص خود به سازمان هایی که نیازمند نیروی کار میباشند ، درخواست دهند . این سازمان ها با بررسی مدارک تصمیم خود را مبنی بر پذیرش و یا عدم پذیرش  آنها را اعلام میکند .

با اعلام پذیرش سازمان ها ، مشمولان باید مدارک خواسته شده از جمله برگه اعزام به خدمت ، اطلاعات شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی ، معرفی نامه های مربوط به سازمان بهزیستی و یا معرفی نامه ی کمیته امداد و همچنین معرفی نامه بنیاد شهید و مدارک تاهل و … را به سازمان ارائه دهند . با بررسی و ثبت این مدارک برگه امریه به مشمولان واجد شرایط داده میشود . این برگه امریه در زمان تقسیم نیرو به مراجع سازمان نظام وظیفه ارائه میشود و مراحل بعدی را این سازمان انجام میدهد . و سرباز میتوانند دوره ی سربازی خود را با سختی کمتر و در ادارات و سازمان های دولتی طی کند .

نحوه اخذ امریه سربازی


بیشتر بخوانید: شرایط امریه کمیته امداد چیست؟


محل اخذ امریه سربازی

محل اخذ امریه سربازی یکی دیگر از چالش های پیش روی مشمولان علاقه مند به کسب امریه سربازی میباشد . همان طور که میدانید امریه به انجام خدمت سربازی در مراکز و ادارات دولتی گفته میشود . که افرادی که امریه دریافت میکنند باید بر اساس ساعات کاری اداری در ادارات فعالیت کنند . به همین دلیل محل اخذ امیریه سربازی نیز ادارات و سازمان های دولتی میباشد که برای اخذ امریه اعلام آمادگی میکنند . این ادارات بر اساس نیاز خود به نیروی کار اطلاعیه ای مبنی بر اخذ امریه منتشر میکنند . مشمولان واجد شرایط نیز میتوانند با مراجعه به بخش کارگزینی ادارات ، تخصص خود را اعلام کنند . و قول دریافت امریه از اداره مورد نظر خود را دریافت کنند . یکی از مواردی که باید به آن بپردازیم این است که سال های امریه ی سربازی ، به عنوان سنوات کاری افراد در نظر گرفته میشود .


بیشتر بخوانید: چه طور امریه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور بگیرم؟


 سوالات متداول

چگونه امریه سربازی بگیریم ؟

برای دریافت امریه سربازی باید واجد یکی از شرایط اعلام شده باشید . که با ارائه مدارک و اطلاعات خود به سازمان ها و ادارات امریه گیر میتوانید برای دریافت امریه سربازی اقدام کنید .

شرایط امریه سربازی چیست ؟

افرادی که امریه سربازی میگیرند باید واجد یکی از این شرایط باشند . داشتن تاهل ، مددجویی کمیته امداد یا بهزیستی ، سرپرستان خانوار ، خانواده درجه یک شهدا ، جانبازان و ایثارگران و معافیت از رزم .

امریه سربازی چند سال است ؟

امریه درواقع همان دو سال خدمت اجباری سربازی میباشد که به جای پادگان ها در ادارات و سازمان ها طی میشود . که بر اساس میزان تخفیف ها و یا تنبیه های سربازان ، میتواند متفاوت باشد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره نظام وظیفه تلفنی و آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :  مراحل دریافت امریه سربازی

 

برای مشاوره در زمینه اخذ امریه سربازی چگونه است ؟

از مشاورین مشاوره نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای مشاوره تلفنی با شماره زیر تماس بگیرید

از سراسر ایران با تلفن ثابت 9099072068