کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای اطلاع از آخرین اخبار نظام وظیفه، معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

تمدید تاریخ اعزام به خدمت مشمولین برای سفر حج تمتع اعلام شد

خدمت

تمدید تاریخ اعزام به خدمت مشمولین برای سفر حج تمتع از جمله تسهیلاتی است که طرفداران زیادی را دارد. همه پسران ذکور ایرانی که به سن ۱۸ سالگی یا همان سن مشمولیت می رسند باید نسبت به تعیین اعزام به خدمت سربازی تکلیف خود را مشخص کنند تا وارد غیبت نشوند. چرا که فرد غایب از برخی تسهیلات در جامعه محروم می شود. فرد مشمول برای دریافت برگه آماده به خدمت باید به پلیس +۱۰ مراجعه کرده و مدارک خود را همراه داشته باشد. به دلیل آنکه عده ای از مشمولان وظیفه از خدمت سربازی میهراسند همیشه به دنبال راه هایی برای معاف شدن از سربازی میگردند.

 چه مشمولانی شرایط تمدید اعزام به سربازی را دارا میباشند؟

 • فرد مشمولی که به علت بیماری توانایی خدمت کردن را ندارد مدت اعزام به خدمت او تا ۲ ماه به تعویق می افتد.
 • مشمولی که با بروز عوامل طبیعی چون: سیل، زلزله، طوفان و غیره آسیب میبیند تا ۶ ماه اعزام به سربازی برایش به تاخیر می افتد ( یا بستگان درجه یک مانند: همسر، پدر، برادر، خواهر ، فرزند و غیره ).
 • در صورت فوت یکی از بستگان درجه یک اعزام به مدت ۲ ماه تاخیر می افتد.
 • افراد مشمول به دلیل بیماری همسر و تولد فرزند اعزام به خدمت برایشان تا ۲ ماه به تعویق می افتد.
 • افرادی که قصد شرکت در سفر حج تمتع را دارند اعزام به سربازی به مدت ۲ ماه به تاخیر می افتد.

معاون اعزام به سربازی نظام وظیفه در مورد تمدید تاریخ اعزام به خدمت مشمولین برای سفر حج تمتع خبرهای جدیدی را اعلام کرده است که سعی داریم در این مقاله بگنجانیم. سرهنگ نجف حمیدزاده درباره این خبر چنین گفت: افراد مشمولی که امسال برای شرکت در سفر حج تمتع شناسایی شده اند، اگر تاریخ اعزام به خدمت سربازی آنها همزمان با پابوسی به این سفر یکی شده باشد. با در دست داشتن فیش واریزی و دیگر مدارک به یکی از دفاتر پلیس +۱۰ رجوع کرده و برای این که تاریخ اعزام به خدمت را تمدید کنند ثبت نام میکنند.

تاریخ اعزام به سربازی این گونه مشمولان مطابق با نامه کاروان زیارت تمدید می شود. افرادی که درخواست خود را ثبت کرده اند برای آگاهی از تاریخ اعزام میتوانند به صورت حضوری از تاریخ اعزام به خدمت سربازی خود اطلاع یابند. برای اطلاع بیشتر درباره تمدید تاریخ اعزام به خدمت مشمولین برای سفر حج تمتع میتوانید با مشاوره نظام وظیفه آویژه در تماس باشید تا از راهنمایی های مشاورین این مرکز استفاده ببرید.


بیشتر بخوانید: دوره آموزشی سربازی با توجه به مدرک تحصیلی چگونه است


خدمت سربازی

نقش همفکری و مشورت درباره نظام وظیفه نقشی اساسی است. تجربیات ما در مرکز مشاوره آویژه در حیطه اعزام به خدمت نشان داده است که مشاوره در مورد نظام وظیفه اگر مهمترین نقش را نداشته باشد دست کم یکی از بهترین راهکار های موجود است. مشورت در مورد تمدید تاریخ اعزام به خدمت مشمولین برای سفر حج تمتع امروزه به عنوان یک جریان حل مسئله مفید شناخته شده است. البته با توجه به دشواری ها و بن بست هایی که در مورد موضوعات مربوط به اعزام به خدمت ایجاد میشود، مشاوره در این باره در عرصه وسیع تری نیز مطرح میشود. در دنیای امروزی دیگر زندگی بدون همفکری و مشارکت اگر نگوییم نا ممکن است قطعا بسیار دشوار است.

پیشنهاد کارشناسان مرکز مشاوره آویژه نیز این است که اگر به مشکلاتی در این باره برخورد کردید حتما اطلاعات کافی کسب کنید تا بتوانید تصمیمی بگیرید که از روی آکاهی باشد. یقینا اگر تصمیمات خود را بدین صورت اتخاذ کنید، کمتر ناکام و پشیمان خواهید شد. مرکز مشاوره آویژه سعی کرده است با توجه به نیاز های شما در مورد این مسئله داده ها و اطلاعات کافی را جمع کند که امید است با مطالعه آنها شما بتوانید تصمیمات سازنده ای را برای مشکلات خود بگیرید.

نظام وظیفه

خدمات مشاوره نظام وظیفه  آویژه:

کسری خدمت: در صورت داشتن یکسری شرایط می توانید از کسری خدمت استفاده نمایید. کسری خدمت سربازی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پدر
 • کسری خدمت در مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت متاهلین
 • پروژه های کسری خدمت می باشد.

مشمولان خدمت سربازی می توانند با داشتن شرایط از انواع کسری خدمت استفاده کنند.

انواع معافیت های سربازی: معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می باشد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سربازی استفاده نمایند.

 • نحوه دریافت امریه:

افراد مشمولی که می خواهند برای دریافت امریه خدمت سربازی اقدام نمایند؛ باید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته باشند تا بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای دریافت امریه سربازی باید رشته تحصیلی تان با سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب باشد. مقطع تحصیلی فرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم تا دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که در گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می باشد.

 • اعزام به خدمت:

هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمول قانون خدمت وظیفه قرار می گیرد. فرد در این موقعیت باید برای اعزام به خدمت سربازی آماده شود. فرد مشمول باید اقدام به دریافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین درخواست خود را در سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت از انواع معافیت ها و کسری های خدمت سربازی استفاده می نمایند.

 • قوانین نظام وظیفه خدمت سربازی:

طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ تا ۵۰ سالگی است ولی باز هم در برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین در مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که در سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا که قوانین وظیفه عمومی دائماً در حال تغییر و تحول است، افراد باید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته باشند. تا شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سربازی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.

تاریخ اعزام به خدمت

 • خروج از کشور:

افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی باشد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل باید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سربازی دارند در خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … باید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.

 • مشمولین خدمت:

افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سربازی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می باشد. گاهی اوقات با وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند با استفاده از شرایطی از غیبت موجه استفاده نماید.

 • توجیه غیبت:

در شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که باعث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن در بیمارستان بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای درجه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده در دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم درخواست تمدید و یا تعجیل خدمت را دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکبار برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نباشد، فرار از خدمت محسوب می شود.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره اعزام به خدمت مشمولین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

 

برای مشاوره در زمینه تمدید تاریخ اعزام به خدمت مشمولین برای سفر حج تمتع اعلام شد

از مشاورین مشاوره نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.