کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای اطلاع از آخرین اخبار نظام وظیفه، معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

مشاوره معافیت تحصیلی خدمت سربازی

مشاوره معافیت تحصیلی

مشاوره معافیت تحصیلی برای مشمولان خدمت وظیفه ی عمومی امری مهم و کمک کننده میباشد . میدانیم معافیت سربازی مد نظر بسیاری از مشمولان میباشد . اما دریافت معافیت کاری آسانی نمیباشد و هر فرد با توجه به شرایط خاصی میتواند از قوانین مربوط به معافیت استفاده کند . یکی از انواع مختلف معافیت ها ، معافیت تحصیلی میباشد . مشمولان میتوانند با اطلاع یافتن از قوانین و مقررات مربوطه به معافیت برای این امر اقدام کنند . مشاوره نظام وظیفه ، برای معافیت نظام وظیفه راهی مطمئن برای کسب اطلاعات دقیق در این مورد میباشد . عزیزانی که میخواهند از قانون معافیت های تحصیلی استفاده کنند ، باید از مشاوره معافیت تحصیلی بهره برند . ممکن است این سوال پیش آید که در امر مشاوره چه مباحث و سوالاتی مطرح میشود . در ادامه به طرح برخی از این سوالات میپردازیم و سعی میکنیم پاسخ درستی برای آنها ارائه دهیم .


بیشتر بخوانید: استعلام معافیت تحصیلی برای مشمولان خدمت سربازی چگونه ممکن است؟


مشاوره معافیت تحصیلی

از جمله ی سوالات متداول میتوان به چگونگی بهره مندی از مشاوره معافیت تحصیلی و انواع معافیت های تحصیلی اشاره کرد ، همچنین مواردی مانند سنوات مجاز تحصیل و یا سنوات ارفاقی نیز از مباحثی است که برای بسیاری از مشمولان سوال برانگیز است . کاملا روشن است که فردی که تحصص کافی در این موارد را ندارد نمیتواند عملکرد درستی نیز داشته باشد . اینجاست که اهمیت استفاده از مشاوره معافیت تحصیلی دو چندان میشود . در این مراکز مشاوره کارشناسان و متخصصان امر نظام وظیفه ، سعی دارند بهترین پاسخ ها را به این پرسش ها بدهند . به عنوان مثال شرایط لازم برای دریافت معافیت تحصیلی در تمام مقاطع تحصیلی دبیرستان ، کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و حتی دکتری از موضوعاتی است که میتوان در این مشاوره ها به آن دست یافت . در ادامه ی این متن نیز به بررسی این موارد پرداخته ایم .

مشاوره معافیت تحصیلی کارشناسی ارشد


بیشتر بخوانید: شرایط دریافت معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی چیست؟


مشاوره معافیت تحصیلی کارشناسی ارشد

مشاوره معافیت تحصیلی کارشناسی ارشد میتواند به مشمولان خدمت سربازی که قصد ادامه تحصیل در این مقطع را دارند کمک کند . افراد مشمولی  که داوطلب تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد هستند باید وضعیت نظام وظیفه ی خود را مشخص کرده باشند . وگرنه از تحصیل در این دوره بازداشته میشوند . دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف میتواند از معافیت های تحصیلی استفاده کنند . حال این سوال پیش میاید که با بهره مندی از مشاوره معافیت تحصیلی کارشناسی ارشد چه اطلاعاتی میتوان کسب کرد ؟ و آیا این اطلاعات قابل اعتماد هستند ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت مشاوره معافیت تحصیلی کارشناسی ارشد ، میتواند در جهت پاسخگویی به ابهامات این افراد مورد استفاده قرار گیرد . اما باید توجه کنند که از مراکز مشاوره معتبر کمک گیرند . از جمله مباحث مهمی که مشمول برای اخذ معافیت کارشناسی ارشد باید بداند ، سنوات مجاز تحصیلی میباشد .

افرادی که از مشاوره معافیت تحصیلی کارشناسی ارشد استفاده میکنند ، از تمامی قوانین و ضوابط مربوطه مطلع خواهند شد . همچنین میتوانند از تمام تبصره ها و استثنائاتی که برای اخذ معافیت مشخص شده آگاهی یابند . از جمله ی این موارد میتوان به شرایط مربوط به اخذ سنوات ارفاقی اشاره کرد . بر اساس این شرایط ، سنوات ارفاقی تنها به افرادی تعلق میگیرد که در زمان سنوات ارفاقی تمام واحد های درسی خود را بگذرانند و فارغ التحصیل شوند . که این موضوع باید به تایید کمیسیون موارد خاص دانشگاه ها برسد . در غیر این صورت امکان استفاده از سنوات ارفاقی وجود ندارد . جزییات دیگری نیز درباره موارد مربوط به معافیت تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد وجود دارد ، که استفاده از مشاوره امکان اطلاع از آن ها را فراهم آورده است .

مشاوره معافیت تحصیلی دکتری

مشاوره معافیت تحصیلی دکتری از پرکاربردترین راه ها برای کسب اطلاعات برای مشمولانی میباشد که میخواهند در مقطع دکتری تحصیل کنند . برای کسب معافیت برای ادامه ی تحصیل در این دوره شرایط خاصی ، لازم است . که دانستن این شرایط و ضوابط یکی از دغدغه های مشمولان دوره ی دکتری میباشد . چرا که بر اساس قانون افرادی که در مقطع تحصیلی دکتری در دوره های پیوسته و یا ناپیوسته ، تحصیل میکنند ، تنها در سنوات مجاز اعلام شده از سوی نظام وظیفه مجاز به تحصیل میباشند . و اگر طول دوره ی دکتری از این زمان بیشتر شود ، از تحصیل بازداشته میشوند . البته مشاوره معافیت تحصیلی دکتری میتواند راه های مختلفی را پیش روی این افراد قرار دهد . به طور مثال چگونگی استفاده از سنوات تحصیلی ارفاقی دانشگاه ، از جمله اطلاعاتی است که این نوع مشاوره  میتواند در اختیار این افراد قرار دهد .

یکی دیگر از اطلاعاتی که مشمولان میتوانند از طریق مشاوره معافیت تحصیلی دکتری دریافت کنند ، مربوط به معافیت های افراد نخبه و با استعداد کشور میباشد . با توجه به اینکه افراد در دوره ی دکتری از دانش و تخصص بالایی برخوردار هستند ، ممکن است بتوانند از این مورد نیز ، استفاده کنند . البته استفاده از تمام این تبصره ها و قوانین ، شرایط خاصی را میطلبد . پس به طور کلی همانطور که قبلا هم اشاره شد ، آگاهی از قوانین از مهم ترین مزایای مربوط به مشاوره معافیت تحصیلی میباشد . که دسترسی افراد به آن بسیار آسان است .


بیشتر بخوانید: شرایط معافیت تحصیلی برای پشت کنکورها چیست؟


مشاوره معافیت تحصیلی کاردانی

مشاوره معافیت تحصیلی کاردانی نیز از جمله مواردی است که میتواند گره گشای بسیاری از مشمولان خدمت وظیفه ی سربازی باشد . با توجه به اینکه استفاده از معافیت های تحصیلی در بین مشمولان بسیار رایج و گسترده میباشد . لذا بهره بردن از مشاوره معافیت تحصیلی در این مورد نیز گاهی امری ضروری میباشد . افرادی که قصد دارند در مقطع کاردانی تحصیل کنند ، برای اطلاع یافتن از اینکه چگونه و با ارائه ی چه مدارکی میتوانند ، معافیت موقت تحصیلی را اخذ کنند ، باید از مشاوره معافیت  تحصیلی کاردانی بهره برند . در این مورد نیز سازمان نظام وظیفه کشور ، زمانی را تحت عنوان سنوات مجاز تحصیل برا این افراد درنظر گرفته است . که مشمولان خدمت سربازی در طی این زمان ، میتوانند از معافیت موقت خود استفاده کنند . اما تمام واحد های درسی دوره ی کاردانی ، باید در زمان مقرر گذرانده شوند .

مشاوره معافیت تحصیلی کاردانی

مشاوره معافیت تحصیلی کارشناسی

مشاوره معافیت تحصیلی کارشناسی یکی از مهم ترین انواع مشاوره برای کسب معافیت میباشد . چرا که افراد مشمول بعد از فارغ التحصیلی در دوران متوسطه دو راه پیش روی خود دارند ، مورد اول ادامه ی تحصیل و ورود به دانشگاه و دوره ی کارشناسی و مورد دوم اعزام به خدمت سربازی و انجام دوسال خدمت وظیفه ی عمومی میباشد . اما در این مسیر سوالات و ابهامات بسیاری وجود خواهد داشت . ازجمله اینکه مشمول چگونه میتواند وارد دانشگاه شود ؟ یا شرایط دریافت معافیت موقت تحصیلی چگونه است ؟ و بسیاری سوالات از این دست ، که برای پاسخگویی به آنها به یک منبع موثق و مطلع احتیاج است . که در این مورد مراکز مشاوره با ارائه مشاوره معافیت تحصیلی کارشناسی میتوانند بسیار مفید واقع شوند . و به این ترتیب مشمولان میتوانند با مشاوران برجسته و مجرب صحبت کنند و از راهنمایی آنها بهره مند شوند .

سوالات متداول

قانون معافیت تحصیلی دیپلم چند سال است ؟

دانش آموزانی که در زمان تحصیل به سن مشمولیت میرسند ، میتوانند تا پایان ۲۰ سالگی از قانون معافیت تحصیلی استفاده کنند . و به این ترتیب بعد از دریافت مدرک تحصیلی خود وضعیت نظام وظیفه را مشخص کنند .

تمدید معافیت تحصیلی چگونه است ؟

افرادی که نتوانند در سنوات مجاز تحصیلی ، واحد های درسی خود را بگذرانند ، میتوانند از امکان تمدید معافیت تحصیلی استفاده کنند . که فرصت تحصیل تا دو نیم سال بیشتر را به مشمولان میدهد .

معافیت تحصیلی افراد پشت کنکور چگونه است ؟

افراد پشت کنکور برای استفاده از گواهی معافیت تحصیلی تنها یک سال وقت دارند . و بعد از این یک سال چنانچه در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور پذیرفته نشوند باید برای تعیین وضعیت نظام وظیفه خود اقدام کنند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره نظام وظیفه تلفنی و آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: شرایط معافیت تحصیلی خدمت سربازی

 

برای مشاوره در زمینه مشاوره معافیت تحصیلی خدمت سربازی

از مشاورین مشاوره نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.