کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای اطلاع از آخرین اخبار نظام وظیفه، معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

مشاوره خدمت سربازی

مشاوره خدمت سربازی

مشاوره خدمت سربازی ازجمله خدماتی میباشد که در سال های اخیر توسط مراکز مربوط به مشاوره نظام وظیفه ، به مشمولان و خانواده های آنها ارائه میگردد . افرادی که به سن هجده سالگی میرسند موظف به دوسال خدمت صادقانه و درقالب خدمت سربازی برای کشور خود میباشند . اما گاهی افرادی شرایط لازم برای به انجام رساندن خدمت وظیفه ی عمومی را ندارند . در این موارد افراد میتوانند از انواع معافیت سربازی استفاده کنند . برای اطلاع از قوانین مربوط به معافیت نیز میتوانند از مشاوره خدمت سربازی بهره ببرند . در این مشاوره ها اطلاعات دقیق و درستی درباره ی انواع معافیت ها ازجمله ، معافیت تحصیلی ، معافیت پزشکی و معافیت کفالت و … در اختیار متقاضیان قرار میگیرد . علاوه براین ، مشاوره خدمت سربازی میتواند برای اطلاع از سایر قوانین نظام وظیفه ی عمومی ، همچون کسری خدمت ، امریه و … کمک کننده باشد .


بیشتر بخوانید: مشاوره کسری خدمت سربازی


مشاوره خدمت سربازی

میدانیم که بر طبق قانون افراد مذکر با رسیدن به سن ۱۸ سالگی که همان سن مشمولیت است باید به خدمت سربازی اعزام شوند . اما بدیهی است که فردی با این سن از قوانین و مقررات نظام وظیفه ی کشور اطلاع چندانی ندارد . از طرفی اطلاع از شرایط اعزام به خدمت و مراحل مختلف آن برای مشمولان بسیار مهم میباشد . به همین منظور استفاده از مشاوره خدمت سربازی راهی بسیار کمک کننده میباشد . در این مشاوره ها مباحثی همچون امریه سربازی ف معافیت ، کسری خدمت ، معافیت پزشکی و بسیاری مباحث دیگر مطرح میشود . که در ادامه این مقاله به دقت این موارد را بررسی میکنیم . چنانچه نیازمند کسب اطلاعات دقیق و جزیی در این باره میباشد مطالعه ی این متن ، توصیه ی ما به شما عزیزان است .


بیشتر بخوانید:  مشاوره معافیت تحصیلی خدمت سربازی


مشاوره خدمت سربازی معافیت

مشاوره خدمت سربازی معافیت راهی بسیار مناسب و کارآمد برای اطلاع از شرایط و قوانین مربوط به معافیت خدمت سربازی میباشد . افراد بسیاری به دنبال اخذ معافیت میباشند ، اما تنها تعدادی از آنها موفق به دریافت کارت معافیت از خدمت سربازی میشوند . کسب معافیت به همان اندازه که به داشتن شرایط اعلام شده بستگی دارد ، به آگاهی از قوانین نیز وابسته است .  حال در مشاوره خدمت سربازی معافیت ، این امکان فراهم میشود که افراد ، اطلاعات دقیقی درباره ی انواع معافیت ها کسب نمایند . و همچنین کسب اطلاعاتی درباره ی قوانین جدید مربوط به انواع معافیت های سربازی از دیگر مزایای مشاوره خدمت سربازی معافیت میباشد . ذکر این نکته الزامی است که اخذ هر نوع از معافیت های خدمت سربازی شرایط کاملا متفاوتی با دیگر انواع آن دارد . همچنین معافیت پزشکی و معافیت کفالت نیز دارای زیرمجموعه های بسیار متفاوتی هستند .

به طور مثال دریافت معافیت های پزشکی برای فردی که دارای اضافه وزن میباشد با دریافت معافیت برای بیماری های قلبی تفاوت هایی دارد . البته گام های ابتدایی برای اخذ معافیت های پزشکی تقریبا یکسان میباشند . اما به طور کلی در امر دریافت معافیت موضوعات و تبصره های بسیاری وجود دارد . که بدیهی است اطلاع از همه ی این موارد ، تخصص و دانش خاص خود را لازم دارد . اینجاست که مشاوره اهمیت پیدا میکند . از دیگر مباحثی که در مشاوره خدمت سربازی معافیت مطرح میشود ، انواع معافیت های کفالت و شرایط اخذ آن هامیباشد که معافیت کفالت پدر ، مادر ، خواهر و برادر صغیر و یا معلول و … از آن دست میباشند .

مشاوره خدمت سربازی معافیت


بیشتر بخوانید:   شرایط تعجیل خدمت سربازی چگونه است ؟


مشاوره خدمت سربازی کسری

مشاوره خدمت سربازی کسری نیز از دیگرخدماتی است که در اختیار مشمولان متقاضی دریافت کسری خدمت قرار گرفته است . کسری خدمت شامل گروه های مختلفی میشود . از جمله این گروه ها افرادی که در مناطق دورافتاده کشور خدمت میکنند ، میتوانند کسری خدمت دریافت کنند . همچنین فرزندان ایثارگران ، نخبگان ، بسیجیان فعال و افراد مشغول به خدمت در نیروهای مسلح از دیگر گروه هایی هستند که میتوانند برای دریافت کسری خدمت اقدام کنند . این افراد میتوانند برای اطلاع از ضوابط مربوط به دریافت کسری خدمت ، از مشاوره خدمت سربازی کسری استفاده کنند . برای هر دسته از مشمولان دارای کسری ، ارائه مدارک و اطلاعات خاصی الزامی میباشد . همچنین مدت زمان کسری خدمت سربازی برای گروه های مختلف ، نیز متفاوت میباشد .

همواره درباره ی قوانین نظام وظیفه شبهات و ابهاماتی وجود دارد . از جمله این شبهات کسری خدمت مربوط به سربازان متاهل است . تصور عمومی بر این است که سربازانی که متاهل هستند ، تنها به صرف تاهل میتوانند کسری خدمت دریافت کنند . اما به این شکل نیست و تنها سربازان متهالی میتوانند کسری خدمت دریافت کنند که دارای فرزند باشند . این موضوع یکی از مباحثی است که مفصلا در مشاوره خدمت سربازی کسری مطرح میشود . در این نوع مشاوره ها میزان کسری متاهلان دارای فرزند نیز مطرح میشود . که به ازای هر فرزند سه ماه کسری خدمت میباشد . به این ترتیبق بهره بردن از مشاوره کسری خدمت سربازی بسیار کارآمد است و بسیاری از ابهامات را شفاف میکند .


بیشتر بخوانید: معافیت طلاب از سربازی چه شرایطی دارد؟


مشاوره خدمت سربازی معافت کفالت

مشاوره خدمت سربازی معافیت کفالت یکی دیگر از انواع مختلف مشاوره خدمت سربازی میباشد . که در آن افراد میتوانند با برقراری ارتباط با مشاوران و متخصصان کار بلد این حوزه ، از راهنمایی ها و تجربه شان بهره مند شوند . در این نوع مشاوره سوالات بسیاری مطرح است . که مشاوران با تجربه سعی میکنند با دقت و حوصله به این سوالات پاسخ مناسب دهند . از جمله ی این سوالات میتوان به موارد زیر اشاره کرد .  انواع معافیت کفالت کدامند ؟ چه کسانی میتوانند برای معافیت کفالت اقدام کنند ؟ مدارک لازم برای اخذ معافیت کفالت کدامند ؟ و … چنانچه متقاضی دریافت معافیت کفالت هستید اما نمیدانید چگونه و از کجا شروع کنید ؛ توصیه ی ما به شما استفاده از مشاوره خدمت سربازی معافیت کفالت میباشد .

مشاوره خدمت سربازی معافت کفالت


بیشتر بخوانید:    مراحل دریافت امریه سربازی چیست؟


مشاوره خدمت سربازی معافیت تحصیلی

مشاوره خدمت سربازی معافیت تحصیلی میتواند برای افرادی که به دنبال اخذ معافیت تحصیلی هستند ، بسیار مفید و کمک کننده باشد . درواقع معافیت تحصیلی معافیتی است که به طور موقت مشمولان را از انجام خدمت سربازی معاف میکند . اخذ این نوع معافیت برای افرادی که در تمام مقاطع تحصیلی درس میخوانند ، امکان پذیر است . اما نکته ی مهم درباره ی اخذ معافیت تحصیلی این است که این نوع معافیت مدت محدود و مشخص شده ای دارد . چنانچه مشمولان خدمت وظیفه ی عمومی در این زمان نتوانند واحد های درسی خود را بگذرانند ، میبایست برای رفتن به خدمت سربازی اقدام کنند و وضعیت نظام وظیفه ی خود را مشخص کنند . در باره ی افراد مختلف با شرایط متفاوت تحصیلی ، مثلا افراد فارغ التحصیل ، اخراجی و یا افرادی که از تحصیل انصراف داده اند ، قوانین و مقررات بسیار مختلفی تصویب شده است .

یکی از این قوانین مهم ، مربوط به سنوات تحصیلی مجاز و همچنین سنوات تحصیلی ارفاقی مشمولان میباشد . که برای افراد در مقاطع مختلف کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ، مدت مجاز تحصیل متفاوت از سایر مقاطع میباشد . حال باتوجه به این موضوعات و پیچیدگی قوانین مربوط به دریافت معافیت تحصیلی ، باید منبع موثقی برای کسب اطلاعات پیدا کرد . لذا مشاوره خدمت سربازی میتواند بسیار کمک کننده باشد .

سوالات متداول

خدمات مشاوره خدمت سربازی تلفنی چیست ؟

این خدمات برای افرادی که سوالاتی درباره حوزه های مختلف نظام وظیفه دارند ؛ میتواند بسیار حائز اهمیت باشد . مشمولان مشتوانند با مشاوره تلفنی به پاسخ سوالات خود درباره ی قوانین و مقررات نظام وظیفه دست یابند .

شرایط معافیت تحصیلی چیست ؟

افراد مشمولی که در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تحصیل میکنند و همچنین دانش آموزانی که در زمان تحصیل به سن مشمولیت میرسند ، میتوانند تا پایان دوره ی تحصیل خود ، از معافیت تحصیلی استفاده کنند .

معافیت کفالت مادر مطلقه چگونه است ؟

مشمولانی که مادر و پدرشان از هم طلاق گرفته باشند و مدت مشخصی از طلاق آنها بگذرد ، در صورتی که وظیفه ی کفالت مادر را برعهده داشته باشند ، میتوانند از خدمت سربازی معاف شوند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره نظام وظیفه تلفنی و آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :  مشاوره برای خدمت سربازی

 

برای مشاوره در زمینه مشاوره خدمت سربازی

از مشاورین مشاوره نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- 28 نظر:

 1. سلام خسته نباشید من متولد ۱۸ ۱۲ ۷۸ که درسال ۳ ۱۱ ۹۷ پیش دانشگاهی گرفتم و چند پیش رفتم برای پلیس +۱۰گفتند تا تاریخ ۱۸ ۱۲ ۹۸ غیبت نداری ودر تاریخ ۱۳ ۱۲ ۹۸ مدارکم کامل کردم و میخواستم دفترچه پست کنم گفتند سیستم نظام وظیفه بسته شد صبر کن تا اردیبهشت ایا غیبت هم می خورم و بعدن هم میتوانم برای پذیرش سپاه اقدام کنم .

  1. سلام
   با توجه به شرایط به وجود آمده و شیوع ویروس کرونا، اعزام به خدمت تمامی مشمولان وظیفه دو ماه به تعویق افتاده است و شما باید اردیبهشت ماه سال آینده برای اعزام اقدام کنید. اگر در آن تاریخ برای اعزام به خدمت اقدام نکنید به عنوان غایب در نظر گرفته میشوید. بله شما میتوانید در همان زمان اعزام برای پذیرش سپاه اقدام کنید.

 2. سلام خسته نباشید . من پنج ماه خدمتم پلیس بعلاوه ۱۰ موقع اعزام مدرکم رو اشتباه رد کرده تو معافیت تحصیلیم زده کارشناسی پیوسته تا درجه کاردانی ولی پلیس بعلاوه ۱۰ منو کارشناسی رد کرده این اشتباشون آخر سر و موقع تسویه برای من مشکلی پیش میاره؟چون شنیدم باید خدمتتو از نو بایدبگذرونی و زندان و عواقب داره ؟

  1. سلام
   بدیهی است که ارائه ی اطلاعات غلط به سازمان وظیفه پیامدهایی همچون اضافه خدمت و جریمه و… خواهد داشت بنابراین توصیه میکنیم هر چه سریع تر برای اصلاح اطلاعات از طریق پلیس +۱۰ اقدام کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

 3. سلام فرزندم چون کوچکی تا کنون آلرژی ابتدا آسم واکنون بصورت بیماری پوستی و چشمی مبتلا است واکنون خدمت آموزشی را در پادگان شهید انشایی انجام میدهد.این مشکلش در فصلهای مختلف سال مبتلا است.همواره داروهای مختلفش را ما به سختی تهیه ودر اختیارش قرار میدهیم خودش حاضر به خدمت است.امکان دارد در مرکز تهران ادامه خدمت انجام دهد تا ما بتوانیم داروها برایش تهیه ودر اختیارش قرار دهیم.فوق لیسانس مدرک تحصیلی اش است

  1. سلام
   اعزام و تقسیم سربازان بعد از دوره آموزشی به شکل تصادفی است و با توجه به اینکه در این مورد مشمول معافیت از رزم نیز ندارد، نمیتوان با قطعیت محل خدمت مشمول بعد از آموزشی را حدس زد.

 4. سلام و خسته نباشید
  بنده کاردانی دارم و بخاطر همین باید خدمت سربازی را حتما تمام کنم
  بعد کنکور سراسری شرکت کنم.
  من اواخر اسفند یا اوایل فروردین سال ۹۹ سربازیمو تموم میکنم
  میخواستم ببینم میشه برا ورودی بهمن سال۹۹ از الان بخونم و کارت پایان سربازیمو یه ماه یا دوماه دیر به دانشگاه مربوطه تحویل بدم
  ممنون میشم

  1. سلام
   این موضوع معمولا به تصمیم دانشگاه مورد نظرتان بستگی دارد. البته در زمان ثبت نام بایستی برگه ی تسویه خدمت خود را نیز در دست داشته باشید تا مشخص شود که شما مشمول خدمت سربازی نیستید.

 5. روی برگه اعزام پسرم زده نیروی انتظامی پادگان محمد رسول الله بیرجند میخواستم بدونم نیروی انتظامی یامرزبانی

 6. با سلام و خسته نباشید
  سربازی که به طور قانونی و با مدرک تایید شده بیمارستان نظامی معافیت موقت گرفته باشد اما اشتباها از سوی پادگان فرار از خدمت رد شده باشد برای وی تکلیف چیست؟؟مراجعه به دادسرا ضروریست؟
  ایا کادری که اشتباها فرار رد کرده است مجازات میشود؟

  1. سلام
   شما باید مدارک و مستندات مربوط به معافیت موقت خود را به سازمان وظیفه و یگان خدمتی خود ارائه کنید و در صورتی که از فردی که مرتکب اشتباه شده شاکی باشید مراتب را به مراجع قانونی برسانید.

 7. سلام و ممنون از سایت عالی شما…
  درمورد معافعیت تحصیلی الا من هنوز ۲کتاب به عمد تجدید آوردم که نروم سربازی و متولد۱۰/۰۹/۷۹هستم،بعدا امسال فک نکنم بتونم رشته ای که میخوام را بیارم حالا سال دیگه(سال دیگه آذر وارد ۲۰سالگی میشم) باز همین دو کتاب را امتحان نمیدم که نروم و بخوانم بتونم برم دانشگاه یعنی موقعی که من وارد دانشگاه میشم ۲۰سال تقریبا۹ماه سن دارم حالا این کار برام موثر هست یا نمی تونم برم دانشگاه

  1. سلام
   مشمولان وظیفه عمومی که در دوره متوسطه مشغول به تحصیل هستند تنها تا رسیدن به سن ۲۰ سالگی مجاز به استفاده از معافیت تحصیلی هستند. شما تا قبل از رسیدن به سن ۲۰ سالگی باید تکلیف تحصیل و سربازی خود را مشخص کرده باشید تا وارد دوره غیبت نشوید.

 8. سلام وقت بخیر. سوالی داشتم ممنون میشم جوابم رو بدهید. من متولد ۶فروردین سال۸۰ هستم .کنکور ۹۸ رو شرکت کردم ولی رتبه مورد نظر رو کسب نکردم فارع التحصیل خرداد ۹۸ هم هستم برا معافیت یه گواهی از مدرسه بردم برا پلیس +۱۰ تا اول فروردین سال۹۹ معافیت هم بهم دادن .امسال میخوام کنکور ۹۹ شرکت کنم ثبت نام هم کردم آیا مشکلی در این زمینه ندارم ؟ اقدام خاصی باید انجام بدم؟

  1. سلام
   با توجه به اینکه معافیت شما تنها تا فروردین ماه میباشد و کنکور بعد از این تاریح برگزار میشود شما باید بعد از مشخص کردن وضعیت نظام وظیفه خود درخواست تعویق اعزام را به دفاتر پلیس + ۱۰ ارائه کنید تا وارد دوره غیبت از سربازی نشوید.

 9. سلام بنده پارسال دانشگاه پیام نور بودم و انصراف دادم وامسال دانشگاه ازاد ثبت نام کردم الان میخوام برم حوزه علمیه ثبت نام کنم میخوام بدونم ایا مشکلی ایجاد میشه؟
  دوما انصراف که میگید ۱ بار اون برای دانشگاه است اما حوزه علمیه یه چیز دیگری است؟ ایاراهی هست که من برم حوزه علمیه و معافیت صادر بشه بدون اینکه دانشگاه رو کامل کنم یا اینکه برم خدمت برم حوزه؟ مثلا اعزام کنم وبرم حوزه ایا راهی هست لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام
   خیر شما در طول دوره تحصیل تنها یک بار میتوانید از معافیت تحصیلی مربوط به انصراف استفاده کنید بنابراین زمانی که از دانشگاه آزاد انصراف دهید این مهلت یک ساله برای شما وجود نخواهد داشت و باید برای اعزام به خدمت اقدام کنید. همچنین طلبه ها نیز باید دوره سربازی را بگذرانند که البته معمولا در قالب امریه و انجام امور فرهنگی در ادارات مختلف این دوره را سپری میکنند.

 10. سلام من کارشناس ارشد هوش مصنوعیم از مشهد و در تاریخ ۲۰/۱۰/۹۸ فارغ التحصیل شدم، فرم پذیرش منطقه ای سپاه را تکمیل کردم و ۸سال بسیج فعال دارم مسئول صالحین یا تعلیم تربیت پایگام و با کمک معرف پاسدار فرمم تاریخ اعزام اول اردیبهشت ۹۹ پرشده اما دوره اموزش تکمیلی ندارم، چند درصد ممکنه سپاه منطقه پذیرش قطعی بشم؟

  1. سلام
   با توجه به سابقه بسیج فعال و وظایفی که در این دوره بر عهده داشته اید احتمال پذیرش سپاه زیاد است البته فراموش نکنید که میزان جذب سربازان توسط سپاه و … نیز از عوامل اثر رگذرا است بنابراین نمیتوان به طور قطع چیزی را عنوان کرد.

 11. سلام خسته نباشید محمود ناصری هستم که متولد ۷۸ /۱۲ /۱۸ ودر سال ۹۷/۱۱/۳ پیش دانشگاهی گرفتم الان میخواهم بروم سربازی ایا غیبت خورده باشم یا نه و می توانم پذیرش اقدام کنم منتظر جواب شما هستم

  1. سلام
   شما بعد از تاریخ فارغ التحصیلی تنها یک سال مهلت دارید که وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنید و یا به دانشگاه وارد شوید و با توجه به تاریخ فارغ التحصیلی وارد دوره غیبت شده اید و توصیه میکنیم هر چه سریعتر برای اعزام به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنید.

 12. سلام بنده تک پسر هستم و سه خواهر هم دارم و تقریبا دوماهی میشه که عضو کمیته امداد شدیم آیا اگر نامه از کمیته امداد ببرم نظام وظیفه قبول میکنن منو معاف کنن چون ۲ ماه عضو کمیته امداد شدیم؟؟

  1. سلام
   در صورتیکه پدر شما در قید حیات نباشند و یا از مادر طلاق گرفته باشد شما میتوانید سرپرستی و کفالت مادر یا خواهران را بر عهده بگیرید و مشکلی از نظر سابقه کمیته امداد نخواهید داشت.

 13. سلام
  من متولد ۱۸ مهر ۱۳۷۹ هستم و در خرداد سال ۹۸ امسال دیپلم گرفتم و کنکور ۹۸ رو شرکت کردم ولی کنکور رو خوب ندادم و امسال پشت کنکور موندم که واسه کنکور ۹۹ شرکت کنم الان میشه بگید که سازمان نظام وظیفه واسه من غیبت سربازی میزنه یا نه و من میتونم واسه کنکور ۹۹ ثبت نام کنم یا نمیتونم خواهشا جواب بدید واسم خیلی مهمه

  1. سلام
   از تاریخ فارغ التحصیلیتان یک سال مهلت دارید که برای اعزام به خدمت اقدام کنید و یا با قبولی در دانشگاه از معافیت تحصیلی استفاده کنید. بنابراین شما میتوانید در کنکور سال جاری نیز شرکت کنید البته توصیه میکنیم با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ از تاریخ دقیق این مهلت یکساله مطلع شوید تا وارد دوره غیبت نشوید.

 14. سلام. من بعد از دفاع از پایان نامه مدتی درگیر ارسال مقاله برای تسویه حساب با دانشگاه بودم. بین دفاع و تسویه چند ماهی فاصله افتاد. در فرمی که دانشگاه به من ارائه داد، تاریخ فارغ التحصیلی همان تاریخ دفاع ذکر شده بود. به پلیس+۱۰ که رجوع کردم گفتند چند ماه غیبت داشتی و ۹۰ روز اضافه خدمت برایم رد کردند در صورتی که من بعد از دفاع از پایان نامه، چند ماه درگیر تسویه بودم و حتی نمی دانستم کی قرار است با دانشگاه تمام کنم؟ با این وجود روز بعد از خروج از دانشگاه به پلیس+۱۰ مراجعه کردم اما با این اتفاق غیرمنصفانه مواجه شدم. آیا جایی برای اعتراض و تجدید نظر هست؟

  1. سلام
   خیر تاریخ فارغ التحصیلی همان تاریخ آخرین امتحان و یا دفاع پایان نامه میباشد و بلافاصله بعد از این تاریخ باید اقدامات لازم برای اعزام به خدمت انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.