کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای اطلاع از آخرین اخبار نظام وظیفه، معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

شرایط بهره مندی مشمولان غایب از امتیاز ایثارگری تغییر میکند؟

مشمولان غایب

مشمولان غایب چگونه از امتیاز ایثارگری بهره مند می شوند؟

شرایط بهره مندی مشمولان غایب از امتیاز ایثارگری یکی از موضوعاتی است که از طرف مشمولین استقبال زیادی شده است. هر جوان ایرانی که به سن مشمولیت میرسد باید ابتدا وضعیت خدمت خود را مشخص کند تا وارد غیبت نشود. افراد غایب از یکسری تسهیلات در جامعه محروم میشوند. فرد غایب نمیتواند از وام های بانکی استفاده کند، با داشتن غیبت نمیتواند برای گرفتن گواهی نامه رانندگی اقدام کند و همچنین نمیتواند در اداره ها استخدام و شرکتی را به ثبت برساند. بنابراین هرچه زودتر تکلیف سربازی خود را مشخص کنید بهتر است.

خدمت سربازی امری است که هر پسر مذکر باید آن را انجام دهد. بیشتر جوانان برای آنکه از خدمت سربازی رها شوند به دنبال راهکارهایی برای معاف شدن میگردند. که سازمان نظام وظیفه با ارائه معافیت های سربازی افراد مشمول را به سربازی راغب کرده اند. امتیاز ایثارگری یکی از مواردی است که فرد مشمول با داشتن شرایط و ضوابط مربوطه میتواند معافیت دائم دریافت کند. علاوه بر معافیت میتواند از کسری های خدمت سربازی نیز استفاده کند و مدت سربازی را کاهش دهد.

شرایط بهره مندی مشمولان غایب از امتیاز ایثارگری مخصوص افرادی است که جزء خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران میباشند. سردار بهرام نوروزی ضمن اینکه در سخنان خود مقام خانواده های شهدا و ایثارگران را ارج نهادن گفتند که: برای فرزندان خانواده های شهدا و ایثارگران فرصتی پیش آمده تا با شرایط بهره مندی مشمولان غایب از امتیاز ایثارگری نهایت استفاده را کنند.

افراد مشمول میتوانند به ازای ۲۸ یا ۲۹ ماه سابقه ایثارگری والدین از معافیت دائم برخوردار شوند. به فرد مشمول به ازای هر ۲۵ درصد سابقه جانبازی معافیت دائم تعلق میگیرد. همچنین به ازای هر ماه سابقه ایثارگری و هر درصد جانبازی والدین کسری خدمت سربازی دریافت کند و از خدمت او ۱۲ روز کمتر شود. متقاضیانی که سابقه جانبازی والدین آنها کمتر از ۲۵ درصد باشد از کسری های خدمت استفاده میکنند.


بیشتر بخوانید: ضوابط و مجازات فرار از خدمت چگونه است؟


مشمولان غایبی که برای استفاده از کسری خدمت ایثارگری به پلیس +۱۰ مراجعه کنند و تکلیف خود را روشن کنند. ولی در مدتی که برای اعزام به خدمت حاضر نشوند وارد غیبت شده و دیگر نمیتوانند از تسهیلات بهره مند شوند. برخی از اشخاص اطلاعات زیادی درباره امتیازهای ایثارگری ندارند به همین منظور میتوانند از مشاوره نظام وظیفه کمک بگیرند. که مرکز مشاوره آویژه با در اختیار داشتن مشاورین برتر بهترین مشاوره ها را در اختیار شما قرار میدهد.

گاهی اوقات اگر بخواهیم در مورد همه چیز تخصص پیدا کنیم قطعا کار سختی پیش رو داریم. حال اگر شما هم درباره خدمت سربازی سوالاتی برایتان پیش آمده است. رسیدن به همه جوانب و انجام این موضوع به بهترین نحو می تواند بسیار طاقت فرسا باشد. زمانی که شما با موضوعات مشمولان غایب روبرو می شوید برای رسیدگی کردن به تمام جوانب شان نیاز به کمک دارید. البته باید توجه کنید که کمک گرفتن باید از کسانی باشد که آگاهی لازم را در مورد مشمولان غایب داشته باشد. بدین ترتیب شما می توانید راهکارهای کارسازی در مورد خدمت سربازی بیابید که مشکلات تان را به بهترین نحو حل و فصل کنند.هنگامی که شما نیازمند مشاوره ای حرفه ای در مورد مسائل مشمولان غایب باشید،

می توانید از راهنمایی های کارشناسان مرکز مشاوره آویژه بهره بگیرید. همفکری با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه فرصتی را در اختیار شما قرار می دهد که بتوانید مسائل خود را بدون ترس از قضاوت شدن مطرح کنید. از طرفی با همفکری هایی که بدین صورت انجام می گیرد شما از این فرصت برخوردار می شوید که راه حل های مختلف را آزمون کنید تا ببینید بهترین راهکاری که مناسب با مشکل شماست، چیست. امیدواریم از مطالبی که سایت آویژه در اختیار شما قرار می دهد به خوبی استفاده کنید و بتوانید از شرایط بهره مندی مشمولان غایب از امتیاز ایثارگری استفاده نمایید.

نظام وظیفه

خدمات مشاوره نظام وظیفه  آویژه:

کسری خدمت: در صورت داشتن یکسری شرایط می توانید از کسری خدمت استفاده نمایید. کسری خدمت سربازی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پدر
 • کسری خدمت در مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت متاهلین
 • پروژه های کسری خدمت می باشد.

مشمولان خدمت سربازی می توانند با داشتن شرایط از انواع کسری خدمت استفاده کنند.

انواع معافیت های سربازی: معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می باشد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سربازی استفاده نمایند.

 • نحوه دریافت امریه:

افراد مشمولی که می خواهند برای دریافت امریه خدمت سربازی اقدام نمایند؛ باید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته باشند تا بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای دریافت امریه سربازی باید رشته تحصیلی تان با سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب باشد. مقطع تحصیلی فرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم تا دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که در گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می باشد.

 • اعزام به خدمت:

هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمول قانون خدمت وظیفه قرار می گیرد. فرد در این موقعیت باید برای اعزام به خدمت سربازی آماده شود. فرد مشمول باید اقدام به دریافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین درخواست خود را در سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت از انواع معافیت ها و کسری های خدمت سربازی استفاده می نمایند.

 • قوانین نظام وظیفه خدمت سربازی:

طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ تا ۵۰ سالگی است ولی باز هم در برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین در مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که در سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا که قوانین وظیفه عمومی دائماً در حال تغییر و تحول است، افراد باید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته باشند. تا شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سربازی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.

 • خروج از کشور:

افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی باشد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل باید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سربازی دارند در خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … باید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.

 • مشمولین خدمت:

افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سربازی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می باشد. گاهی اوقات با وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند با استفاده از شرایطی از غیبت موجه استفاده نماید.

 • توجیه غیبت:

در شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که باعث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن در بیمارستان بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای درجه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده در دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم درخواست تمدید و یا تعجیل خدمت را دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکبار برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نباشد، فرار از خدمت محسوب می شود.

 

برای مشاوره در زمینه شرایط بهره مندی مشمولان غایب از امتیاز ایثارگری تغییر میکند؟

از مشاورین مشاوره نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.