کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای اطلاع از آخرین اخبار نظام وظیفه، معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

با شرایط دریافت ویزای تحصیلی بیشتر آشنا شوید

شرایط دریافت ویزای تحصیلی چیست؟

ویزای تحصیلی چیست؟ امکانی است برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای توسعه یافته را دارند. ویزای تحصیلی یک نوع اقامت است که مجوز اشتغال و تحصیل را به شما در کشوری که قصد زندگی در آن را دارید فراهم می کند. در ادامه به چگونگی دریافت آن ، مراحل دریافت ، مدارک مورد نیاز و دیگر مسائل این موضوع می پردازیم .در مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه تمام مراحل دریافت ویزا تحصیلی را در ادامه  برای شما ارائه می دهیم .

شرایط دریافت ویزای تحصیلی چیست؟

شرایط در یاقت ویزای تحصیلی در هر کشور متفاوت  است. در هر کشوری، تعیین کننده شرایط و قوانین دریافت ویزای تحصیلی، اداره مهاجرت آن کشور می باشد. شرایط دریافت ویزای تحصیلی شامل، کسب حداکثر نمره معدل و تمکین مالی که نشان دهد دانشجو برای تمام مراحل تحصیل حمایت می شود ، دو اصل مهم در اخذ ویزای تحصیلی است.

مدارک دریافت ویزای تحصیلی چیست؟

 مدارک دریافت ویزای تحصیلی عبارت اند از :

 • گواهی پایان دوره سه ساله و متوسطه (به همراه ترجمه)
 • گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی (به همراه ترجمه)
 • مدارک هویتی (مانند شناسنامه)
 • عکس
 • پاسپورت
 • مدارک دریافت ویزای تحصیلی همچنین شامل مدارکی است که نشان دهد شما از لحاظ مالی هیچ مشکلی برای پرداخت شهریه، مخارج زندگی و بازگشت به کشور را ندارید
 • ارائه مدرک پذیرش تحصیلی از دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید
 • ارائه مدارکی برای بازگشت به کشور
 • در خواست نوبت مصاحبه از سفارت: با توجه به اینکه درخواست برای ویزای تحصیلی زیاد است، متقاضیان می توانند به صورت آنلاین یا حضوری به سفارت مراجعه نمایند و با برنامه ریزی صحیح به موقع به سفر خود برسند.

مدارک دریافت ویزای تحصیلی چیست؟


بیشتر بخوانید: معافیت تحصیلی دانشجویان پزشکی چه شرایطی دارد؟


مراحل دریافت ویزای تحصیلی کدام است؟

مراحل دریافت ویزای تحصیلی شامل موارد زیر است:

 1. انتخاب کشور: اولین اقدام در مراحل دریافت ویزای تحصیلی انتخاب کشور برای ادامه تحصیل است. مهمترین مواردی که دانشجو برای دریافت ویزای تحصلی یک کشور باید در نظر بگیرد شامل شرایط آب و هوای آن کشور، فرهنگ ، آینده شغلی ، شرایط مناسب با روحیه دانشجو و مسائلی از این قیبل است.
 2. زبان : دومین مرحله در مراحل دریافت ویزای تحصیلی بعد از انتخاب کشور، زبان است. دانشجو باید به تقویت زبان خود بپردازد و زبان خود را مطابق با استانداردهای ورودی دانشگاه ها و موسسات آموزشی آن کشور تقویت نماید. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های بین المللی را دارند باید در یکی ازآزمون های IELTS,TOEFI,GOETHE شرکت نمایند.

نکته بسیار مهم این است که گرچه زبان انگلیسی زبان بین المللی می باشد ولی دانشجویانی که زبان کشوری را که قصد تحصیل در آن دارند را مسلط باشند از شانس بیشتری برای اشتغال در حین تحصیل و همچنین پذیرش در دیگر دانشگاه های آن کشور را دارند.

 1. آماده سازی علمی : هر دانشجو می تواند قبل از پذیرش ملزومات علمی کشوری که قصد اخذ ویزای تحصیلی آن را دارد به دست آورد. از نظر کشورهای جهان اول این ملزومات شامل دانش و سطح علمی تعریف شده در علوم مربوط به رشته تحصیلی و پایه ای می باشد.

  بیشتر بخوانید: چگونه معافیت تحصیلی دانشجویان کارشناسی را دریافت کنیم؟


ادامه مراحل دریافت ویزای تحصیلی کدام است؟

 1. انتخاب رشته دانشگاهی : دانشجو باید باتوجه به علاقه و اولویت ها وشرایط خود رشته مورد نظر خود را انتخاب کند و با توجه به این موضوع دانشگاه و مراکز علمی ارائه دهنده آن رشته را پیدا کند.همچنین در انتخاب و مراجعه به دانشگاه باید به نکاتی مانند: زمان پذیرش ، مهلت ارسال مدارک ، ترم های تحصیلی و چگونگی پیگیری فرآیند و نتیجه نهایی توجه کرد.
 2. تهیه مدارک: ریز نمرات ، دانشنامه نهایی آخرین مقطع تحصیلی ، توصیه نامه از اساتید معتبر دانشگاهی ، رزومه تحصیلی پروپوزال (مخصوص رشته دکتری) ،پروتفولید (مخصوص رشته های هنر)
 3. تکمیل فرم پذیرش: تکمیل فرم پذیرش یکی از مهمترین و اصلی ترین مراحل پذیرش است. این فرم در وب سایت دانشگاه در دسترس دانشجویان به صورت کاغذی یا آنلاین قرار می گیرد. در برخی از دانشگاه ها برای بررسی وضعیت دانشجو و همچنین صلاحیت او برای اخذ پذیرش هزینه ای بین مبالغ ۵۰ تا ۲۰۰ دلار دریافت می کنند.
 4. ارسال مدارک – پیگیری : تمامی مدارکی که قبلا به آنها اشاره کردیم با توجه به رشته تحصیلی برای دانشگاه موردنظر ارسال می شود .ارسال مدارک می تواند از طرق پست یا آنلاین انجام پذیرد. نکته مهم در این مرحله این است که ارسال و دریافت مدارک شما از سوی دانشگاه دلیلی برپذیرش و قبولی شما از سوی دانشگاه نیست بلکه فقط به منظور ارزیابی دانشجو می باشد. همچنین دانشجو باید به صورت دوره ای بعد از گرفتن تاییدیه با دانشگاه و منابع اطلاعاتی دوره پذیرش خود را چک وکند که شاید دانشگاه پذیرنده مدارک یا سوالات بیشتری از دانشجو درخواست کند.
 5. دریافت پذیرش – اقدام برای ویزا: در آخر بعد از تاییدیه و پذیرش دانشجو باید برای ویزا اقدام نماید که مهمترین مرحله برای پذیرش می باشد.

  بیشتر بخوانید: معافیت تحصیلی دانش آموزان چگونه انجام می شود؟


هزینه دریافت ویزا چقدر است؟

هزینه دریافت ویزا یکی از مهمترین سوالات و دغدغه های دانشجویانی است که قصد دریافت ویزای تحصیلی را دارند. هزینه دریافت ویزا را در هر کشور وزارت خارجه آن تعیین می کند و هزینه را باید در سفارت خانه پرداخت کرد . شاید این سوال برای شما پیش بیایید که آیا هزینه ها در همه کشورها یکسان است؟ باید گفت که با توجه به کشوری که قصد تحصیل در آن را دارید هزینه دریافت ویزا متغیر است . به عنوان مثال ویزای اتریش دارای متقاضیان زیادی از سوی ایرانیان است زیرا هزینه دریافت ویزای تحصلیی آن کمتر از دیگر کشورهاست و به گونه ای  است که ویزای تحصیلی اتریش را رایگان تلقی می کنند.


بیشتر بخوانید: معافیت تحصیلی دانشجویان چگونه است؟


مشاوره ویزای تحصیلی چگونه صورت می گیرد؟

مشاوره ویزای تحصیلی به دانشجویان امکان پاسخ به سوالات و نیازهای متقاضیان این ویزا را می دهد. هدف ما از مشاوره ویزای تحصیلی در اختیار گذاشتن اطلاعات به دانشجویان می باشد ما در این جا سعی بر این داریم که شما متقاضیان با اطلاعات کامل و جامع برای دریافت ویزای تحصیلی خود اقدام نماید و همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس حاصل فرماید.

مشاوره ویزای تحصیلی چگونه صورت می گیرد؟


بیشتر بخوانید: شرایط و نحوه دریافت معافیت تحصیلی خارج از کشور


معافیت تحصیلی چگونه است؟

اغلب دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارندخدمت سربازی را یک سد پیش روی خود می دانند و معمولا برای معافیت نظام وظیفه اقدام می کنند که ما در اینجا به طور مختصر به این موضوع می پردازیم . معافیت تحصیلی این امکان را به دانشجویان می دهد که شرایط تحصیل در خارج از کشور را پیدا کنند و دریافت آن به این صورت است که دانشجو باید نامه پذیرش دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارد ، دریافت نماید سپس با ارائه درخواستی به دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شده اید درخواست کنید نامه معرفی به نظام وظیفه را به شما ارائه دهد.شما در قبال معافیت تحصیلی یک وثیقه را به سازمان نظام وظیفه ارائه دهید که می تواند شامل : سند ملکی ، ضمانت بانکی و پول نقد باشد.

سوالات متداول

آیا با دریافت ویزای تحصیلی می توان اقامت دائم آن کشور را گرفت؟

از مهمترین دغدغه های دانشجو در ابتدای مهاجرت این است که آیا بعد از تحصیل می توان اقامت دائم آن کشور را گرفت یا خیر . اکثر کشور ها تقریبا اجازه اقامت دائم به دانشجویان را می دهند.
کشوراروپایی مانند فرانسه اجازه اقامت بعد از تحصیل را به دانشجو نمی دهد و دانشجو اگر در زمان تحصیل در آن کشورشاغل باشد می تواند با درخواست ویزای کاری اقامت این کشور را دریافت نماید.
در کشورهای غربی مانند کانادا و آمریکا به دانشجو این امکان را می دهند که مدتی بعد از تحصیل (۶ ماه) کار پیدا کنند در این صورت می توانند اقامت بلند مدت بگیرند.
در کشورهای آسیایی دانشجو می تواند بعد از تحصیل به شرط پیدا کردن کار اقامت بگیرند در واقع اقامت راحت و سریع را می توان در کشور هایی مانند گرجستان ، ارمنستان ، ترکیه ، امارات ، قبرس ، هند ، چین و مالزی را دریافت نمود.

مزایا و معایب تحصیل در خارج از کشور؟

از مهمترین مزایای تحصیل در خارج از کشور برای هر دانشجو ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه می باشد از دیگر مزایای تحصیل در خارج از کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• تجربه زندگی مستقل
• تجربه یک فرهنگ جدید
• تجربه سفر
• روزمه پربار
همچنین برجسته ترین معایب تحصیل در خارج از کشور موارد زیر می باشند:
• فشار مالی
• مشکلات زبان
• تقابل عقاید

بهترین کشورها برای ادامه تحصیل کدام اند؟

هر دانشجو برای انتخاب کشوری که قصد تحصیل در آن را دارد باید به دو ویژگی مهم توجه کند اول اینکه آیا توان پرداخت هزینه ها در آن کشور را دارد دوم سطح علمی آن دانشگاه برای او مورد تایید باشد . کشور هایی مانند آمریکا ، فرانسه ، انگلیس ، کانادا ، آلمان ، فرانسه ، اسپانیا و ایتالیا در صدر بهترین و محبوب ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی می باشند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره نظام وظیفه تلفنی و آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :  Student Visa

 

برای مشاوره در زمینه با شرایط دریافت ویزای تحصیلی بیشتر آشنا شوید

از مشاورین مشاوره نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.