کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای اطلاع از آخرین اخبار نظام وظیفه، معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

بکارگیری پزشکان معتمد برای معاینه مشمولین خدمت سربازی

خدمت سربازی

نحوه بکارگیری پزشکان معتمد برای معاینه مشمولین خدمت سربازی چگونه است؟

بکارگیری پزشکان معتمد برای معاینه مشمولین قبل از اینکه به خدمت سربازی اعزام شوند امری الزامی است. همه مشمولانی که پس از رسیدن به سن مشمولیت برای خدمت سربازی اقدام کرده اند. توسط پزشکان نیروی انتظامی معاینه میشوند تا از سلامت کامل روحی و جسمی برخوردار باشند. هر پسر مذکر ایرانی که وارد دوران مقدس سربازی میشود برای آنکه از خدمت رها شود. به دنبال راهکارهایی برای معافیت سربازی  و نرفتن به خدمت میگردد. تسهیلات زیادی که نظام وظیفه به مشمولین ارائه میدهد باعث شده که جوانان به خدمت سربازی راغب شوند. سازمان وظیفه سعی کرده است پزشکانی را که از نظر پزشکی بر همه آیین نامه های پزشکی تسلط کاملی دارند را انتخاب کنند و مورد اطمینان میباشند.

بکارگیری پزشکان معتمد برای معاینه مشمولین برای آن است که افراد مورد تایید معافیت پزشکی دریافت کنند. که امروزه جوانانی که به سربازی به شکل یک کابوس نگاه میکنند به دنبال اطلاعاتی درباره معافیتها هستند. پیشنهاد ما به شما مشاوره نظام وظیفه این مرکز است که با داشتن مشاورین کارآمد بهترین راهنمایی ها را در اختیار شما قرار میدهد. از نظر سلامت جسمانی و روانی افراد مشمول به چند گروه تقسیم میشوند که در زیر به آنها اشاره شده است:

 • افرادی که از سلامت کامل روانی و جسمانی برخوردارند به خدمت سربازی میروند و ۲۱ ماه خدمت پیش روی خود دارند.
 • افراد دیگری وجود دارند که بیمار بوده و توانایی انجام فعالیتهای نظامی را نداشته و از خدمات رزمی معاف هستند.
 • افرادی دیگری هم هستند که بیمار بوده و پس از بهبود بیماری میتوانند خدمت کنند که به آنها معافیت موقت تعلق میگیرد و پس از مدتی استراحت دوباره به سربازی میروند.
 • افرادی هم که از نظر جسمانی بیمار بوده و دچار نقض عضو هستند در صورتی که مورد تایید شورای پزشکی قرار گیرند از معافیت دائم برخوردار می شوند.

مشمولان پس از مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ و ثبت کردن مشخصات فردی خود، توسط پزشکان نظام وظیفه معاینه میشوند و در صورتی از سلامت کامل مورد تایید باشند به خدمت سربازی اعزام میشوند. اگر مشمولی به رای شورای پزشکی اعتراض کند در شورای پزشکی به آن رسیدگی میشود و در صورتی که به کمیسیون شورای عالی برسد در آنجا مشمول حق هیچگونه اعتراضی نداشته و رای صادره اجرا میشود. بکارگیری پزشکان معتمد برای معاینه مشمولین همواره برای شناسایی سالم بودن و بیمار بودن فرد برای خدمت است که به سربازی برود یا معاف شود.


بیشتر بخوانید: شرایط دریافت معافیت پزشکی چگونه است؟


معاینه مشمولین خدمت سربازی اصطلاحی است که امروزه بسیار پیچیده و گسترده است. محدوده موضوعات مربوط به نظام وظیفه با نوع و ماهیت مشکل تغییر خواهد کرد. بدیهی است که استفاده از یک روش و رویکرد به خصوص برای مسائل مربوط به معاینه مشمولین خدمت سربازی نمی تواند همیشه کارساز واقع شود. در مرکز مشاوره آویژه بسته به نوع مشکل شما، کارشناسان ما تصمیم می گیرند که چه رویکردی را برای برخورد با مشکلات شما اتخاذ کنند. مشکلاتی که در زمینه نظام وظیفه در زندگی شما بروز می کند قطعا فشار روانی و استرس خاصی را به شما وارد می آورد که می توان با کمک یک مشاور متعهد حل و فصل شوند.

پرواضح است که فردی که فکر کند به حال خود رها شده است دچار استرس فراوانی خواهد شد و در واقع او توانایی یافتن راه حل های درست و مناسب را نخواهد داشت. کارشناسان مرکز مشاوره آویژه به شما کمک خواهند کرد که علت ریشه ای معضلات و مشکلات خود در حیطه نظام وظیفه پی ببرید و آنها را بهتر درک کنید. قطعا یکی از مهم ترین مسائلی که برای مرکز مشاوره آویژه اهمیت دارد این است که گزینه ها و انتخاب هایی را برای شما مورد بررسی قرار دهد که در ارائه یک راه حل مفیدی به شما کمک بکند. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مطالب ما را نیز مطالعه کنید.

نظام وظیفه

خدمات مشاوره نظام وظیفه  آویژه:

کسری خدمت: در صورت داشتن یکسری شرایط می توانید از کسری خدمت استفاده نمایید. کسری خدمت سربازی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پدر
 • کسری خدمت در مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت متاهلین
 • پروژه های کسری خدمت می باشد.

مشمولان خدمت سربازی می توانند با داشتن شرایط از انواع کسری خدمت استفاده کنند.

انواع معافیت های سربازی: معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می باشد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سربازی استفاده نمایند.

 • نحوه دریافت امریه:

افراد مشمولی که می خواهند برای دریافت امریه خدمت سربازی اقدام نمایند؛ باید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته باشند تا بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای دریافت امریه سربازی باید رشته تحصیلی تان با سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب باشد. مقطع تحصیلی فرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم تا دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که در گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می باشد.

 • اعزام به خدمت:

هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمول قانون خدمت وظیفه قرار می گیرد. فرد در این موقعیت باید برای اعزام به خدمت سربازی آماده شود. فرد مشمول باید اقدام به دریافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین درخواست خود را در سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت از انواع معافیت ها و کسری های خدمت سربازی استفاده می نمایند.

 • قوانین نظام وظیفه خدمت سربازی:

طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ تا ۵۰ سالگی است ولی باز هم در برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین در مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که در سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا که قوانین وظیفه عمومی دائماً در حال تغییر و تحول است، افراد باید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته باشند. تا شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سربازی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.

 • خروج از کشور:

افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی باشد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل باید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سربازی دارند در خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … باید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.

 • مشمولین خدمت:

افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سربازی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می باشد. گاهی اوقات با وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند با استفاده از شرایطی از غیبت موجه استفاده نماید.

 • توجیه غیبت:

در شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که باعث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن در بیمارستان بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای درجه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده در دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم درخواست تمدید و یا تعجیل خدمت را دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکبار برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نباشد، فرار از خدمت محسوب می شود.

 

برای مشاوره در زمینه بکارگیری پزشکان معتمد برای معاینه مشمولین خدمت سربازی

از مشاورین مشاوره نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای مشاوره تلفنی با شماره زیر تماس بگیرید

از سراسر ایران با تلفن ثابت 9099072068