کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای اطلاع از آخرین اخبار نظام وظیفه، معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

شرایط امریه کمیته امداد چیست؟

امریه کمیته امداد نیز یکی دیگر از اداره هایی میباشد که پذیرای سرباز امریه است. گذراندن خدمت سربازی در پادگان های نظامی برای برخی افراد ممکن نمیباشد از این رو امریه کمک خواهد کرد که این افراد در شرایط راحت تری این دوران را سپری کنند. همانطور که پیش از این نیز گفته شد امریه همان خدمت سربازی است با این تفاوت که فرد به جای  خدمت در پادگان در یکی از ارگان ها یا سازمان های دولتی مانند یک کارمند مشغول به کار میشود اما بین یک کارمند امریه و یک کارمند عادی تفاوت های مشخصی وجود دارد برای مثال حقوق یک کارمند امریه تنها کمی بیشتر از یک سرباز عادی است و قرار نیست که حقوق یک کارمند عادی را دریافت کند.

مسئله دیگر این است که کارمندان امریه خدمت سربازی اگر مجرد باشند تنها دوازده روز در سال مرخصی دارند و در صورت تاهل حق مرخصی این افراد سی و چهار روز میباشد البته این مرخصی ها بدون در نظر گرفتن مرخصی فوت بستگان درجه یک یا مرخصی استعلاجی میباشد. چنین تفاوت هایی میان یک کارمند عادی و یک کارمند امریه ایجاب میکند که شما پیش از اقدام به ثبت نام برای امریه کمیته امداد با مراجعه حضوری به واحد مورد نظر اطلاعات لازم را کسب کنید. اگر امکان مراجعه حضوری برای شما وجود ندارد مشاوره نظام وظیفه آویژه میتواند آنچه که لازم است را در کوتاه ترین زمان و با صرف حداقل وقت و هزینه در اختیار شما قرار دهد.


بیشتر بخوانید:   امریه سازمان دامپزشکی کشور چگونه ممکن است؟


شرایط امریه کمیته امداد

شرایط امریه کمیته امداد از شرایط کلی سازمان نظام وظیفه عمومی پیروی میکند. نکته ای که وجود دارد این است که ممکن است هر سازمان و ارگانی یک سری شرایط ویژه به اقتضای حوزه فعالیت خود، برای پذیرش امریه داشته باشد. برای مثال اگر خواهان امریه  سازمان بازرسی کل کشور هستید باید بدانید که این سازمان افرادی را برای امریه پذیرش میکند که مدرک کارشناسی ارشد به بالا داشته باشند اما در مقابل سازمان محیط زیست با مدرک دیپلم نیز امریه جذب میکند. طبیعتا در چنین مواردی شرایط و مدارک لازم در خصوص امریه این دو ارگان تفاوت هایی خواهد داشت.

شرایط امریه کمیته امداد نیز به همین صورت میباشد و علاوه بر شرایط عمومی ممکن است یک سری شرایط خصوصی نیز داشته باشد. تاهل ، معافیت از رزم، خانواده شهدا، خانواده ایثارگر، خانواده جانبازان، سرپرستی خانواده، تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، عضو بنیاد نخابگان و استعدادهای برتر، قاریان و حافظان قرآن مورد تایید، شرایطی هستند که باعث میشوند شما برای پذیرش امریه در اولویت باشید. البته تنها داشتن این شرایط پذیرش شما را تضمین نمیکند بلکه مهارت و رشته تحصیلی شما باید مورد نیاز ارگان مورد نظر باشد و در مرحله مصاحبه حضوری و گزینش عقیدتی نیز موفق عمل کنید.

مدارک امریه کمیته امداد


بیشتر بخوانید: شرایط امریه وزارت علوم چگونه ممکن است؟


مدارک امریه کمیته امداد

مدارک امریه کمیته امداد چه چیزهایی هستند؟ این یکی از سوالات متداولی است که برای متقاضیان خدمت در ارگان کمیته امداد پیش خواهد آمد. به طور کل یک سری مدارک عمومی برای پذیرش امریه در کلیه سازمان ها و ارگان ها مطرح است اما در زمینه مدارک نیز تفاوت هایی با توجه به شرایط وجود دارد. برای مثال اگر یکی از شرایط امریه، داشتن مدرک کارشناسی باشد طبیعتا ارائه گواهی پایان تحصیل، یکی از مدارک لازم خواهد بود.

مدارک  لازم برای امریه گرفتن کمیته امداد نیز به همین صورت است. یک الی دو قطعه عکس پرسنلی، برگ سبز سازمان نظام وظیفه عمومی، فرم اطلاعات شخصی و فرم ثبت نام، فتوکپی کارت ملی و شناس نامه، گواهی مدرک تحصیلی و. . . از مدراک مورد نیاز میباشند. باید توجه داشته باشید که اگر شما یکی از شرایط ویژه (تاهل، معاف از رزم، سرپرست خانواده. . .) را دارید باید مستندی از آن را نیز به همراه مدارک خود ارائه دهید برای مثال اگر شما عضو کمیته امداد یا سازمان بهزیستی هستید باید کارت عضویت یا نامه معتبری را برای اثبات وضعیت خود در لیست مدارک خود قرار دهید. با توجه به مطالب فوق بهتر است برای جلوگیری از  بروز هرگونه خللی در روند ثبت نام خود، از طریق مشاوره تلفنی نظام وظیفه آویژه اطلاعات کاملی را از مدارک مورد نیاز کسب کنید.


بیشتر بخوانید: گرفتن امریه اداره بازرگانی چگونه ممکن است؟


مراحل پذیرش امریه کمیته امداد

مراحل پذیرش امریه در کمیته امداد نیز روالی همانند پذیرش امریه در سایر ارگان ها را طی میکند. به طور کل پذیرش امریه مسئله پیچیده ای نمیباشد و شرایط ثبت نام، مدارک ثبت نام و مراحل ثبت نام بسیار آسان میباشد. همین مسئله بسیاری از افراد را راغب کرده است  تا به جای پر کردن فرم اعزام به پادگان های نظامی در پی کسب پذیرش در امریه باشند. مراحل پذیرش امریه در ارگان کمیته امداد به این صورت است که شما ابتدا باید به واحد کمیته امداد مورد نظر خود مراجعه کنید و با مسئول کارگزینی صحبت کنید و بفهمید که به سرباز امریه احتیاج دارند یا خیر و در صورت نیز یک فرم ثبت نام در آن جا پر کنید.

سپس باید منتظر دریافت برگ سبز خود از طرف سازمان نظام وظیفه عمومی باشید. برگ سبز حدودا یک ماه پس از ارسال درخواست اعزام شما تحویل داده میشود. سپس شما باید سه ماه پیش از تاریخ اعزام امریه کمیته امداد برگ سبز و مدارک خود را به واحد مورد نظر تحویل دهید. در مرحله بعد اگر واحد مذکور با پذیرش اولیه شما موافقت کند از طریق پیامک یا تماس تلفنی،  شما را برای طی کردن دیگر مراحل ثبت نام مانند مصاحبه حضوری و گزینش عقیدتی دعوت خواهد کرد.


بیشتر بخوانید: امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چه مزایایی دارد؟


ثبت نام امریه کمیته امداد

ثبت نام امریه در کمیته امداد یا به صورت اینترنتی انجام میشود یا به صورت حضوری. شما ابتدا از طریق مشاوره نظام وظیفه باید بفهمید که ثبت نام به کدام شکل صورت میگیرد. اگر ثبت نام اینترنتی باشد شما باید به سایت مربوط به استخدام امریه در کمیته امداد مراجعه کنید و پس از پر کردن صفحه مربوط به ثبت نام باید تمامی مدارک خود را در صفحه مربوطه آپلود کنید. پس از این مرحله و بررسی رزومه شما در صورت واجد شرایط بودن، از طرف واحد مورد نظر با شما تماس خواهد گرفته شد. اما اگر ثبت نام امریه در ارگان کمیته امداد حضوری باشد شما باید تمام مدارک لازم را به بخش کارگزینی ببرید و پس از تکمیل مدارک در صورت عدم مشکل ثبت نام خواهید شد.

ثبت نام امریه کمیته امداد


بیشتر بخوانید: شرایط امریه سازمان بازرسی کل کشور چگونه ممکن است؟


سهمیه امریه کمیته امداد

سهمیه امریه کمیته امداد به طور دقیق برای واحدهای مختلف مشخص نمیباشد و این بستگی به نیاز واحد مورد نظر شما به نیروی کار دارد چرا که ارگان های پذیرنده امریه مقداری از نیروی انسانی مورد نیاز خود را از طریق جذب سرباز امریه تامیین میکنند با این حال سهمیه امریه چندان زیاد نمیباشد و از این رو شانس با افرادی است که به موقع برای ثبت نام اقدام کنند. سهمیه امریه برای کمیته امداد نیز به همین صورت است و اولویت کسب این سهمیه با افرادی خواهد بود که یکی از شرایط ذکر شده (خانواده شهدا، ایثارگر، جانباز، نخبگان و استعداد های برتر، قاریان و حافظان قرآن و. . .) را داشته باشند. البته اگر فردی این شرایط را دارا نباشد باز هم میتواند به کسب سهمیه امیداور باشد.

سوالات متداول

مدراک مورد نیاز جهت امریه گرفتن کمیته امداد چیست؟

یک الی دو قطعه عکس پرسنلی، برگ سبز سازمان نظام وظیفه عمومی، فرم اطلاعات شخصی و فرم ثبت نام، فتوکپی کارت ملی و شناس نامه، گواهی مدرک تحصیلی و. . . از مدراک مورد نیاز میباشند.

شرایط کلی امریه در کمیته امداد چیست؟

تاهل ، معافیت از رزم، خانواده شهدا، خانواده ایثارگر، خانواده جانبازان، سرپرستی خانواده، تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، عضو بنیاد نخابگان و استعدادهای برتر، قاریان و حافظان قرآن مورد تایید، شرایطی هستند که باعث میشوند شما برای پذیرش امریه در اولویت باشید.

ثبت نام امریه درکمیته امداد از چه راه هایی ممکن است؟

ثبت نام امریه در ارگان کمیته امداد یا به صورت اینترنتی انجام میشود یا به صورت حضوری. شما ابتدا از طریق مشاوره نظام وظیفه باید بفهمید که ثبت نام به کدام شکل صورت میگیرد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره نظام وظیفه تلفنی و آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :   شرایط اخذ امریه سربازی

 

برای مشاوره در زمینه شرایط امریه کمیته امداد چیست؟

از مشاورین مشاوره نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.